• Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

C41 Production şirketinin kurucusu ve yapımcısı olan Uğur Umay, sizler için video çekimine dair temel seviyede bir eğitim hazırladı. Bu eğitimle birlikte, video çekimlerinde nelere ihtiyaç duyacağınızı, kamera türlerini, lens çeşitlerini, temel video kavramlarını, ışık türlerini, çekim açılarını, kamera ayarlarını ve daha birçok konuyu öğreneceksiniz. Türkiye'nin dört bir yanındaki fotoğrafçılara ulaşarak, kullandıkları fotoğraf makineleri ile video içerikler üretebilmelerini sağlamayı amaçlayan bu eğitim sayesinde tanıtım filmleri çekebileceğiniz gibi, düğün ve doğum gibi özel günler için de video klipler de hazırlayabileceksiniz. Eğer siz de hobinizi mesleğe dönüştürmek istiyorsanız, bu eğitimi kaçırmayın...

4.6

7

788

Kayıtlı Öğrenci

Eğitmen:

%75 İNDİRİMİ KAÇIRMA !

İNDİRİMİN BİTMESİNE KALAN SÜRE:

00
00
00
00

Temel Video Çekim Teknikleri Kursu | Özet


DİKKAT: Online Temel Video Çekim Teknikleri Kursu'na katılmak için Temel Fotoğraf Bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Çünkü bu eğitimde, makineler üzerindeki düğmelerin özellikleri, hangi ayarın nereden değiştiği gibi temel bilgiler anlatılmamaktadır. Eğer daha önce Temel Fotoğrafçılık Kursu'na katılmadıysanız; Türkiye'nin en sevilen fotoğraf eğitmeni Nihat KARADAĞ' dan Temel Fotoğrafçılık Kursu' nu alabilirsiniz. Eğer temel eğitiminiz yoksa yada temel bilgileriniz eksikse, Temel Video Çekim Teknikleri Kursu'ndan ne yazık ki %100 verim alamazsınız. Lütfen bunu unutmayın…

Temel fotoğraf bilgisine sahip olan kişilerin, video, klip ve tanıtım filmi çekimleri yapabilmeleri için hazırlanmış olan Online Temel Video Çekim Teknikleri Kursu, fotoğraf makinesini kullanarak  video çekimi yapmak isteyen fotoğrafçıların bilgi seviyesini artırmak amacıyla hazırlandı. Üstelik 30 gün para iade garantisi bulunuyor.

Eğitmenliğini C41 Production firmasının kurucusu ve yapımcısı olan Uğur Umay'ın yaptığı Temel Video Çekim Teknikleri Kursu ile "Video Nedir? Hangi Alanlarda Kullanılır?" sorusundan başlayarak, kamera türlerini, lens çeşitlerini, yardımcı ekipmanları, kamera ayarlarını, dosya türlerini, çekim açılarını, ışık türlerini ve ses kayıt türlerini öğreneceksiniz.

Türkiye'nin dört bir yanındaki fotoğrafçılara ulaşarak, kullandıkları fotoğraf makineleri ile video içerikler üretebilmelerini sağlamak amacıyla hazırlanan bu eğitim sonunda, tanıtım filmleri çekebileceğiniz gibi,  düğün, doğum gibi özel günler için video klipler de hazırlayabileceksiniz. Eğer siz de hobinizi mesleğe dönüştürmek istiyorsanız, bu eğitimi kaçırmayın …

Üstelik Online Temel Video Çekim Teknikleri Kursu'nu tamamlayanlar, Türkiye'nin 1 Numaralı Fotoğrafçılık Kursu PhotoPlay'den 'Başarı ve Eğitim Sertifikası' almaya da hak kazanacak.

Kurs sırasında veya bitiminden sonra, hem kurs içeriği ile ilgili aklınıza takılan soruları, hem de ekipmanlarla ilgili sorularınızı en geç 24 saat içerisinde cevaplayacak ve sizlere her zaman destek olmaya devam edeceğiz.

Bu eğitim ile temel seviyede video çekimi için bilmeniz gereken tüm ayrıntıları öğrenmiş olacaksınız. 

Kurs sonunda yer alan Online Sınav Sistemi ile bilginizi ölçebileceksiniz. 85 ve üzeri puan alan kursiyerlerimiz, Temel Video Çekim Teknikleri Kursu Sertifikası'nın haricinde, bir de 'Başarı Sertifikası' sahibi olacak. Uluslararası geçerliliği olan sertifika sahibi olmak için acele edin …

Eğitmen Uğur Umay Hakkında
Ankara doğumlu olan Uğur Umay, ailesinde çok sayıda sanatçı olmasından dolayı sanatla dolu bir çocukluk geçirmiştir. Ritim sanatçısı olan babasının destekleri ile Bilkent Üniversitesi Konservatuarında Vurmalı Çalgılar Bölümünde ve Gordion Academy Caz Okulunda Caz Davul bölümünde müzik eğitimi almıştır. Müzik hayatına paralel olarak gelişen Görsel Sanatlar çalışmaları da küçük yaşta başlamıştır. Birçok karikatür ve resim yarışmasında derece elde etmiştir. 2005 yılında başlayan fotoğrafçılık tutkusu ilerleyen dönemlerde profesyonel iş hayatına dönüşmüştür. Ticari çalışmalarının yanı sıra birçok sanat projesi gerçekleştirmiş ve beş kişisel sergi açmıştır. Dijital Sanat alanında yaptığı eserler Almanya, Belçika ve Hollanda gibi ülkelerdeki sanat galerilerinin arşivlerine eklenmiştir. Antalya ve Berlin’de faaliyet gösteren C41 Production isimli yapım şirketinin kurucusu ve yapımcısıdır. Reklam-Tanıtım Fotoğrafçılığı, Film Yapımı, Multimedya Proje Tasarımları konusunda çalışmalarına devam etmektedir.
C41 Production'un 2020 Showrell'ini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Görüntülerin tamamı Uğur Umay tarafından çekilmiştir. 

Kurs İçeriği – Eğitim Videoları

 • Temel Video Çekim Teknikleri Kursu Tanıtımı ÖZGÜR 00:01:00
 • Video Nedir? Hangi Alanlarda Kullanılır? 00:02:00
 • Kamera Türleri 00:03:00
 • Lens Çeşitleri 00:03:00
 • Yardımcı Ekipmanlar 00:05:00
 • Kamera Ayarları 00:03:00
 • Video Dosya Türleri ve Özellikleri 00:06:00
 • Çekim Açıları 00:04:00
 • Video Çekimlerinde Işık Türleri 00:03:00
 • Ses Kayıt Türleri 00:01:00
 • Uğur Umay’dan Mesaj Var 00:01:00

Öğrenci Değerlendirmeleri

Kim Ne Demiş?

4.6

4.6
7 ratings
 • 5 yıldızlar5
 • 4 yıldızlar1
 • 3 yıldızlar1
 • 2 yıldızlar0
 • 1 yıldızlar0
 1. Sadece anlatıma dayalı

  3

  Çok yüzeysel ve sadece anlatıma dayalı bir eğitimdi. Biraz daha pratik yapmaya uygun şekilde hazırlanması iyi olabilirdi.

 2. Mehmet Gönül12:22'de 11/09/2023

  Video çekim teknikleri

  5

  Hocam kısa sürede inanılmaz detaylı bir anlatım olmuş.
  Çok faydalı oldu teşekkürler

 3. Melike Esra Gönül13:51'de 08/10/2023

  VİDEO ÇEKİM TEKNİKLERİ

  5

  TEŞEKKÜRLER

 4. Temel video çekim kursu

  5

  Teşekkür ederim. Artık daha bilinçli videolar çekebileceğim.

 5. Aysun Bekdemir23:04'de 19/11/2023

  Baslik

  4

  Olması gerektiği gibi fakat beyefendi bayağı hızlı anlatıyor

Copyright © 2023, PhotoPlay Nihat Karadağ Fotoğrafçılık Kursu ~ Tüm hakları saklıdır.