Fotoğraf Düzenleme Kursları

Video Kurgu-Montaj Eğitimi (Premier)

(0 Değerlendirme)
1,000₺ 99₺
video kurgu montaj eğitimi kursu

%90 indirimi kaçırmayın…

1000 TL değerindeki Online Video Kurgu-Montaj eğitimi, kısa süreliğine sadece 99TL

Türkiye’nin neresinde olursanız olun, iyi bir kurgu-montaj eğitimi bir tık uzağınızda…

İstediğiniz zaman, istediğiniz yerden, sınırsız tekrar ile Adobe premiere öğrenin…

Bu kurstan sonra video hayatınız tamamen değişecek.

Çeşitli üniversitelerde ve özel kurslarda yıllardır kurgu ve compositing eğitimleri veren Öğretim Görevlisi M. Can Yüksel’in eğitmenliğini yaptığı A’dan Z’ye Video Kurgu-Montaj eğitimi  ile “Düğün” ve “Doğum” klipleri hazırlamayı, “Youtube için video içerikler” üretmeyi öğreneceksiniz. İyi bir eğitim sizi bekliyor…  

NOT: Bu eğitim içeriğinin ilk iki videosunu, hiç bir yere kayıt olmadan ÜCRETSİZ olarak izleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, DERSLER sekmesini tıklamak.


VİDEO KURGU-MONTAJ EĞİTİMİ – ÖZET

Dijital videonun büyülü dünyasına hoş geldiniz.

Kurgu-Montaj; geçmişten günümüze kurgu sistemleri teknolojik olarak gelişmiş olsa bile, tüm sistemlerin çalışma mantığı aynıdır. Kurgu mantığını anladıktan sonra, Non-Linear kurgu sistemi olan Premiere Pro ile, çektiğiniz içeriklere daha fazla anlam katmaya başlayacaksınız. Adobe Premiere video üreticileri için üretim aşamasında stabil bir iş akışı sağlaması ve bunun yanında kreatif çalışmalar için çok önemli bir araçtır.

Kurgunun temel mantığını anlamak biraz zor olabilir. Ancak endişeye gerek yok. Öğretim Görevlisi M. Can Yüksel, en basit ve yalın haliyle sizler için anlattı.

Online Video Kurgu-Montaj Kursu’nda, eğitmenimiz M. Can Yüksel’in amacı; katılımcılara gerekli bilgileri aktararak var olan başarılarını arttırmak olacak. M. Can Yüksel, yılların verdiği eğitmenlik tecrübesi ile sizlere Kurgu konusunu ve Dijital Video konusunu A’dan Z’ye öğretirken “ezberleme” yerine “anlamanızı” sağlayarak kurgu iş akışını ve mantığını bir daha unutmamanızı mümkün kılıyor.

Çekilmiş videoların birbirinden çok farklı yöntemlerle görünümünü düzeltmek, düzenlemek, başkalaştırmak, compositing tekniği kullanarak manipülatif içerikler üretmek, yaratıcılığınızın tamamını kullanmak, videolara yazı animasyonu ve jenerik hazırlamak, hem video hayatınızı hem de video işleme tekniklerinizi tamamen değiştirecek.

Eğitimimiz, video işlemeyi hobi olarak gören fotoğrafçılardan, profesyonel olarak kurguya giriş yapmak isteyen fotoğrafçılara kadar herkese cevap verirken, aynı zamanda bu işi hali hazırda yapan profesyonellerin mesleki olarak gelişimine de katkı sağlayacak.

Bu eğitim, sadece bugüne kadar yayımlanmış en kapsamlı Kurgu Eğitimi olmakla kalmayıp, katılımcılara çok çeşitli ipuçları da sunuyor. Video işleme yöntemlerine bakış açınızı değiştirecek ve başarınızı arttıracak Online Kurgu-Montaj Eğitimini kaçırmayın… Üstelik 30 gün para iade garantisi bulunuyor.

Eğitim notları ve derslerde kullanılan M.Can Yüksel’e ait videolar indirilebilir formatta katılımcıları bekliyor. Böylece, siz de eğitimde gördüğünüz konuları, aynı videolar üzerinden işleyerek, pratik yapabileceksiniz.

Kurs sırasında veya bitiminden sonra, kurs içeriği ile ilgili aklınıza takılan soruları en geç 24 saat içerisinde cevaplayacak ve sizlere her zaman destek olmaya devam edeceğiz. Konu aktarımı sırasında kafanızda oluşabilecek soruları M.Can Yüksel’in, yılların verdiği tecrübe ile sizin yerinize sorduğuna ve cevapladığına da şahit olacaksınız.

Çeşitli üniversitelerde ve özel kurslarda yıllardır kurgu ve compositing eğitimleri veren M.Can Yüksel’den bu kursu alıp, eğitimini tamamlayanlar, Türkiye’nin 1 Numaralı Fotoğrafçılık Kursu PhotoPlay’den Sertifika almaya hak kazanacak. Toplam 30 soruluk testimizden 85 ve üzeri puan alan kursiyerlerimiz, Eğitim Sertifikasına ek olarak Üstün Başarı Sertifikası da alacak.

Bu kurstan sonra video hayatınız tamamen değişecek.

Kurgunun ve dijital videonun büyülü dünyasına tekrar hoş geldiniz.


KURSUN ÖZELLİKLERİ

 ✔ Türkiye’nin en iyi kurgu eğitmenlerinden M. Can Yüksel ile ders

✔ Şimdiye kadar kurgu konusunda hazırlanmış en kapsamlı içerik.

✔ Sınırsız kurs tekrarı ile %100 öğrenme garantisi

✔ Ömür boyu erişim

✔ 30 gün para iade garantisi

✔ %100 memnuniyet garantisi

✔ 16 FULL HD video içerik

✔ Özel bonus içerikler

✔ İndirilebilir kaynaklar (eğitim notları ve uygulama videoları)

✔ 44 sayfalık PhotoPlay Çekim Kartları (HEDİYE)

✔ Online Test

✔ Başarı ve Eğitim Sertifikası

✔ Eğitmenle Soru – Cevap

✔ Whatsapp Desteği

✔ Yıl Sonunda Fotoğraf Sergisine Katılım Hakkı


KURSUN AMACI 

Çektiğimiz videoları işleme sırasında çoğu zaman “kısıtlı” bir alanda iş yaptığınızı düşünüyorsanız, muhtemelen kurgu mantığına hakim değilsiniz demektir. Harika şartlarda, kompozisyonu doğru ve teknik olarak hatasız çekilmiş videoların dahi Premiere ile bir işleme sürecinden geçmeleri şart.

Premiere ile işleme sırasında sıradanlığın ötesine geçebilmek için Premiere  uygulamalarına hâkim olmak çok önemli. Bu uygulamalardan, bize yardımcı olacak en önemli bilgi, kurgu bilgisidir.

Kursun amacı, çekilmiş bir videoyu düzenlemek, işleme süresini kolaylaştırmak, hızlandırmak ve yaratıcı çalışmalar yapabilmek için fotoğrafçıların video içerik üretmesine yardımcı olabilmek.

Bu kursu tamamlayanlar için, video konusunda hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacak.


BU KURSTA NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

Bu kursu tamamladığınızda;

 • Kurgu mantığını anlayacak,
 • Dijital videonun üretilme mantığına hakim olacak,
 • Dijital videonun tarama sistemlerini öğrenecek ve buna göre videolar üretmek sağlanacak,
 • Üretilen bir videoda aksamalar yaratarak daha efektif ve artistik videolar üretebilecek,
 • Greenbox uygulaması ile objenizi fondan kopartıp farklı bir ambiyans yaratabilecek,
 • Renkleri tanıyabilecek ve bu sayede videonuzda renk düzeltmesi veya renk düzenlemesini daha doğru bir biçimde yapabilecek,
 • Birbirinden farklı kurgu tekniklerinin mantığını öğrenip daha yaratıcı kurgular çıkartabilecek,
 • Ses kurgusunu öğrenerek üretilen videolarda bir anlatım dili oluşturabilecek,
 • Maskeleme tekniği ile birbirinden farklı videoları birleştirerek compositing tekniğini uygulayabilecek,
 • Kısaca video işlemenin mekaniği olan kurgu tekniklerini öğrenerek ürettiğiniz videoları daha iyi bir şekilde sunabileceksiniz.

Tüm konular eğitmenimiz M. Can Yüksel’in videoları üzerinden görsel örnekler ile anlatılmaktadır.


KURS İÇERİĞİ

 • Kurgu nedir?
 • Premiere’de proje oluşturmak
 • Sekans oluşturmak
 • Import seçenekleri
 • Kurgu teknikleri
 • Geçiş efektleri
 • Farklı video kanalları ile çalışmak
 • Keyframe mantığı
 • Efekt eklemek
 • Maskeleme
 • Ses kurgusu
 • Renk
 • Greenscreen uygulaması
 • Yazı eklemek
 • Export seçenekleri

Bu konuların tamamına M. Can Yüksel’in örnekler üzerinden aktardığı bilgiler sizleri bekliyor. Ayrıca eğitim notları ve derslerde kullanılan örnek videolar, indirilebilir formatta sizleri bekliyor.


BU EĞİTİM SİZE NE KATACAK?

 • Eğitim öncesinde kurgu konusunda herhangi bir bilgiye sahip olmayan veya sınırlı bilgi sahibi katılımcılar konuya tamamen hâkim olacak,
 • Doğru bildiğiniz yanlışları öğrenecek,
 • Çekim sonrası video işleme süreniz kısalacak, geri dönüşler yapabilecek,
 • Yaratıcı video içerikleri üretebilecek,
 • Sıradanlıktan arındırılmış videolara sahip olacak,
 • Premiere aracılığı ile video işleme sırasında baştan sona izlemeniz gereken yol planı hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

KURSUN SÜRESİ

Online Video Kurgu-Montaj Eğitiminin eğitim süresi yaklaşık 4 saattir. Eğitim videoları 7 ile 32 dakika arasında toplam 16 videodan oluşmaktadır. İster bilgisayarınızdan, isterseniz de mobil cihazınızdan bağlanarak eğitim videolarını izleyebilirsiniz. Online Video Kurgu-Montaj Eğitimi’ni satın aldıktan sonra, videolara ömür boyu sınırsız erişiminiz olacak ve istediğiniz zaman, istediğiniz kadar izleyerek, post-prodüksiyon alanındaki bilginizi artırabileceksiniz. İsterseniz eğitim videolarına ve online testlere tekrar, tekrar katılabilirsiniz.


KURSA KİMLER KATILABİLİR?

 • Fotoğraflarından video klip yapmak isteyenler,
 • Düğün klibi hazırlamak isteyenler,
 • Doğum klibi hazırlamak isteyenler,
 • Yotube yada sosyal medya için, içerik üretmek isteyenler,
 • Kendi kısa filmini çekip, kurgusunu yapmak isteyenler,
 • Premier programını öğrenmek isteyenler katılabilirler.

KURS İÇİN NELER GEREKLİ?

 • Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar.
 • İnternet bağlantısı

SERTİFİKANIN GEÇERLİLİĞİ

Kursu bitiren herkes, “Online Video Kurgu-Montaj Eğitimi Sertifikası” almaya hak kazanacak.

Sertifika için ek olarak hiçbir ücret ödemeyeceksiniz. Kursu bitirdiğinizde, sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı basılı olarak isteyebileceksiniz.

Dilerseniz, kurs sonunda 30 sorudan oluşan ve 30 dakika süren, ücretsiz Bilgi Testine katılarak hem bilginizi test etmiş olur, hem de 85 ve üzeri puan alırsanız, Eğitim Sertifikası haricinde, “Üstün Başarı Sertifikası” ile ödüllendirilirsiniz.

Sertifikalarınız, PhotoPlay tarafından özel olarak hazırlanmış, 300 gr kalın kâğıda basılarak, imzalı ve kaşeli bir şekilde adresinize gönderilecektir. Dilerseniz, kurs merkezimize gelerek, sertifikanızı elden de alabilirsiniz.

Eğitim videolarını sınırsız izleme hakkınızın yanında testlere de sınırsız katılma hakkınız bulunuyor. Anlamadığınız konuları tekrar tekrar izleyerek bilgi seviyenizi yükseltebilir ve sınavlara tekrar, tekrar katılarak, puanınızı artırabilirsiniz.

PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu’ndan alacağınız sertifikalar uluslararası, özel ve resmî kurumlarda geçerlidir. Ancak iş yeri açmak için gerekli olan sertifika değildir. Bu belgenin ismi, Kurs Bitirme Belgesidir ve sadece Mesleki Eğitim Merkezleri tarafından en az 1 yıllık eğitim sonucunda verilmektedir.


İŞ OLANAKLARI

Kendi işiniz için video içerikler üretebilileceğiniz gibi, Post-prodüksiyon alanında stüdyolarda çalışabilir ya da freelancer olarak kendi işinizin patronu da olabilirsiniz. Son zamanların gözde meslekleri olan düğün ve doğum klipleri oluşturma gibi alanlarda video çekimleri yaparak, bu özel günlere yapacağınız güzel bir kurgu ile daha farklı bir anlam katabilirsiniz. Böylece hobinizi mesleğinize dönüştürür, çalışmaktan zevk aldığınız bir iş yapabilirsiniz. Ayrıca youtube için içerik üretmek isteyen herkes, daha yaratıcı ve etkili youtube içerikleri üretebilir. Post-prodüksiyon alanında iş ilanlarına başvururken, Online Video Kurgu-Montaj Eğitimi sonunda alacağınız sertifikayı da özgeçmişinize ekleyebilirsiniz. Türkiye’nin 1 numaralı fotoğrafçılık kursu olan PhotoPlay’de Türkiye’nin en iyi video kurgu-montaj eğitmenlerinden M. Can Yüksel’den bu eğitim ve sertifikaları aldığınız için diğer kişilere göre ön plana çıkmış olacaksınız.


SORU-CEVAP

Eğitim aldığınız esnada ya da daha sonrasında, kursla ilgili sorularınız olursa, 24 saat içerisinde eğitmenlerimiz tarafından sorularınız yanıtlanacak. Her konunun altında yer alan, “Eğitmene Soru Sor” bölümünü kullanarak, sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Dilerseniz Whatsapp Destek Hattı’mızdan da bizlere ulaşabilirsiniz.


İPTAL VE İADE ŞARTLARI

Satın almış olduğunuz eğitimleri, satın alma yaptığınız günden itibaren, 30 gün içinde iade edebilirsiniz.

Amacımız, Dünya’nın neresinde olursanız olun, sizlere iyi bir video kurgu-montaj deneyimi yaşatmak. Bu nedenle, sizlere faydalı olabilmek bizim için son derece önemli. Aldığınız kurstan memnun kalmadığınız takdirde, hiçbir kesinti yapmadan ücretinizin tamamını iade ediyoruz.  Ancak iade şartları ile ilgili uymanız gereken 2 kural var, bunları aşağıda açık ve net bir şekilde belirtiyoruz:

1- İade işlemi için satın alım yaptıktan sonra 30 gün süreniz var. Yasal mevzuat gereği siz eğitimi satın aldıktan sonraki 30 gün içerisinde bu hizmete ait faturayı kesmemiz gerekiyor, fatura kestiğimizde vergi ödemesi ve ilgili paydaşların ödemelerini yapmış oluyoruz bu nedenle iade işlemleri için 30 gün içinde info@photoplay.com.tr adresine mail atmalısınız.

2- Ücret iadesi yapabilmemiz için, eğitim içeriğinin %20’sinden fazlasını izlememiş olmanız gerekiyor. Kurs içeriğinde ne kadar gezindiğiniz, www.fotografcilikkursu.com tarafından anlık olarak kayıt ediliyor. Eğitim içeriğinin, %20 sinden fazlasını izlediğinizde, gerekli kullanımı sağlamış olursunuz bu durumda ne yazık ki ücret iadesi yapamayız. Eğitimi alıp, 30 gün boyunca, istediğiniz zaman eğitim içeriğinin içerisinde gezinebilirsiniz. Ancak bu süre zarfında, %20’sinden az gezinmeniz ve beğenmemeniz durumunda, ödediğiniz ücreti iade alabilirsiniz.

Size iyi bir deneyim sunmak için bu politikayı oluşturduk. Eğer iade işlemi ile ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, 0 850 441 40 45 numaralı Whatsapp Destek Hattımızdan ya da info@photoplay.com.tr üzerinden bize ulaşarak yardım alabilirsiniz.

 

Kursun Özellikleri

 • Kayıtlı Öğrenci 36
 • Max öğrenci sayısı1000
 • Süre0 hour
 • Yetenek seviyesiTümü
 • DilTürkçe
 • Kursu tekrar alma sayısıN/A

Eğitmen

Admin bar avatar
Mehmet Can Yüksel

1982 yılında Samsun’da doğdu. 1993 yılında ailesi ile birlikte İstanbul’a taşındıktan sonra, dayısı ünlü belgeselci Suha Arın sayesinde senaryo yazmayı ve film dili oluşturmayı öğrendi. 2000 yılında Maltepe Üniversitesi Görsel İletişim Bölümü’ne tam burslu bir şekilde girdi. 2003 yılında Beykent Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü’ne yatay geçiş yaparak lisansını bu alanda tamamladı. 2004 yılında Ay Yapım’da kurgucu olarak işe başladı. 2004-2008 yılları arasında Şafak Film, Ay Yapım, Show TV gibi büyük yapım şirketleri ve televizyonlarda çalıştıktan sonra 2008 yılında Adobe Türkiye’de Adobe video ürün sorumlusu olarak çalışmaya başladı. 1.5 yıl süren Adobe Türkiye ofisindeki çalışma döneminde sektördeki çalışanlara Adobe programları hakkında eğitimler düzenledi, seminerler verdi. 2010 yılında Beykent Üniversitesi’nde grafik tasarımı, dijital fotoğrafçılık ve dijital kurgu gibi dersler verdi. 2012 yılında Doğuş Üniversitesi’nde, uzman kadrosuyla öğrencilere kurgu ve kısa film çekim teknikleri üzerine eğitimler düzenledi. 2014 yılında Okan Üniversitesi’nde kurgu eğitimi verdi. 2015 yılında Yeditepe Üniversitesi’nde Adobe Premiere eğitimi ve video kurgu eğitimi düzenledi. 2016 yılında Yeditepe Üniversitesi’nde dijitalleşen medya üzerine bir seminer verdi ve After Effects Compositing Workshop’u düzenledi. 2016 yılında Bilgeadam bünyesinde çok sayıda After Effects eğitimleri ve Premiere eğitimleri düzenledi. 2016 yılında Beykent Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü’nden yüksek lisansını tamamladı. 2019 yılında Doğuş Üniversitesi’nde tekrar kurgu ve kısa film çekimi gibi dersler vermeye başladı. Halen özel eğitim kurumlarında ve üniversitelerde eğitimler düzenlemenin yanı sıra, kendi kişisel kısa filmlerini üretmektedir.

Ortalama puan 0.00 0 derece

5Yıldız
0%
4Yıldız
0%
3Yıldız
0%
2Yıldız
0%
1Yıldız
0%

İlgili Dersler