WhatsApp Abonemiz Olun
Fotoğraf Etkinliklerimizi Kaçırmayın !

Online Siyah Beyaz Fotoğrafçılık Kursu

358 Kayıtlı Öğrenci

Eğitmen: Burak ŞENBAK

Siyah Beyaz Fotoğrafçılıkta, doğru adımlarla ilerlemek isteyen fotoğrafçıların ihtiyaçlarına yönelik olarak hazırlanan “Siyah Beyaz Fotoğrafçılık Kursumuzun" alt yapısı, katılımcılarımızın metodik olarak Siyah Beyaz Fotoğrafçılığın ne olduğunu anlamalarına, Photoshop programı ve eklentiler ile Siyah Beyaz çevrim konusunu farklı yöntemlerle öğrenmelerini sağlayacak. Siyah Beyaz çevrim ile ilgili kurs içeriği, Photoshop’ın hem Türkçe hem İngilizce menüsü kullanan, Windows veya Mac işletim sistemlerine sahip tüm katılımcıların ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlenmiştir. Bu kurstan sonra Siyah Beyaz fotoğrafa bakış tarzınız ve fotoğraf hayatınız tamamen değişecek.

Online Siyah Beyaz Fotoğrafçılık Kursu

%75 İNDİRİMİ KAÇIRMA !

İNDİRİMİN BİTMESİNE KALAN SÜRE:

00
00
00
00
KURSA KAYIT OL999₺ 249₺

* Zaten kayıtlı mısınız? Giriş yapın

KURSA KAYIT OL 999₺ 249₺

Online Siyah Beyaz Fotoğrafçılık Kursu | ÖZET


DİKKAT: Bu eğitime katılabilmek için Temel Photoshop Bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer daha önce Temel Photoshop Kursu'na katılmadıysanız yada temel bilgileriniz eksikse, aşağıdaki linkte yer alan Temel Photoshop Kursu'nu inceleyebilirsiniz. Temel Photoshop Kursu

Siyah Beyaz Fotoğrafçılığın büyülü dünyasına hoş geldiniz.

Siyah Beyaz Fotoğrafçılığın “renkli çekilen fotoğrafları çeşitli çevrim metodları ile renkten arındırmak olduğuna inananlar”; bu eğitimi daha almadığınız için ne kadar büyük bir hatanın içinde olduğunuzun farkında değilsiniz.

Siyah Beyaz Fotoğrafçılık sadece çevrimden oluşmayıp, bunun ötesinde prensipleri, temelleri olan ve henüz fotoğraf çekilmeden başlayan bir süreç. Makina ayarları ile, çekim teknikleri ile, kompozisyon unsurları ile başlangıç adımlarını attığınız bir süreç. Evet, Siyah Beyaz çevrim elbette prosesin içinde yer alıyor ancak her şey değil.

Eğitimimiz, fotoğrafı hobi olarak gören katılımcılara ya da profesyonel olarak fotoğrafçılığa giriş yapmak isteyen katılımcılara cevap verirken, aynı zamanda bu işi hali hazırda yapan profesyonellerin mesleki olarak gelişimine de katkı sağlayacak.

Siyah Beyaz Fotoğrafçılıkta, doğru adımlarla ilerlemek isteyen fotoğrafçıların ihtiyaçlarına yönelik olarak hazırlanan Siyah Beyaz Fotoğrafçılık Kursumuzun" alt yapısı, katılımcılarımızın metodik olarak Siyah Beyaz Fotoğrafçılığın ne olduğunu anlamalarına, Photoshop programı ve eklentiler ile Siyah Beyaz çevrim konusunu farklı yöntemlerle öğrenmelerini sağlayacak. Tüm zamanların en iyi online Siyah Beyaz Fotoğrafçılık Kursunu kaçırmayın… Üstelik 30 gün para iade garantisi bulunuyor.

Türkiye’nin her yerinde tanınan ve yıllardır fotoğraf eğitimleri veren Burak Şenbak’dan bu kursu alıp, eğitimini tamamlayanlar, Türkiye’nin 1 Numaralı Fotoğrafçılık Kursu PhotoPlay’den Sertifika almaya hak kazanacak. Toplam 25 soruluk testimizden 85 ve üzeri puan alan kursiyerlerimiz ise, Eğitim Sertifikasına ek olarak ikinci bir sertifika olan Başarı Sertifikası almaya da hak kazanacak. 

Kurs sırasında veya bitiminden sonra, kurs içeriği ile ilgili aklınıza takılan soruları en geç 24 saat içerisinde cevaplayacak ve sizlere her zaman destek olmaya devam edeceğiz. 

Bu eğitim esnasında Siyah Beyaz Fotoğrafçılık ve Photoshop ile çevrim uygulamalarını neden yaptığınızı sebepleri ile öğrenecek, “ezberleme” yerine işleme yöntemlerinin mantığını anlayacaksınız. Konu aktarımı sırasında kafanızda oluşabilecek soruları Burak Şenbak’ın, yılların verdiği tecrübe ile, sizin yerinize sorduğunu ve cevaplarını açıkladığına şahit olacaksınız. 

Siyah Beyaz çevrim ile ilgili kurs içeriği, Photoshop’ın hem Türkçe hem İngilizce menüsü kullanan, Windows veya Mac işletim sistemlerine sahip tüm katılımcıların ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlenmiştir. 

Eğitim programına ek olarak 2 bonus konu kurs içeriğine eklenmiştir.

Bu kurstan sonra Siyah Beyaz fotoğrafa bakış tarzınız ve fotoğraf hayatınız tamamen değişecek.

KURS HAKKINDA SSS


Türkiye’nin en iyi fotoğraf eğitmenlerinden Burak Şenbak ile ders
Şimdiye kadar Siyah Beyaz Fotoğrafçılık konusunda hazırlanmış en kapsamlı içerik.
Sınırsız Kurs Tekrarı ile %100 öğrenme garantisi
Ömür boyu erişim
30 gün para iade garantisi
%100 memnuniyet garantisi
9 FULL HD eğitim videosu
2 adet bonus eğitim
44 sayfalık PhotoPlay Çekim Kartları (HEDİYE)
Online Test
Eğitim ve Başarı Sertifikaları
Eğitmenle Soru – Cevap
Whatsapp Desteği
Yıl Sonunda Fotoğraf Sergisine Katılım Hakkı

Siyah Beyaz Fotoğrafçılık ile ilgili pek çok şehir efsanesi var. Bunların çoğu yanlış algılamaların ve aktarmaların ürünü. Katılımcılarımıza Siyah Beyaz Fotoğrafçılığın ne olduğunu anlatarak doğru bir temel inşa etmek ana amacımız.

Bu temelde Siyah Beyaz Fotoğrafçılık ile ilgili çekim öncesinde dikkat edilmesi gereken teknik unsurlarla kompozisyona ait bilgileri paylaşarak çekilen fotoğrafların farklı çevrim yöntemleri ile nasıl Siyah Beyaza çevrileceğini aktarıyoruz. 

Siyah Beyaz Fotoğrafçılık konusunda bilgisi olmayan veya kısıtlı bilgiye sahip fotoğrafçılar için hazırladığımız Siyah Beyaz Fotoğrafçılık Kursu bu anlamda ilerlemek ve farklılaşmak anlamında ortaya çıkan büyük eksikliği kapayacak.

Bu kursu tamamlayanlar için hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

Bu kursu tamamladığınızda; 

  • Siyah Beyaz Fotoğrafçılığın ne olduğu, renkli fotoğraftan hangi yönleri ile ayrıldığını anlayacak,
  • Çekim öncesinde kompozisyonel anlamda nelere dikkat etmemiz gerektiğine ait bilgilere ulaşacak,
  • Zone sistemini öğrenecek,
  • Çekim sırasında makinamızın teknik ayarları konusunda bilgiye sahip olacak,
  • Çekim sonrasında Photoshop ve eklentiler ile renkli çekilen fotoğrafları
  • Siyah Beyaza çevirmek için farklı yöntemleri keşfedecek,
  • Kısaca, fotoğrafın tüm dallarında (manzara, sokak, portre, seyahat, stüdyo, ...) Siyah Beyaz Fotoğrafçılık için kullanılabileceğiniz eşsiz bir bilgi birikimine sahip olacaksınız.


  Tüm konular eğitmenimiz Burak Şenbak’ın fotoğrafları üzerinden görsel örnekler ile anlatılmaktadır.

 • Siyah Beyaz Fotoğrafçılık – Bilgiler;
  • Kompozisyon, 
  • Teknik, 
  • Zone Sistemi.
 • Siyah Beyaza Çevrim - Klasik Yöntem 1 - Siyah&Beyaz (B&W),
 • Siyah Beyaza Çevrim - Klasik Yöntem 2 - Kanal karıştırıcı (Channel Mixer),
 • Siyah Beyaza Çevrim - ACR Editör,
 • Siyah Beyaza Çevrim - Dramatik sonuç elde etme yöntemi,
 • Siyah Beyaza Çevrim - Hesaplamalar (Calculations) Yöntemi,
 • Siyah Beyaza Çevrim - Silver Efex Pro Eklentisi (Plugin),
 • BONUS - Siyah Beyaza Çevrimde Gözleri Ortaya Çıkartma,
 • BONUS - Siyah Beyaza Çevrimde Açma ve Yakma (Dodge & Burn).


Bu konuların tamamına ait Burak Şenbak’ın örnekler üzerinden aktardığı bilgiler sizleri bekliyor. 

Bu güne kadar doğru olarak bildiğiniz yanlışları öğrenecek, Siyah Beyaz Fotoğrafçılığın henüz fotoğrafı çekmeden başladığını anlayacak, Siyah Beyaz çevrim ile ilgili farklı yöntemleri en ince detaylarına kadar öğrenirken portre, manzara, doğa, sokak, belgesel, stüdyo gibi farklı fotoğrafçılık disiplinlerine bu yöntemleri kolayca uygulayabilecek düzeye geleceksiniz. 

Siyah Beyaz Fotoğrafçılık Kursunun eğitim süresi 2,5 saattir. Eğitim videoları 5 ile 25 dakika arasında toplam 9 videodan oluşmaktadır. İster bilgisayarınızdan, isterseniz de mobil cihazınızdan bağlanarak eğitim videolarını izleyebilirsiniz. Siyah Beyaz Fotoğrafçılık Eğitimini satın aldıktan sonra, videolara ömür boyu sınırsız erişiminiz olacak ve istediğiniz zaman, istediğiniz kadar izleyerek, fotoğrafçılık alanındaki bilginizi artırabileceksiniz. İsterseniz eğitim videolarına ve online testlere tekrar, tekrar katılabilirsiniz.

Siyah Beyaz Fotoğrafçılık Eğitimi fotoğraf makinası olan ve giriş seviyesi Photoshop bilgisine sahip herkes için uygundur. 

 • Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar
 • İnternet bağlantısı

Kursu bitiren herkes,Siyah Beyaz Fotoğrafçılık Kursu Sertifikası” almaya hak kazanacak. Kursu bitirdiğinizde, sertifikanız profilinize anında ÜCRETSİZ olarak eklenecek ve sertifikanızı indirme linki de mail olarak size gönderilecektir.

Kurs sonunda aktif hale gelen ve 25 sorudan oluşan oluşan Online Test’e katılarak da, hem bilginizi ölçebilir, hem de 85 ve üzeri puan alırsanız, ikinci bir sertifika olan Başarı Sertifikası’ ile ödüllendirilirsiniz ve bu sertifika da yine profilinize otomatik olarak yüklenir ve indirme linki size mail olarak gönderilir.

Sertifikanızı ister online olarak, isterseniz de 300gr mat kağıda baskı alarak kullanabilirsiniz.

Sertifikanızı doğrulamak için, sertifikanızın üzerinde bulunan eşsiz doğrulama kodunu kullanarak, aşağıdaki linkten doğrulayabilirsiniz.
www.fotografcilikkursu.com/sertifika

Sertifikanızı; baskı halinde bizim size kargolamamızı isterseniz, PhotoPlay tarafından özel olarak hazırlanmış, 300 gr kalın kağıda basılarak adresinize kargolanacaktır. Bu durumda, baskı + kargo + hizmet bedelini aşağıdaki linkten ödemeniz gerekmektedir.
www.fotografcilikkursu.com/sertifika-baskisi

Unutmadan, hem video eğitimleri sınırsız izleme hakkınız bulunuyor, hem de sınavlara sınırsız katılma hakkınız bulunuyor. Yani anlamadığınız konuları tekrar tekrar izleyerek bilgi seviyenizi yükseltebilir ve sınavlara tekrar tekrar katılarak, puanınızı artırabilirsiniz.

PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu’ ndan alacağınız sertifikalar; uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Ancak iş yeri açmak için olan sertifika değildir. O belgenin ismi, ‘Kurs Bitirme Belgesi’dir ve sadece Mesleki Eğitim Merkezleri tarafından en az 1 yıllık eğitim sonucunda verilmektedir.

Fotoğrafçılık alanında stüdyolarda çalışabileceğiniz gibi, freelancer olarak kendi işinizin patronu da olabilirsiniz. Son zamanların gözde meslekleri olan düğün ve doğum fotoğrafçılığı gibi alanlarda fotoğraf çekimleri yaparak, özel gün fotoğrafçısı olabilirsiniz. Böylece hobinizi mesleğinize dönüştürür, çalışmaktan zevk aldığınız bir iş yapabilirsiniz. Ayrıca fotoğrafçılık alanında iş ilanlarına başvururken, Siyah Beyaz Fotoğrafçılık Kursu sonunda alacağınız sertifikayı da özgeçmişCV’nize ekleyebilirsiniz. Türkiye’nin 1 Numaralı Fotoğrafçılık Kursu olan PhotoPlay’den sertifika aldığınız için diğer kişilere göre ön plana çıkmış olacaksınız.

Eğitim aldığınız esnada ya da daha sonrasında, kursla ilgili sorularınız olursa, 24 saat içerisinde eğitmenlerimiz tarafından sorularınız yanıtlanacak. Her konunun altında yer alan, “Soru Sor” bölümünü kullanarak, sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Dilerseniz Whatsapp Destek Hattı’mızdan da bizlere ulaşabilirsiniz.

Kursa kayıt olduğunuzda, almak istediğiniz fotoğraf makinesi başta olmak üzere, tüm ekipmanlarla ilgili sorularınızı eğitmenlerimize sorabilirsiniz. En geç 24 saat içerisinde sorularınız yanıtlanacaktır.

PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu ile anlaşmalı firmalar üzerinden, almak istediğiniz fotoğraf makinesi ve ekipmanları, piyasadan daha ucuza almanızı sağlıyoruz.

Daha önce PhotoPlay' den eğitim almış kursiyerlerimizin fotoğraflarını görmek için @fotografcilikkursu profilini ziyaret edin.

Satın almış olduğunuz eğitimleri, satın alma yaptığınız günden itibaren, 30 gün içinde iade edebilirsiniz.

Amacımız, Dünya’nın neresinde olursanız olun, sizlere iyi bir fotoğraf eğitimi deneyimi yaşatmak. Bu nedenle, sizlere faydalı olabilmek bizim için son derece önemli. Aldığınız kurstan memnun kalmadığınız takdirde, hiçbir kesinti yapmadan ücretinizin tamamını iade ediyoruz.  Ancak iade şartları ile ilgili uymanız gereken 2 kural var, bunları aşağıda açık ve net bir şekilde belirtiyoruz:

1- İade işlemi için satın alım yaptıktan sonra 30 gün süreniz var. Yasal mevzuat gereği siz eğitimi satın aldıktan sonraki 30 gün içerisinde bu hizmete ait faturayı kesmemiz gerekiyor, fatura kestiğimizde vergi ödemesi ve ilgili paydaşların ödemelerini yapmış oluyoruz bu nedenle iade işlemleri için 30 gün içinde [email protected] adresine mail atmalısınız.

2- Ücret iadesi yapabilmemiz için, eğitim içeriğinin %20’sinden fazlasını izlememiş olmanız gerekiyor. Kurs içeriğinde ne kadar gezindiğiniz, www.fotografcilikkursu.com tarafından anlık olarak kayıt ediliyor. Eğitim içeriğinin, %20 sinden fazlasını izlediğinizde, gerekli kullanımı sağlamış olursunuz bu durumda ne yazık ki ücret iadesi yapamayız. Eğitimi alıp, 30 gün boyunca, istediğiniz zaman eğitim içeriğinin içerisinde gezinebilirsiniz. Ancak bu süre zarfında, %20’sinden az gezinmeniz ve beğenmemeniz durumunda, ödediğiniz ücreti iade alabilirsiniz.

Size iyi bir deneyim sunmak için bu politikayı oluşturduk. Eğer iade işlemi ile ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, >0850-840 43 33 numaralı Whatsapp Destek Hattımızdan ya da [email protected] üzerinden bize ulaşarak yardım alabilirsiniz.

KURS İÇERİĞİ - EĞİTİM VİDEOLARI


*Ders Adı*Süresi
Tanıtım Videosu 00:08:00
Siyaz Beyaz Fotoğrafçılıkta Kompozisyon, Teknik ve Zone Sistemi 00:24:00
Klasik Yöntem 1 – Siyah & Beyaz (B&W) 00:12:00
Klasik Yöntem 2 – Kanal karıştırıcı (Channel Mixer) 00:05:00
Adobe Camera Raw (ACR) Editör 00:10:00
Dramatik Sonuç Elde Etme Yöntemi 00:23:00
Hesaplamalar (Calculations) Yöntemi 00:13:00
Silver Efex Pro Eklentisi (Plugin) 00:24:00
Bonus: Siyah Beyaza Çevrimde Gözleri Ortaya Çıkartma 00:10:00
Siyah Beyaza Çevrimde Açma ve Yakma (Dodge & Burn) 00:13:00
Burak Şenbak’tan Mesaj Var 🙂 00:01:00

ÖĞRENCİ DEĞERLENDİRMELERİ

358 kayıtlı öğrenciden 6 öğrenci değerlendirmede bulundu. | Ortalama Değerlendirme Puanı: 5 / 5 5 Yıldız


Şahinder ÖNDER

Şahinder ÖNDER - 18:31'de 08/05/2021

ÇOK YARARLI VE ETKİLİ

5 Yıldız

Son derece yararlı bir kurs. Teknik bilgiler ve pratik öneriler çok dengeli verilmiş Başta Burak Hoca olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim


Daha Fazla Öğrenci Değerlendirmesi
Online Ödeme