WhatsApp Abonemiz Olun
Fotoğraf Etkinliklerimizi Kaçırmayın !

Online Yemek Fotoğrafçılığı Kursu

914 Kayıtlı Öğrenci

Eğitmen: Mete ALTUNİĞNE

Online Yemek Fotoğrafçılığı Kursu ile gıda, prop ve zeminlerin kadraj içerisindeki yerleşiminden, etkili fotoğraflar için kompozisyon kullanımına kadar pek çok konuyu öğreneceksiniz. Yemek fotoğrafçılarının kullandığı fotoğraf ekipmanlarını, gün ışığı ve paraflaşlarla çekim yapmayı, kamera çekim açılarını öğreneceksiniz. Ayrıca birbirinden farklı uygulamalı çekimlerle, öğrendiklerinizi gerçek hayatta nasıl uygulayacağınızı öğreneceksiniz.

Online Yemek Fotoğrafçılığı Kursu

%50 İNDİRİMİ KAÇIRMA !

İNDİRİMİN BİTMESİNE KALAN SÜRE:

00
00
00
00
KURSA KAYIT OL999₺ 499₺

* Zaten kayıtlı mısınız? Giriş yapın

KURSA KAYIT OL 999₺ 499₺

Online Yemek Fotoğrafçılığı Kursu | ÖZET


DİKKAT: Bu eğitime katılabilmek için Temel Fotoğraf ve Stüdyo Fotoğrafçılığı Bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer daha önce Temel Fotoğrafçılık Kursu’ na ve Stüdyo Fotoğrafçılığı’na katılmadıysanız ya da bilgileriniz eksikse, aşağıdaki linkte yer alan kurslarımızı inceleyebilirsiniz. Aksi takdirde bu eğitimden %100 verim elde edemezsiniz.
Temel Fotoğrafçılık Kursu
Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu

Temel Fotoğraf ve Stüdyo Fotoğrafçılığı bilgisine sahip olan kişilerin, hobilerini mesleğe dönüştürmeleri için hazırlanmış olan Online Yemek Fotoğrafçılığı Kursu, hızlı bir şekilde büyük adımlar atmanıza yardımcı olacak. Üstelik 30 gün para iade garantisi bulunuyor.

Eğitmenliğini profesyonel yemek fotoğrafçılarından Mete Altuniğne’nin yaptığı Yemek Fotoğrafçılığı Kursu’nu alıp, eğitimini tamamlayanlar, Türkiye’nin 1 Numaralı Fotoğrafçılık Kursu PhotoPlay’den ‘Başarı ve Eğitim Sertifikası’ almaya hak kazanacak.

Kurs sırasında veya kurs bittikten sonra, hem kurs içeriği ile ilgili aklınıza takılan soruları, hem de ekipmanlarla ilgili sorularınızı en geç 24 saat içerisinde cevaplayacak ve sizlere her zaman destek olmaya devam edeceğiz.

Bu eğitim sayesinde, Yemek Fotoğrafçılığı hakkında detaylı ve kapsamlı bilgi sahibi olacaksınız. 

Kurs sonunda yer alan Online Sınav Sistemi ile bilginizi ölçebileceksiniz. 85 ve üzeri puan alan kursiyerlerimiz, Yemek Fotoğrafçılığı Kursu Sertifikası’nın haricinde, bir de ‘Başarı Sertifikası’ sahibi olacak.

Online Yemek Fotoğrafçılığı Kursu, hobinizi mesleğiniz haline getirmek için de sizlere yardımcı olacak. Uluslararası geçerliliği olan sertifika sahibi olmak için acele edin…

KURS HAKKINDA SSS


PhotoPlay Eğitmenlerinden Mete Altuniğne ile Ders
Sınırsız Kurs Tekrarı ile %100 Öğrenme Garantisi
Ömür Boyu Erişim
30 Gün Para İade Garantisi
%100 Memnuniyet Garantisi
18 FULL HD Video İçerik
Özel Bonus İçerikler
İndirilebilir Kaynaklar
44 sayfalık PhotoPlay Çekim Kartları (Hediye)
Online Test
Başarı ve Eğitim Sertifikası
Eğitmenlerle Soru – Cevap
Makine Alacaklara Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti
Whatsapp Desteği
Yıl Sonunda Fotoğraf Sergisine Katılım Hakkı

Türkiye’nin dört bir yanındaki herkese, uzaktan eğitim sistemi aracılığıyla ulaşarak, hobilerini profesyonelleştirmek ve kendi ürettikleri gıdaların fotoğraflarını çekmek isteyenlere Yemek Fotoğrafçılığı ile ilgili en kapsamlı bilgileri vererek, daha iyi fotoğraflar çekmesini sağlamak amacıyla hazırlandı. Eğer siz de hobinizi mesleğe dönüştürmek ve daha iyi yemek fotoğrafları çekmek istiyorsanız, bu eğitimi kaçırmayın…

Online Yemek Fotoğrafçılığı Kursu, bu alanda çalışmak isteyen kişilerin bilgi seviyesini artırmak amacıyla hazırlandı.

Online Yemek Fotoğrafçılığı Kursu ile gıda, prop ve zeminlerin kadraj içerisindeki yerleşiminden, etkili fotoğraflar için kompozisyon kullanımına kadar pek çok konuyu öğreneceksiniz. 
Yemek fotoğrafçılarının kullandığı fotoğraf ekipmanlarını, gün ışığı ve paraflaşlarla çekim yapmayı, kamera çekim açılarını öğreneceksiniz. 
Ayrıca birbirinden farklı 4 adet uygulamalı çekimle, öğrendiklerinizi gerçek hayatta nasıl uygulayacağınızı öğreneceksiniz.

Yemek Fotoğrafçılığına Giriş

 • Yemek Fotoğrafı Nedir? 
 • Yemek Fotoğrafçısı Kimlerle Çalışır? 
Yemek Fotoğrafçılığında Kullanılan Ekipmanlar
 • Fotoğraf Makinesi
 • Objektifler
 • Tripod Ve Diğer Yardımcı Ekipmanlar 
Yemek Fotoğrafçılığında Kompozisyon
 • Kompozisyon Nedir?
 • Yemek Fotoğrafçılığında Kompozisyonun Önemi Ve Kullanımı  
Yemek Fotoğrafçılığında Zemin Ve Prop Kullanımı
 • Zeminler Ve Zemin Tercihi 
 • Proplar Ve Prop Kullanımı 
Yemek Fotoğrafçılığında Işık Kullanımı 
 • Gün Işığı
 • Paraflaş 
Yemek Fotoğrafçılığında Kullanılan Çekim Açıları Uygulamalı Çekim Dersleri
 • Giriş – Setup Tanıtımı
 • Uygulama Çekimi 1 - Ekmek Dilimleri Ve Somon Çekimi
 • Uygulama Çekimi 2 - Bal Kabağı Çorbası
 • Uygulama Çekimi 3 - Hamburger Çekimi
 • Uygulama Çekimi 4 - Gün Işığı Çekimi

 • Yemek Fotoğrafçılığı Kursu, profesyonel anlamda bu işi yapmak isteyen kişiler için hazırlanmış bir başlangıç eğitimidir.
 • Temel Fotoğraf ve Stüdyo Fotoğrafçılığı bilgilerine sahip olan kişilerin, hobilerini işe dönüştürmelerini ve daha iyi yemek fotoğrafları çekmelerini sağlayacak. 
 • Uygulamalı olarak gerçekleşecek bu eğitimde, yemek fotoğrafçılığında kullanılan ekipmanları tanımakla kalmayacak, A’dan Z’ye nasıl kullanıldıklarını da öğrenmiş olacaksınız. Kurs sonunda Yemek Fotoğrafçılığı Kursu Sertifikası’na da sahip olacaksınız.
 • Bu eğitimi aldıktan sonra, ister hobi amaçlı çekimler için, isterseniz de ticari çekimler için, yemek fotoğrafçılığında; gıda, zemin ve propları nasıl kullanılacağını öğrenmiş olacaksınız. Bu sayede yemek fotoğrafçılığını ister mesleğiniz haline getirebilirsiniz, isterseniz de kendinizin ürettiği gıdaları daha iyi fotoğraflayabilirsiniz.

Online Yemek Fotoğrafçılığı Kursu’nun süresi yaklaşık 4 saattir. Eğitim videoları 1 ile 46 dakika arasında, toplam 18 videodan oluşmaktadır. İster bilgisayarınızdan, isterseniz de mobil uygulamamızı indirerek eğitim videolarını izleyebilirsiniz. Online Yemek Fotoğrafçılığı Kursu’nu satın aldıktan sonra, videolara ömür boyu sınırsız erişiminiz olacak ve istediğiniz zaman, istediğiniz kadar izleyerek, fotoğrafçılık alanındaki bilginizi artırabileceksiniz. İsterseniz eğitim videolarına ve online testlere tekrar tekrar katılabilirsiniz.

 • Temel Fotoğraf ve Stüdyo Fotoğrafçılığı bilgisine sahip olanlar,
 • Fotoğraftan para kazanmak isteyenler,
 • Fotoğraf tutkusunu mesleğe çevirmek isteyenler,
 • Kendi ürettiği gıda ürünlerinin daha iyi tanıtım fotoğraflarını çekmek isteyenler katılabilirler.

ÖNEMLİ NOT: Online Yemek Fotoğrafçılığı Kursu’na katılmak için Temel Fotoğraf ve Stüdyo Fotoğrafçılığı Bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Çünkü bu eğitimde temel bilgiler ve stüdyo fotoğrafçılığı ders konuları anlatılmamaktadır. Eğer daha önce Temel Fotoğrafçılık ve Stüdyo Fotoğrafçılığı Kursu’na katılmadıysanız; önce bu eğitimleri alıp, tamamlamanız gerekmektedir. Eğer temel ve stüdyo eğitiminiz yoksa ya da bilgileriniz eksikse, Yemek Fotoğrafçılığı Kursu’ndan ne yazık ki %100 verim alamazsınız. Lütfen bunu unutmayın…

 • Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar
 • İnternet bağlantısı

Kursu bitiren herkes, ‘Yemek Fotoğrafçılığı Kursu Sertifikası’ almaya hak kazanacak. Kursu bitirdiğinizde, sertifikanız profilinize anında ÜCRETSİZ olarak eklenecek ve sertifikanızı indirme linki de mail olarak size gönderilecektir.

Kurs sonunda aktif hale gelen ve 30 sorudan oluşan oluşan Online Test’e katılarak da, hem bilginizi ölçebilir, hem de 85 ve üzeri puan alırsanız, ikinci bir sertifika olan ‘Başarı Sertifikası’ ile ödüllendirilirsiniz ve bu sertifika da yine profilinize otomatik olarak yüklenir ve indirme linki size mail olarak gönderilir.

Sertifikanızı ister online olarak, isterseniz de 300gr mat kağıda baskı alarak kullanabilirsiniz.

Sertifikanızı doğrulamak için, sertifikanızın üzerinde bulunan eşsiz doğrulama kodunu kullanarak, aşağıdaki linkten doğrulayabilirsiniz.
www.fotografcilikkursu.com/sertifika

Sertifikanızı baskı halinde bizim size kargolamamızı isterseniz, PhotoPlay tarafından özel olarak hazırlanmış, 300 gr kalın kağıda basılarak, imzalı ve kaşeli bir şekilde adresinize kargolanacaktır. Bu durumda, baskı ve kargo masrafını aşağıdaki linkten ödemeniz gerekmektedir.
www.fotografcilikkursu.com/sertifika-baskisi

Unutmadan, hem video eğitimleri sınırsız izleme hakkınız bulunuyor, hem de sınavlara sınırsız katılma hakkınız bulunuyor. Yani anlamadığınız konuları tekrar tekrar izleyerek bilgi seviyenizi yükseltebilir ve sınavlara tekrar tekrar katılarak, puanınızı artırabilirsiniz.

PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu’ ndan alacağınız sertifikalar; uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Ancak iş yeri açmak için olan sertifika değildir. O belgenin ismi, ‘Kurs Bitirme Belgesi’dir ve sadece Mesleki Eğitim Merkezleri tarafından en az 1 yıllık eğitim sonucunda verilmektedir.

Son zamanların gözde mesleği fotoğrafçılık. Siz de yemek fotoğrafçılığı alanında fotoğraf çekimleri yaparak para kazanmak istiyorsanız, bu eğitimi size bu kapıyı açacaktır. Yemek, gıda, menü ve katalog çekimleri gibi ticari işler yapmak istiyorsanız, bu eğitim sayesinde Yemek Fotoğrafçılığı’na iyi bir başlangıç yapmış olacak, derin ve kapsamlı bilgi sahibi olacaksınız. Bu sayede Yemek Fotoğrafçısı olarak freelancer olarak çalışabilirsiniz. Böylece hobinizi mesleğinize dönüştürür, çalışmaktan zevk aldığınız bir iş yapabilirsiniz. Ayrıca fotoğrafçılık alanında iş ilanlarına başvururken, Online Yemek Fotoğrafçılığı Kursu sonunda alacağınız sertifikayı da öz geçmişinize ekleyebilirsiniz. Türkiye’nin 1 numaralı fotoğrafçılık kursu olan PhotoPlay’ den bu eğitim ve sertifikaları aldığınız için diğer kişilere göre ön plana çıkmış olacaksınız.

Eğitim aldığınız esnada ya da daha sonrasında, kursla ilgili sorularınız olursa, 24 saat içerisinde eğitmenlerimiz tarafından sorularınız yanıtlanacak. Her konunun altında yer alan, ‘Eğitmene Soru Sor’ bölümünü kullanarak, sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Dilerseniz Whatsapp Destek Hattı’mızdan da bizlere ulaşabilirsiniz.

Kursa kayıt olduğunuzda, almak istediğiniz fotoğraf makinesi başta olmak üzere, tüm ekipmanlarla ilgili sorularınızı eğitmenlerimize sorabilirsiniz. En geç 24 saat içerisinde sorularınız yanıtlanacaktır.

PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu ile anlaşmalı firmalar üzerinden, almak istediğiniz fotoğraf makinesi ve ekipmanları, piyasadan daha ucuza almanızı sağlıyoruz.

Daha önce PhotoPlay’den eğitim almış kursiyerlerimizin fotoğraflarını görmek için @fotografcilikkursu profilini ziyaret edin.

Satın almış olduğunuz eğitimleri, satın alma yaptığınız günden itibaren, 30 gün içinde iade edebilirsiniz.

Amacımız, Dünya’nın neresinde olursanız olun, sizlere iyi bir fotoğraf eğitimi deneyimi yaşatmak. Bu nedenle, sizlere faydalı olabilmek bizim için son derece önemli. Aldığınız kurstan memnun kalmadığınız takdirde, hiç bir kesinti yapmadan ücretinizin tamamını iade ediyoruz.  Ancak iade şartları ile ilgili uymanız gereken iki kural var, bunları aşağıda açık ve net bir şekilde belirtiyoruz:

1- İade işlemi için satın alım yaptıktan sonra 30 gün süreniz var. Yasal mevzuat gereği siz eğitimi satın aldıktan sonraki 30 gün içerisinde bu hizmete ait faturayı kesmemiz gerekiyor, fatura kestiğimizde vergi ödemesi ve ilgili eğitmenlerin ödemelerini yapmış oluyoruz. Bu nedenle iade işlemleri için 30 gün içinde [email protected]adresine mail atmalısınız.

2- Ücret iadesi yapabilmemiz için, eğitim içeriğinin %20sinden fazlasını izlememiş olmanız gerekiyor. Kurs içeriğinde ne kadar gezindiğiniz, www.fotografcilikkursu.comtarafından anlık olarak kayıt ediliyor. Eğitim içeriğinin, %20sinden fazlasını izlediğinizde, gerekli kullanımı sağlamış olursunuz ve bu durumda ne yazık ki ücret iadesi yapamayız. Eğitimi alıp, 30 gün boyunca, istediğiniz zaman eğitim içeriğinin içerisinde gezinebilirsiniz. Ancak bu süre zarfında, %20 sinden az gezinmeniz ve beğenmemeniz durumunda, ödediğiniz ücreti iade alabilirsiniz.

Size iyi bir deneyim sunmak için bu politikayı oluşturduk. Eğer iade işlemi ile ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, 0 850 840 43 33 numaralı Whatsapp Destek Hattı‘ mızdan ya da [email protected] üzerinden bize ulaşarak yardım alabilirsiniz.

KURS İÇERİĞİ - EĞİTİM VİDEOLARI


*Ders Adı*Süresi
Yemek Fotoğrafçılığı Kursu Tanıtımı 00:02:00
Yemek Fotoğrafı Nedir? 00:02:00
Yemek Fotoğrafçısı Kimlerle Çalışır? 00:03:00
Fotoğraf Makinesi 00:01:00
Objektifler 00:03:00
Tripod Ve Diğer Yardımcı Ekipmanlar 00:02:00
Kompozisyon Nedir? 00:01:00
Yemek Fotoğrafçılığında Kompozisyonun Önemi Ve Kullanımı 00:14:00
Zeminler Ve Zemin Tercihi 00:02:00
Proplar Ve Prop Kullanımı 00:04:00
Gün Işığı 00:06:00
Paraflaş 00:03:00
Yemek Fotoğrafçılığında Kullanılan Çekim Açıları 00:04:00
Giriş 00:03:00
Uygulama Çekimi 1 – Ekmek Dilimleri Ve Somon Çekimi 00:47:00
Uygulama Çekimi 2 – Bal Kabağı Çorbası 00:40:00
Uygulama Çekimi 3-Hamburger Çekimi 01:17:00
Uygulama Çekimi 4-Gün Işığı Çekimi 00:35:00

ÖĞRENCİ DEĞERLENDİRMELERİ

914 kayıtlı öğrenciden 13 öğrenci değerlendirmede bulundu. | Ortalama Değerlendirme Puanı: 4.8 / 5 5 Yıldız


Muhammet Akadar

Muhammet Akadar - 22:48'de 28/12/2023

Başarılı

5 Yıldız

Cok teşekürler


Makbule YILMAZ

Makbule YILMAZ - 21:01'de 29/12/2023

ELİNİZE SAĞLIK

5 Yıldız

ELİNİZE EMEĞİNİZE SAĞLIK


Shehla Huseynova

Shehla Huseynova - 21:45'de 23/01/2024

Yemek foto

5 Yıldız

Emeğinize sağlık hocam


ÖMER ÇALOĞLU

ÖMER ÇALOĞLU - 02:03'de 29/01/2024

Değerlendirme

5 Yıldız

Hocam yüreğinize sağlık güzel bir çalışma olmuş


Fatma Aydıner

Fatma Aydıner - 11:56'de 30/01/2024

Beğendim

5 Yıldız

Çok güzel anlatmış hocamız çok beğendim


Daha Fazla Öğrenci Değerlendirmesi
Online Ödeme