Fotoğraf Düzenleme Kursları

Lightroom Classic Kursu

(2 Değerlendirme)
650₺ 99₺
Lightroom Kursu Online Eğitim

%85 indirimi kaçırmayın…

650 TL değerindeki Online Lightroom Classic Kursu, kısa süreliğine sadece 99TL

Türkiye’nin neresinde olursanız olun, iyi bir lightroom eğitimi bir tık uzağınızda…

İstediğiniz zaman, istediğiniz yerden, sınırsız tekrar ile lightroom öğrenin…


LIGHTROOM CLASSIC KURSUNUN ÖZETİ

Temel fotoğraf bilgisine sahip olan kişilerin, fotoğraflarını kolay bir şekilde düzenleyerek daha iyi bir görünüme kavuşturmaları için hazırlanmış olan Online Lightroom Classic Kursu, hızlı bir şekilde büyük adımlar atmanıza yardımcı olacak. Üstelik 30 gün para iade garantisi bulunuyor.

Eğitmenliğini Özge Aktaş’ın yaptığı, Lightroom Kursu’nu alıp, eğitimini tamamlayanlar, Türkiye’nin 1 Numaralı Fotoğrafçılık Kursu PhotoPlay’den “Başarı ve Eğitim Sertifikası” almaya da hak kazanacak.

Kurs bittikten sonra da, hem fotoğrafla ilgili aklınıza takılan soruları, hem de ekipmanlarla ilgili sorularınızı en geç 24 saat içerisinde cevaplayacak ve sizlere her zaman destek olmaya devam edeceğiz.

Bu eğitim esnasında, A’dan Z’ye Lightroom hakkındaki her şeyi öğreneceksiniz.

Kurs sonunda yer alan Online Sınav Sistemi ile bilginizi ölçebileceksiniz. 85 ve üzeri puan alan kursiyerlerimiz, Llightroom Kursu Sertifikasının haricinde, bir de Başarı Sertifikası sahibi olacak.

Lightroom Kursu, fotoğraflarınızı daha iyi hale getirmek için sizlere yardımcı olacak.


Lightroom Kursu’nun Özellikleri

 • * PhotoPlay Eğitmenlerinden Özge Aktaş Oran ile ders
 • * Sınırsız Kurs Tekrarı ile %100 öğrenme garantisi
 • * Ömür boyu erişim
 • * 30 gün para iade garantisi
 • * %100 memnuniyet garantisi
 • * 25 FULL HD video içerik
 • * Özel bonus içerikler
 • * Online Testler
 • * İndirilebilir kaynaklar
 • * Başarı ve Eğitim Sertifikası
 • * Eğitmenlerle Soru – Cevap
 • * Makine Alacaklara Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti
 • * Whatsapp Desteği
 • * Yıl Sonunda Fotoğraf Sergisine Katılım Hakkı

Llightroom Kursu’nun Amacı

Türkiye’nin dört bir yanındaki herkese, uzaktan eğitim sistemi aracılığıyla ulaşarak, fotoğraflarını daha iyi bir görünüme kavuşturabilmeleri için gerekli bilgileri vermek amacıyla Online Lightroom Kursu’nu hazırladık. Eğer siz de fotoğraflarınızı daha iyi görünüme kavuşturmak istiyorsanız bu kursu kaçırmayın.

Online Lightroom Kursu, fotoğrafla ilgilenen kişilerin çalışmalarını daha ileriye taşıyabilmeleri için tasarlandı.


Lightroom Kursu’nda Neler Öğreneceksiniz?

Lightroom, diğer fotoğraf düzenleme programlarına göre çok daha pratik bir fotoğraf düzenleme programıdır.

 • Fotoğraflarınızı hızlıca arşivleyebilir,
 • Tekli ve toplu fotoğraf düzenlemeleri yapabilir,
 • Saniyeler içinde fotoğraflarınızı imzalı bir şekilde çıkış alabilir,
 • Dilediğiniz kadar preset indirip fotoğraflarınızda kullanabilir,
 • Lightroom’un hazır şablonlarıyla fotoğraflarınızdan albüm ve fotokitap tasarımları oluşturabilir,
 • Fotoğraf ve videolarınızdan hızlı bir şekilde Slide Show hazırlayabilir
 • Fotoğraflarınızla bir web galerisi oluşturabilirsiniz.

Kısacası, Lightroom’a dair A’dan Z’ye tüm bilgiler bu kursun içerisinde.


Lightroom Kursu Ders İçeriği

1. DERS: Library Modülü

Katalog oluşturma, Fotoğrafları İmport etme, Arşivleme, Koleksiyon oluşturma

2. DERS: Develop Modülü

Histogram, Basic, Tone Curve, HSL Color, Split Toning, Detail, Lens Correction, Transform, Effects, Calibration, Tool bar, History, Presetler, History, Navigator, Film Strip,

3. DERS: Map Modülü

Çektiğiniz fotoğrafların konumunu harita üzerinden işaretleyin.

4. DERS: Book Modülü

Fotoğraflarınızdan hızlıca foto kitaplar, dergiler, portfolyolar oluşturun.

5. DERS: Slideshow Modülü

Düzenlediğiniz fotoğraflardan hızlıca müzikli slideshow oluşturun.

6. DERS: Print Modülü

Düzenlediğiniz fotoğrafların baskı boyutunu ve şeklini ayarların.

7. DERS: Web Modülü

Fotoğraflarınızdan hızlıca web galerisi oluşturun.

8. DERS: UYGULAMALAR

 • Renk Düzenleme
 • Perspektif Düzenleme
 • Dehaze Aracı
 • Kromatik Sapma
 • Fırça Aracı İle Renk Düzenleme
 • Doku Ve Ton Düzenleme
 • Fırça Aracı İle Renk Düzenleme
 • Siyah Beyaz Fotoğraf Düzenleme
 • Siyah Fon Düzenleme
 • Toplu Fotoğraf Düzenleme

9. ONLINE TEST

Kurs esnasında öğrendiğiniz bilgileri test edip, seviyenizi belirleyebilirsiniz. Eğer 85 ve üzeri puan alırsanız, eğitim sertifikasının haricinde, Başarı Sertifikası da almaya hak kazanırsanız. Testi, sınırsız kez tekrarlayabilirsiniz.


Lightroom Kursu Size Ne Katacak?

Bu eğitim temel fotoğraf bilgisine sahip olan kişilerin, fotoğraflarını kolay ve hızlı bir şekilde düzenlemelerini sağlayacak. Ayrıca toplu fotoğraf işlemede size zaman kazandıracak.


Lightroom Kursu Süresi 

Online Lightroom Kursu eğitim süresi 2,5 saattir. Eğitim videoları 1 ile 14 dakika arasında, kısa kısa toplam 25 videodan oluşmaktadır. İster bilgisayarınızdan, isterseniz de mobil cihazınızdan bağlanarak eğitim videolarını izleyebilirsiniz. Online Lightroom Kursu Eğitim Seti’ni satın aldıktan sonra, videolara ömür boyu sınırsız erişiminiz olacak ve istediğiniz zaman, istediğiniz kadar izleyerek, fotoğrafçılık alanındaki bilginizi artırabileceksiniz. İsterseniz eğitim videolarına ve online testlere tekrar tekrar katılabilirsiniz.


Lightroom Kursu’na Kimler Katılabilir?

Temel fotoğraf bilgisine sahip olanlar,

Fotoğraflarını daha iyi bir görünüme kavuşturmak isteyenler,

Fotoğraflarını hızlı bir şekilde düzenlemek isteyenler,

Fotoğraflarını topluca düzenleyerek, zamandan tasarruf etmek isteyenler,

Fotoğraf tutkusunu daha ileriye taşımak isteyenler katılabilirler.


Lightroom Kursu’na Katılmak İçin Neler Gerekli?

 • Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar.
 • İnternet bağlantısı

Sertifikanın Geçerliliği

Kursu bitiren herkes, “Lightroom Eğitim Sertifikası” almaya hak kazanacak. Sertifika için ekstra hiç bir ücret ödemeyeceksiniz. Kursu bitirdiğinizde, sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

İsterseniz, kurs sonunda 30 sorudan oluşan ve 30 dakika süren Online Test’e katılarak, hem bilginizi ölçebilir, hem de 85 ve üzeri puan alırsanız, Eğitim Sertifikası haricinde, “Başarı Sertifikası” ile ödüllendirilirsiniz.

Sertifikalarınız, PhotoPlay tarafından özel olarak hazırlanmış, 300 gr kalın kağıda basılarak, imzalı ve kaşeli bir şekilde adresinize kargolanacaktır. Dilerseniz, kurs merkezimize gelerek, sertifikanızı elden de alabilirsiniz.

Unutmadan, hem video eğitimleri sınırsız izleme hakkınız bulunuyor, hem de sınavlara sınırsız katılma hakkınız bulunuyor. Yani anlamadığınız konuları tekrar tekrar izleyerek bilgi seviyenizi yükseltebilir ve sınavlara tekrar tekrar katılarak, puanınızı artırabilirsiniz.

PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu’ndan alacağınız sertifikalar; uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Ancak iş yeri açmak için olan sertifika değildir. O belgenin ismi, “Kurs Bitirme Belgesi”dir ve sadece Mesleki Eğitim Merkezleri tarafından en az 1 yıllık eğitim sonucunda verilmektedir.


Soru-Cevap 

Eğitim aldığınız esnada ya da daha sonrasında, kursla ilgili sorularınız olursa, 24 saat içerisinde eğitmenlerimiz tarafından sorularınız yanıtlanacak. Her konunun altında yer alan, “Eğitmene Soru Sor” bölümünü kullanarak, sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Dilerseniz Whatsapp Destek Hattı’mızdan da bizlere ulaşabilirsiniz.


Ekipman Danışmanlığı

Kursa kayıt olduğunuzda, almak istediğiniz fotoğraf makinesi başta olmak üzere, tüm ekipmanlarla ilgili sorularınızı eğitmenlerimize sorabilirsiniz. En geç 24 saat içerisinde sorularınız yanıtlanacaktır.


İndirimli Ekipman Temini

PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu ile anlaşmalı firmalar üzerinden, almak istediğiniz fotoğraf makinesi ve ekipmanları, piyasadan daha ucuza almanızı sağlıyoruz.


Kursiyerlerimizin Fotoğraflarına Göz Atın

Daha önce PhotoPlay’den eğitim almış kursiyerlerimizin fotoğraflarını görmek için @fotografcilikkursu profilini ziyaret edin.


İptal ve İade Şartları

Satın almış olduğunuz eğitimleri, satın alma yaptığınız günden itibaren, 30 gün içinde iade edebilirsiniz.

Amacımız, Dünya’nın neresinde olursanız olun, sizlere iyi bir fotoğraf eğitimi deneyimi yaşatmak. Bu nedenle, sizlere faydalı olabilmek bizim için son derece önemli. Aldığınız kurstan memnun kalmadığınız takdirde, hiç bir kesinti yapmadan ücretinizin tamamını iade ediyoruz.  Ancak iade şartları ile ilgili uymanız gereken 2 kural var, bunları aşağıda açık ve net bir şekilde belirtiyoruz:

1- İade işlemi için satın alım yaptıktan sonra 30 gün süreniz var. Yasal mevzuat gereği siz eğitimi satın aldıktan sonraki 30 gün içerisinde bu hizmete ait faturayı kesmemiz gerekiyor, fatura kestiğimizde vergi ödemesi ve ilgili eğitmenlerin ödemelerini yapmış oluyoruz. Bu nedenle iade işlemleri için 30 gün içinde info@photoplay.com.tr adresine mail atmalısınız.

2- Ücret iadesi yapabilmemiz için, eğitim içeriğinin %20’sinden fazlasını izlememiş olmanız gerekiyor. Kurs içeriğinde ne kadar gezindiğiniz, www.fotografcilikkursu.com tarafından anlık olarak kayıt ediliyor. Eğitim içeriğinin, %20 sinden fazlasını izlediğinizde, gerekli kullanımı sağlamış olursunuz ve bu durumda ne yazık ki ücret iadesi yapamayız. Eğitimi alıp, 30 gün boyunca, istediğiniz zaman eğitim içeriğinin içerisinde gezinebilirsiniz. Ancak bu süre zarfında, %20’sinden az gezinmeniz ve beğenmemeniz durumunda, ödediğiniz ücreti iade alabilirsiniz.

Size iyi bir deneyim sunmak için bu politikayı oluşturduk. Eğer iade işlemi ile ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, 0 850 441 40 45 numaralı Whatsapp Destek Hattımızdan ya da info@photoplay.com.tr üzerinden bize ulaşarak yardım alabilirsiniz.

 

Kursun Özellikleri

 • Kayıtlı Öğrenci 68
 • Max öğrenci sayısı1000
 • Süre0 hour
 • Yetenek seviyesiTümü
 • DilTürkçe
 • Kursu tekrar alma sayısıN/A

Eğitmen

Admin bar avatar
Özge Aktaş Oran

İstanbul’da doğdu. Daha küçük yaşlardayken babasının hediye ettiği ve bugün halen kullandığı Zenit kamera ile fotoğraf çekmeye başladı. 14 yaşındayken televizyon ve dizi setlerinde stajyerlik yapmaya başladı. Lisede Radyo ve Televizyon Bölümü'nde mesleki eğitimine başladı. 17 yaşında CNNTürk’te aktüel kamera asistanı olarak çalıştı. Ön lisans eğitimini Fotoğrafçılık ve Kameramanlık üzerine aldı. Eğitimi sırasında bir çok kısa film ve klip çekiminde reji asistanı olarak çalıştı. Dereceyle tamamladığı önlisans eğitimi sonrasında fotoğrafçı Fethi İzan’ın asistanlığını yaptı. Lisans öğrenimini sinema üzerine yaptı ve bölüm birinciliği ile mezun oldu. Lisans eğitimi sonrası profesyonel olarak freelance fotoğrafçılık yapmaya başladı. Çeşitli prodüksiyon, reklam şirketleri ve özel kurumlar için fotoğrafçılık hizmeti verdi. Özel gün, ürün ve yemek fotoğrafları çekmektedir. Aynı zamanda 2016 yılından beri fotoğraf üzerine teorik ve uygulamalı eğitimler vermektedir.

Ortalama puan 5.00 2 derece

5Yıldız
100%
4Yıldız
0%
3Yıldız
0%
2Yıldız
0%
1Yıldız
0%

Yorumlar

 • HİDAYET YİĞİT

  Açıklayıcı ve Sade Anlatım

  Gayet açık bir şekilde programın kullanımı anlatılmış teşekkür ederim.
 • Fatih Agun

  Başarılı

  Öncelikle yapmış olduğunuz derslerden dolayı başta Photo play ailesine, sade ve anlaşılır bir anlatımdan dolayı özge hoca ya da teşekkürler.

İlgili Dersler