ÜCRETSİZ ETKİNLİK

Reha Bilir ile Soru Cevap

17 Ocak 2021 / Pazar / 13:00

Ücretsiz fotoğraf etkinliklerimizde bu haftanın konuğu, Türkiye fotoğraf sanatına önemli katkılarda bulunmuş ve Sille Sanat Sarayı’nın kurucusu olan Reha Bilir hocamız. Kendisi ile gerçekleştireceğimiz Soru-Cevap etkinliğinde, hem sizlerle tanışmış olacak, hem de sizlerden gelen soruları yanıtlayacak.

250’den fazla ulusal, 90’dan fazla uluslararası fotoğraf yarışmasında jüri üyesi olarak görev alan Reha Bilir, hem kendi fotoğrafa başlama hikayesini anlatacak, hem de Türkiye’deki en etkin fotoğraf topluluklarından biri olan Sille Sanat Sarayı hakkında bilgiler verecek.

 

Reha Bilir Hakkında:

 • Beyşehir’de doğan Reha Bilir, İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunu olup, serbest eczacı olarak çalışmaktadır.
 • Türkiye’nin en saygın fotoğraf ödüllerinden olan Şinasi Barutçu Kupasını 2008 yılında, Sami Güner Kupasını ise 2009 yılında kazandı. Yurt içi ve yurt dışında fotoğraf dergilerinde söyleşileri yayınlandı. Türkiye, Endonezya, Çin, İtalya, Benin, Lüksemburg, Kanada, Umman, Belçika, Lüksemburg, Tunus, Finlandiya, İtalya, Romanya, Kıbrıs, Sri Lanka, Hindistan, Kazakistan’da fotoğraf eğitim seminerleri verdi. Çok sayıda ülkede fotoğrafları sergilendi.
 • “Dijital Kareler” adını verdiği sergisi ile Güler Ertan tarafından 2005 yılında hazırlanan “Türk Fotoğrafında 1960 Sonrası” isimli yayında, fotoğraf üzerinde bilgisayar ortamında düzenlemeler yapan ilk Türk fotoğrafçılar arasında gösterildi.
 • 250’den fazla ulusal, 90’dan fazla uluslararası fotoğraf yarışmasında jüri üyesi olarak görev yapmıştır.
 • Konya’da faaliyet gösteren Sille Sanat Sarayı isimli sanat topluluğunun kurucusu ve yöneticisi, Uluslararası Fotoğraf Sanatı Derneği – UFSD’nin başkanıdır.
 • 2014 yılında Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu – FIAP tarafından uluslararası alandaki fotoğraf çalışmalarından dolayı ESFIAP (FIAP Başarılı Hizmet Ödülü) ile ödüllendirildi. Türkiye’de birçok derneğin ve Amerika, Bangladeş, Hindistan, Malezya gibi birçok ülkede 20’den fazla fotoğraf topluluğunun ve federasyonunun onursal üyesidir.
 • 2012 – 2016 yılları arasında Global Photographers Unıon – GPU fotoğraf topluluğunun yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır.
 • 2018 Yılında Türkiye Eczacılar Birliği tarafından “Mesleğe Değer Katan Eczacı Ödülü” Reha Bilir’e verilmiştir.
 • Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu – FIAP tarafından düzenlenen 2012 yılı 7. Dünya Kupası yarışmasına jüri üyesi olarak dünyadan davet edilen üç fotoğrafçı arasında yer almıştır. Reha Bilir, FIAP tarafından Dünya Kupasına jüri üyesi olarak davet edilen ilk ve tek Türk fotoğraf sanatçısıdır.
 • Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu- FIAP’ın Türkiye’de Konya’da bulunan sergi salonunun yöneticiliğini yapmaktadır.

 

Etkinlik Gün ve Saati:

Canlı yayın 17 Ocak 2021 Pazar günü saat 13:00′ de başlayacaktır.

 

Ücretsiz Kayıt:

Zoom üzerinden yapacağımız ÜCRETSİZ etkinliğe, herkes katılabilir. Ancak 100 kişi sınırı olduğundan, katılım için kayıt yaptırmak mecburidir. Etkinliğe, ilk kayıt yaptıran 100 kişi katılabilecektir.

Ücretsiz kayıt olmak için, bu sayfada yer alan “Kayıt Ol” butonuna bastıktan sonra, açılan formu doldurup, kayıt işleminizi tamamlamanız gerekecektir.

 

Etkinliğe Katılım:

Etkinliğe kayıt olan kişiler, bu sayfanın en altında yer alan “EĞİTİM VİDEOLARI“nın hemen altında, “Zoom Giriş Bilgileri” linkini tıkladıklarında, Zoom bilgilerini görebilecekler. Ayrıca etkinlikten 1 saat önce, katılımcılara mail yoluyla da hatırlatma yapılacak ve zoom giriş bilgileri mail olarak da gönderilecektir.

NOT:

Etkinlik kayıt altına alınacak ve youtube.com da yayınlanacaktır. Etkinliğe katılacak olan kişiler, buna onay vermiş sayılır.


MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN, ETKİNLİKLERİ KAÇIRMAYIN…

Mobil uygulama kullanıcılarımız, etkinliklerimize kayıt konusunda önceliklidirler. Whatsapp, SMS ve Instagram duyurularından önce, mobil uygulamamız üzerinden etkinlik bildirimi gönderiyoruz. Böylece, herkesten önce mobil uygulama kullanıcılarımız etkinliklerden haberdar oluyor ve kontenjan sınırına takılmadan etkinliklere kayıt olabiliyorlar.

Google Play Store Logo

App Store Logo


 

Eğitim Videoları

Zoom Giriş Bilgileri Aşağıdaki Linktedir
Zoom Giriş Bilgileri (Reha Bilir ile Soru Cevap Etkinliği) 00:00:00

Kurs Yorumları

oy
 • 5 yıldız0
 • 4 yıldız0
 • 3 yıldız0
 • 2 yıldız0
 • 1 yıldız0

Bu kurs için henüz bir yorum bulunamadı.

KAYIT OL2 BOŞ YER SAYISI
 • SINIRSIZ TEKRAR
 • 100 KONTENJAN

Eğitmen

85 KAYITLI ÖĞRENCİ

KURSLARINIZI MOBİL UYGULAMAMIZDAN İZLEYİN

Sadece mobil uygulama takipçilerimize özel indirim kodlarını kaçırmamak için uygulamamızı indirin...

PhotoPlay Play Store PhotoPlay App Store