• Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

Eğitimimiz, fotoğrafı hobi olarak gören ya da profesyonel olarak Portre Fotoğrafçılığı'na giriş yapmak isteyen fotoğrafseverlere cevap verirken, aynı zamanda bu işi hali hazırda yapan profesyonellerin mesleki olarak gelişimine katkı da bulunacak. Portre Fotoğrafçılığı, hemen herkesin "başarılı çekim yaptığını düşündüğü" fotoğraf türlerinden birisi. Bir şehir efsanesi olarak yanlış bir algı ile “kolay” zannedilmesi de cabası. Bu kurs ile bu yanlış algıyı düzeltirken Portre Fotoğrafçılığının gerçekte ne kadar detaylı bir planlamaya ihtiyaç duyduğunu ve başarıyı yakalamak için ne kadar çok detaya dikkat etmemiz gerektiğini öğreneceğiz. Bu kursu tamamlayan katılımcıların portre çekim tekniklerine, yeni bakış açılarına, ışığa ve kompozisyona hakim olmaları ile oluşturacakları yeni portre portfolyoları her gün yüzlercesini görüp geçtiğimiz sıradan portrelerden çok daha başarılı olacak. Bu kursu tamamladıktan sonra fotoğraflarınız çok farklı olacak.

4.9

34

1062

Kayıtlı Öğrenci

Eğitmen:

%75 İNDİRİMİ KAÇIRMA !

İNDİRİMİN BİTMESİNE KALAN SÜRE:

00
00
00
00

Portre Fotoğrafçılığı Kursu | Özet


DİKKAT: Bu eğitime katılabilmek için Temel Fotoğraf Bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer daha önce Temel Fotoğrafçılık Kursu' na katılmadıysanız yada temel bilgileriniz eksikse, aşağıdaki linkte yer alan Temel Fotoğrafçılık Kursu' nu inceleyebilirsiniz.

Temel Fotoğrafçılık Kursu

En basit zannedilen, gerçekte başarının en zor yakalandığı fotoğraf türü.

Anı donduran, beklenmedik durumları kadraja hapseden ve aynı zamanda içinde kurgu da barındırabilen fotoğraf türü. Kim bilir belki bu kadar keyif alınmasının sebebi de budur.

Evde aile bireylerinizin ölümsüz fotoğrafının çekilmesi de sokakta rastgele karşınıza çıkanların mükemmel olarak fotoğraflanması da planlı-programlı gezilerde karşılaşılan kişilerin sabırla fotoğraflanması veya profesyonel modellerle çalışmanın temeli hep aynı; anı yakalamak ve doğru olarak yakalamak.

Bunu gerçekleştirebilmek için ihtiyacımız olan; Portre Fotoğrafçılığını anlamak ve Portre Çekim Tekniklerine hakim olmak. Doğru anın nasıl yakalanacağı, bu anın belirlenmesindeki gereksinimler, o an geldiğinde hızlı düşünme ve uygulamaya geçiş başarınızın sırrı olacak. Online Portre Fotoğrafçılığı Eğitimini hazırlama sebebimiz de tam olarak bu.

Eğitimimiz, fotoğrafı hobi olarak gören katılımcılara ya da profesyonel olarak Portre Fotoğrafçılığına giriş yapmak isteyen katılımcılara cevap verirken aynı zamanda bu işi hali hazırda yapan profesyonellerin mesleki olarak gelişimine katkı da yapacaktır.

Online Portre Fotoğrafçılığı Eğitiminde Eğitmenimiz Burak ŞENBAK' ın amacı, katılımcılara gerekli bilgileri aktararak Doğal Işıkta Portre Fotoğrafı Çekim Teknikleri konusunda ilerlemelerini sağlamak olacak.

Bu eğitim, sadece bugüne kadar yayımlanmış en kapsamlı eğitim olmakla kalmayıp Portre Fotoğrafçılığı ve doğal ışıkta çekim tekniklerinin yanı sıra kullanıcılara çok çeşitli ip uçları da sunuyor. Portre fotoğrafına bakış açınızı değiştirecek ve başarınızı arttıracak Online Portre Fotoğrafçılığı Eğitimi' ni kaçırmayın … Üstelik 30 gün para iade garantisi bulunuyor.

Eğitim notları indirilebilir formatta katılımcıları bekliyor.

Kurs sırasında veya bittikten sonra, kurs içeriği ile ilgili aklınıza takılan soruları en geç 24 saat içerisinde cevaplayacak ve sizlere her zaman destek olmaya devam edeceğiz.

Bu eğitim esnasında neyi neden uyguladığınızı sebepleri ile öğrenecek, 'ezberleme' yerine portre çekim yöntemlerinin mantığını anlayacaksınız. Konu aktarımı sırasında kafanızda oluşabilecek soruları Burak ŞENBAK' ın, yılların verdiği tecrübe ile, sizin yerinize sorduğunu ve cevaplarını açıkladığına şahit olacaksınız.

Türkiye' nin her yerinde tanınan ve yıllardır fotoğraf eğitimleri veren Burak ŞENBAK' tan bu kursu alıp, eğitimini tamamlayanlar, Türkiye' nin 1 Numaralı Fotoğrafçılık Kursu PhotoPlay' den sertifika almaya hak kazanacak. Toplam 30 soruluk testimizden 85 ve üzeri puan alan kursiyerlerimiz, Eğitim Sertifikasına ek olarak Üstün Başarı Sertifikası da alacak.

Bu kurstan sonra fotoğraf hayatınız tamamen değişecek.

Kurs İçeriği – Eğitim Videoları

  • Portre Fotoğrafçılığı Nedir-Nasıl Yapılır? ÖZGÜR 00:14:00
  • Portre Fotoğrafının Türleri 00:14:00
  • Ekipman Seçimi 00:22:00
  • Makine Ayarları 00:14:00
  • Portre Fotoğrafçılığında Doğal Işık 1-Tanım, Parlaklık (Histogram), Kontrast 00:20:00
  • Portre Fotoğrafçılığında Doğal Işık 2-Işığın Yönleri 00:11:00
  • Portre Fotoğrafçılığında Doğal Işık 3-Işık Ölçme Sistemleri 00:25:00
  • Portre Fotoğrafçılığında Kompozisyon 01:02:00
  • Genel Olarak Yapılan Hatalar 00:49:00
  • Model Sözleşmesi 00:07:00
  • Önemli Detaylar-Özet 00:03:00
  • Burak Şenbak Portre Fotoğrafları-Show Reel 00:11:00
  • Önemli Portre Fotoğrafçıları 00:00:00
  • PhotoPlay Çekim Kartları 00:00:00
  • Örnek Model Sözleşmesi 00:00:00
  • Check-List / Dikkat Edilmesi Gerekenler 00:00:00

Öğrenci Değerlendirmeleri

Kim Ne Demiş?

4.9

4.9
34 ratings
 • 5 yıldızlar33
 • 4 yıldızlar0
 • 3 yıldızlar0
 • 2 yıldızlar0
 • 1 yıldızlar1
 1. Shehla Huseynova11:34'de 17/10/2023

  Portre Fotoğrafçılık

  5

  Emeğı geçen tüm hocalarımıza teşekkürler. Anlatımı kolay ve bol içerikli bilgilere sahip videolar hazırlamışlar.

 2. Kaçırılmaması gereken bir eğitim

  5

  Portre fotoğrafçılığı hakkındaki bilgimi ve becerilerimi geliştiren çok faydalı bir kurstu. Eğitim, en temelinden gelişmiş tekniklere kadar geniş bir konu yelpazesini içeriyor. Burak Hocam her zamanki gibi engin bilgi ve deneyimini en sade haliyle paylaşmış bizlerle. eğitim materyalleri de oldukça anlaşılır ve bilgilendiriciydi. Eğitimin genel olarak çok faydalı ve keyifli olduğunu söyleyebilir herkese tavsiye edebilirim. Ayrıca bu platformdan Burak Hocamın bizlere ulaşmasını sağlayan Photoplay ailesine de çok teşekkürler.

 3. Hasan Çelikten11:54'de 02/11/2023

  Portre Çekim

  5

  Portre için kapsamlı ve faydalı bilgiler içeren güzel anlatımlı bir eğitim seti olmuş. Teşekkürler.
  Show Reel fon müziğini de çok beğendim 🙂 “Dead Can Dance – The Lotus Eaters”

 4. Portre fotoğrafçılığı

  5

  Harika bir eğitimdi. Çok teşekkür ederim.

 5. Berkant Sarıoğlu12:21'de 24/11/2023

  Portre Fotoğraçılığı

  5

  Eğitim için teşekkürler.

Copyright © 2023, PhotoPlay Nihat Karadağ Fotoğrafçılık Kursu ~ Tüm hakları saklıdır.