WhatsApp Abonemiz Olun
Fotoğraf Etkinliklerimizi Kaçırmayın !

Online Etkili Işık Kullanımı Eğitimi

887 Kayıtlı Öğrenci

Eğitmen: Serkan Turaç

Işık olmadan, fotoğrafta olmaz. O zaman bir fotoğrafçı için en önemli şey, IŞIK'tır diyebiliriz. Bir fotoğrafçıyı, diğer fotoğrafçılardan öne çıkartan unsur, ışığı nasıl kullandığıdır. Fotoğrafçılık, kimine göre bir hobi, kimine göre de bir meslek. Ancak hangisi olursa olsun, mutlaka deneyim isteyen bir alan. İyi bir fotoğraf üretmek için, en önemli şey ise "IŞIK". Işık bilgisi olmadan, fotoğrafın ABC'sinden bahsetmemiz mümkün değil. Bu eğitimde, ışığı nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz. Doğal ışık ve yapay ışık nedir? Işık ölçüm sistemleri nelerdir? Türk ve Dünya fotoğraflarından örneklerin yanı sıra, poz müdahalesiyle ışık ve son görüntüdeki etkisini de öğrenmiş olacaksınız. Ayrıca ışık konusunda "Renk" ve "White Balance"ın önemini de kavramış olacaksınız. Işık bilginizi artırmak ve daha etkili fotoğraflar çekmek istiyorsanız, bu eğitim tam size göre... Fotoğrafçıyı bir adım öne çıkaran en önemli bilginin IŞIK bilgisi olduğunu unutmayın. Bu doğrultuda "İyi bir fotoğrafım olsun ve bundan sıklıkla bahsedilsin" diyorsan, IŞIK ile ilgili tüm detayları bulabileceğin bu eğitime katılabilirsin.

Online Etkili Işık Kullanımı Eğitimi

%75 İNDİRİMİ KAÇIRMA !

İNDİRİMİN BİTMESİNE KALAN SÜRE:

00
00
00
00
KURSA KAYIT OL1000₺ 249₺

* Zaten kayıtlı mısınız? Giriş yapın

KURSA KAYIT OL 1000₺ 249₺

Online Etkili Işık Kullanımı Eğitimi | ÖZET


Fotoğrafın kelime anlamına bakacak olursak; "Foto"=Işık + "graf"=Çizmek, Resmetmek = Işıkla çizmek, Işıkla resmetmek anlamına geliyor. Işık olmadan, fotoğrafta olmaz. O zaman bir fotoğrafçı için en önemli şey, IŞIK'tır diyebiliriz. Bir fotoğrafçıyı, diğer fotoğrafçılardan öne çıkartan unsur, ışığı nasıl kullandığıdır.

Fotoğrafçılık, kimine göre bir hobi, kimine göre de bir meslek. Ancak hangisi olursa olsun, mutlaka deneyim isteyen bir alan.

İyi bir fotoğraf üretmek için, en önemli şey ise "IŞIK".

Işık bilgisi olmadan, fotoğrafın ABC'sinden bahsetmemiz mümkün değil. Bu eğitimde, ışığı nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz.  Doğal ışık ve yapay ışık nedir? Işık ölçüm sistemleri nelerdir? Türk ve Dünya fotoğraflarından örneklerin yanı sıra, poz müdahalesiyle ışık ve son görüntüdeki etkisini de öğrenmiş olacaksınız.

Ayrıca ışık konusunda "Renk" ve "White Balance"ın önemini de kavramış olacaksınız.

Işık bilginizi artırmak ve daha etkili fotoğraflar çekmek istiyorsanız, bu eğitim tam size göre...

Fotoğrafçıyı bir adım öne çıkaran en önemli bilginin IŞIK bilgisi olduğunu unutmayın. Bu doğrultuda "İyi bir fotoğrafım olsun ve bundan sıklıkla bahsedilsin" diyorsan, IŞIK ile ilgili tüm detayları bulabileceğin bu eğitime katılabilirsin.

KURS HAKKINDA SSS


 ✔ Serkan Turaç ile Eğitim
✔ Sınırsız Kurs Tekrarı ile %100 Öğrenme Garantisi
✔ Ömür Boyu Erişim
✔ 30 Gün Para İade Garantisi
✔ %100 Memnuniyet Garantisi
✔ 11 FULL HD Video İçerik
✔ Uluslararası Sertifika
✔ Eğitmenlerle Soru - Cevap
✔ Yıl Sonunda Fotoğraf Sergisine Katılım Hakkı

Fotoğrafta ilerlemek isteyen kişiler için, fotoğrafın önemli unsuru olan ışığı etkili bir biçimde kullanarak, fotoğraflarını daha iyi hale getirmek için, onlara yardımcı olmak ve ışık konusundaki bilgilerini üst seviyeye taşımak.

Kısacası, IŞIK hakkında bilmediğiniz bir çok konuyu öğrenmiş olacaksınız.

 • Işık Türleri
 • Işığı Nasıl Kullanmalıyız?
 • Poz Müdahalesi
 • Işığın Yönleri
 • Yapay Işık Kaynakları
 • Işık Ölçüm Sistemleri
 • Renk
 • White Balance
 • Türk ve Dünya Fotoğrafından Örnekler

  Bu eğitimi aldığınızda, ışığı tanıyacak ve daha etkili fotoğraflar üretebileceksiniz. Makineniz üzerinden yapacağınız ayarlamalarla, ışığı nasıl daha iyi kullanacağınıza dair tüm bilgileri de öğrenmiş olacaksınız.

  Online Etkili Işık Kullanımı Kursu'nun süresi 1 saattir. Eğitim videoları 2 ile 20 dakika arasında, toplam 11 videodan oluşmaktadır. İster bilgisayarınızdan, isterseniz de mobil cihazınızdan bağlanarak eğitim videolarını izleyebilirsiniz. Online Temel Fotoğrafçılık Kursu Eğitim Seti' ni satın aldıktan sonra, videolara ömür boyu sınırsız erişiminiz olacak ve istediğiniz zaman, istediğiniz kadar izleyerek, fotoğrafçılık alanındaki bilginizi artırabileceksiniz. İsterseniz eğitim videolarına ve online testlere tekrar tekrar katılabilirsiniz.

  Online Etkili Işık Kullanımı Eğitimi, fotoğrafa gönül vermiş olan herkes için uygundur. Amacınız ne olursa olsun, bu eğitimin sonunda, IŞIK ile ilgili pek çok şey öğreneceksiniz. Bu eğitime;

  • Fotoğraf çekmeye meraklı olanlar,
  • İster hobi, ister mesleki olarak fotoğrafla uğraşanlar,
  • Işığı daha etkili ve iyi kullanmak isteyenler katılabilir.

  • Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar
  • İnternet bağlantısı

  Kursu bitiren herkes, ‘Etkili Işık Kullanımı Eğitimi Sertifikası’ almaya hak kazanacak. Kursu bitirdiğinizde, sertifikanız profilinize anında ÜCRETSİZ olarak eklenecek ve sertifikanızı indirme linki de mail olarak size gönderilecektir.

  Sertifikanızı ister online olarak, isterseniz de 300gr mat kağıda baskı alarak kullanabilirsiniz.

  Sertifikanızı doğrulamak için, sertifikanızın üzerinde bulunan eşsiz doğrulama kodunu kullanarak, aşağıdaki linkten doğrulayabilirsiniz.
  www.fotografcilikkursu.com/sertifika

  Sertifikanızı; baskı halinde bizim size kargolamamızı isterseniz, PhotoPlay tarafından özel olarak hazırlanmış, 300 gr kalın kağıda basılarak, imzalı ve kaşeli bir şekilde adresinize kargolanacaktır. Bu durumda, baskı ve kargo masrafını aşağıdaki linkten ödemeniz gerekmektedir.
  www.fotografcilikkursu.com/sertifika-baskisi

  Unutmadan, video eğitimleri sınırsız izleme hakkınız bulunuyor. Yani anlamadığınız konuları tekrar tekrar izleyerek bilgi seviyenizi yükseltebilirsiniz. 

  PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu’ ndan alacağınız sertifikalar; uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Ancak iş yeri açmak için olan sertifika değildir. O belgenin ismi, ‘Kurs Bitirme Belgesi’ dir ve sadece Mesleki Eğitim Merkezleri tarafından en az 1 yıllık eğitim sonucunda verilmektedir.

  Eğitim aldığınız esnada ya da daha sonrasında, kursla ilgili sorularınız olursa, 24 saat içerisinde eğitmenlerimiz tarafından sorularınız yanıtlanacak. Her konunun altında yer alan, 'Eğitmene Soru Sor' bölümünü kullanarak, sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Dilerseniz Whatsapp Destek Hattı’mızdan da bizlere ulaşabilirsiniz.

  Kursa kayıt olduğunuzda, almak istediğiniz fotoğraf makinesi başta olmak üzere, tüm ekipmanlarla ilgili sorularınızı eğitmenlerimize sorabilirsiniz. En geç 24 saat içerisinde sorularınız yanıtlanacaktır.

  PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu ile anlaşmalı firmalar üzerinden, almak istediğiniz fotoğraf makinesi ve ekipmanları, piyasadan daha ucuza almanızı sağlıyoruz.

  Daha önce PhotoPlay' den eğitim almış kursiyerlerimizin fotoğraflarını görmek için @fotografcilikkursu profilini ziyaret edin.

  Satın almış olduğunuz eğitimleri, satın alma yaptığınız günden itibaren, 30 gün içinde iade edebilirsiniz.

  Amacımız, Dünya'nın neresinde olursanız olun, sizlere iyi bir fotoğraf eğitimi deneyimi yaşatmak. Bu nedenle, sizlere faydalı olabilmek bizim için son derece önemli. Aldığınız kurstan memnun kalmadığınız takdirde, hiç bir kesinti yapmadan ücretinizin tamamını iade ediyoruz.  Ancak iade şartları ile ilgili uymanız gereken iki kural var, bunları aşağıda açık ve net bir şekilde belirtiyoruz:

  1. İade işlemi için satın alım yaptıktan sonra 30 gün süreniz var. Yasal mevzuat gereği siz eğitimi satın aldıktan sonraki 30 gün içerisinde bu hizmete ait faturayı kesmemiz gerekiyor, fatura kestiğimizde vergi ödemesi ve ilgili eğitmenlerin ödemelerini yapmış oluyoruz. Bu nedenle iade işlemleri için 30 gün içinde [email protected] adresine mail atmalısınız.

  2. Ücret iadesi yapabilmemiz için, eğitim içeriğinin %20' sinden fazlasını izlememiş olmanız gerekiyor. Kurs içeriğinde ne kadar gezindiğiniz, www.fotografcilikkursu.com tarafından anlık olarak kayıt ediliyor. Eğitim içeriğinin, %20' sinden fazlasını izlediğinizde, gerekli kullanımı sağlamış olursunuz ve bu durumda ne yazık ki ücret iadesi yapamayız. Eğitimi alıp, 30 gün boyunca, istediğiniz zaman eğitim içeriğinin içerisinde gezinebilirsiniz. Ancak bu süre zarfında, %20' sinden az gezinmeniz ve beğenmemeniz durumunda, ödediğiniz ücreti iade alabilirsiniz.

  Size iyi bir deneyim sunmak için bu politikayı oluşturduk. Eğer iade işlemi ile ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, 0 850 840 43 33 numaralı Whatsapp Destek Hattı'mızdan ya da [email protected] üzerinden bize ulaşarak yardım alabilirsiniz.

  KURS İÇERİĞİ - EĞİTİM VİDEOLARI


  *Ders Adı*Süresi
  Etkili Işık Kullanımı Eğitimi – Tanıtım 00:02:00
  Işık Türleri 00:02:00
  Işığı Nasıl Kullanmalıyız? 00:03:00
  Poz Müdahalesi 00:04:00
  Işığın Yönleri 00:20:00
  Yapay Işık Kaynakları 00:07:00
  Işık Ölçüm Sistemleri 00:12:00
  Renk 00:04:00
  White Balance 00:04:00
  Türk ve Dünya Fotoğrafından Örnekler 00:04:00
  Son Söz – Serkan Turaç’tan Mesajınız Var! 00:02:00

  ÖĞRENCİ DEĞERLENDİRMELERİ

  887 kayıtlı öğrenciden 18 öğrenci değerlendirmede bulundu. | Ortalama Değerlendirme Puanı: 4.9 / 5 5 Yıldız


  Ayşe Koçaslan

  Ayşe Koçaslan - 13:05'de 16/01/2024

  ışık kullanımı hakkında

  5 Yıldız

  ışık kullanımını doğru yapabilmemiz adına daha çok uygulamalı video olabilirdi. Özellikle yapay ışıkla doğru çekim yapılması hakkında daha detaylı ve uygulamalı bilgi verilmesini isterdim.


  ÖMER ÇALOĞLU

  ÖMER ÇALOĞLU - 01:39'de 29/01/2024

  Değerlendirme

  5 Yıldız

  Güzel bir anlatımla severek izledim.


  BUSE Türe

  BUSE Türe - 11:39'de 07/02/2024

  Teşekkürler

  5 Yıldız

  Elinizr sağlık


  Orhan Yavuz

  Orhan Yavuz - 16:32'de 08/02/2024

  Bildiklerini Pekiştirme...

  5 Yıldız

  Bildiğim ama bir kısmını unuttuğum ışık ve renk ısısını hatırlama ve pekiştirme konusunda yardımcı oldu Serkan hocanın kursu. Teşekkürler…


  Caner İspir

  Caner İspir - 15:59'de 11/02/2024

  eğitim

  5 Yıldız

  hocamız çok güzel anlattı teşekkür ederiz


  Daha Fazla Öğrenci Değerlendirmesi
  Online Ödeme