Fotoğrafçılık Kursu

Bu içerik korunmaktadır, lütfen bu içeriği görüntülemek için giriş yapın ve kursa kaydolun!

Eğitmene Soru Sor

 1. Merhaba hocam rav çekimi nerden ayarlayıp çekiyoruz

  1. Makine menüsünde, genellikle ilk seçenektir. “Fotoğraf Kalitesi” bölümünden ayarlayacaksınız.

 2. Safiye Düşmez

  Hocam merhaba,
  ışık ölçüm modunu hangi videonuzda anlatmıştınız?

  1. Safiye merhaba. Bu dersten sonraki 4. ders. Ders adı zaten “Işık Ölçüm Modları”. O nedenle kolay bulursun.

 3. Seda Bayraktutar

  Hocam hareketli çekim konusu anlayamadım hareketli cektıgımde net goruntlu alamıyorum

  1. Canon makinelerde TV moduna, Nikon ve Sony makinelerde S moduna aldığında, 1/15 1/30 gibi düşük enstantaneli çekimlerde hareket eden cisimlerin izleri çıkar. 1/1000 – 1/2000 gibi yüksek enstantaneli çekimlerde ise hareket eden nesne ne çıkar. Enstantaneyi ne kadar düşürürsen, yani süreyi ne kadar uzatırsan, hareketin izi o kadar uzar. Tam tersinde ise, yani süreyi kısartırsan, hareket eden nesne net çıkar.

 4. Nihat abi 22:40. saniyede poz kilidini anlattığını söylemişsin ama bu kısma kadar izlediğim videolarda göremedim.Yoksa sonra ki konularda mı geçiyor bu dediğin konular.

  1. Bahsettiğin yerde de zaten hem Nikon’da hem de Canon’da nereden yapıldığını anlatmışım. Kursun sonuna kadar izlersen sevinirim…

 5. hocam video da bahsettiniz canon makine başlangıç seviyesi bende ileri seviye makine var orada fotoğraf sitilleri nereden değiştirebiliriz ?

  1. Ömer merhaba. Whatsapp dan, hangi marka ve hangi model makine kullandığını bana yazarsan ve makinenin info ekranı açıkken, makinenin arka yüzünün (tuşlarla birlikte) fotoğrafını çekip gönderirsen, senin makinende nereden değiştiğini gösterebilirim.

Bir cevap yazın