WhatsApp Abonemiz Olun
Fotoğraf Etkinliklerimizi Kaçırmayın !

Online İleri Photoshop-Katmanlar Kursu

1096 Kayıtlı Öğrenci

Eğitmen: Burak ŞENBAK

Çektiğimiz fotoğrafları işleme sırasında çoğu zaman 'kısıtlı' bir alanda iş yaptığınızı düşünüyorsanız, muhtemelen katmanları kullanmıyor veya sınırlı olarak kullanıyorsunuzdur. Harika şartlarda, kompozisyonu doğru ve teknik olarak hatasız çekilmiş fotoğrafların dahi Photoshop ile bir işleme sürecinden geçmeleri şart. Photoshop ile işleme sırasında sıradanlığın ötesine geçebilmek için Photoshop uygulamalarına hâkim olmak çok önemli. Bu uygulamalardan, biz fotoğrafçılara yardımcı olan en önemli Photoshop araçlarından biri ise katmanlardır. Kursun amacı, kadrajda hapsedilmiş görüntüyü düzenlemek, işleme süresini kolaylaştırmak, hızlandırmak ve yaratıcı çalışmalar yapabilmek için fotoğrafçılara yardımcı olabilmek. Bu kursu tamamlayanlar için, hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacak.

Online İleri Photoshop-Katmanlar Kursu

%75 İNDİRİMİ KAÇIRMA !

İNDİRİMİN BİTMESİNE KALAN SÜRE:

00
00
00
00
KURSA KAYIT OL1000₺ 249₺

* Zaten kayıtlı mısınız? Giriş yapın

KURSA KAYIT OL 1000₺ 249₺

Online İleri Photoshop-Katmanlar Kursu | ÖZET


DİKKAT: Bu eğitime katılabilmek için Temel Photoshop Bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer daha önce Temel Photoshop Kursu'na katılmadıysanız yada temel bilgileriniz eksikse, aşağıdaki linkte yer alan Temel Photoshop Kursu'nu inceleyebilirsiniz.

Temel Photoshop Kursu

Katmanların büyülü dünyasına hoş geldiniz.

Katmanlar; Photoshop kullanan fotoğrafçıların çalışma mantığını anladıktan sonra fotoğraf işleme akışlarını kolaylaştırırken, aynı zamanda hızlandıran ve bunun yanında kreatif çalışmalar için de bir temel görevi gören, başarılı fotoğrafçıların en büyük yardımcısıdır.

Belki de Photoshop içinde yer alan konuların en zoru. Ancak endişeye gerek yok; bugüne kadar Katmanlar konusunu hiç Burak ŞENBAK' tan dinlemediniz !

Online İleri Photoshop - Katmanlar Kursu' nda eğitmenimiz Burak ŞENBAK' ın amacı; katılımcılara gerekli bilgileri aktararak var olan başarılarını arttırmak olacak. Burak ŞENBAK, yılların verdiği eğitmenlik tecrübesi ile sizlere Katmanlar konusunu A' dan Z' ye öğretirken 'ezberleme' yerine 'anlamanızı' sağlayarak katmanlar iş akışını ve mantığını bir daha unutmamanızı mümkün kılıyor.

Online İleri Photoshop - Katmanlar Kursu, hem Türkçe hem İngilizce Photoshop menüsü kullanan, Windows veya Mac işletim sistemlerine sahip tüm katılımcıların ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlendi.

Çekilmiş fotoğrafların birbirinden çok farklı yöntemlerle görünümünü düzeltmek, düzenlemek, başkalaştırmak, manipülatif fotoğraflar oluşturmak, yaratıcılığınızın tamamını kullanmak, fotoğraflara imza ve logonuzu eklemek için öğrenmek zorunda olduğunuz katmanlar konsepti, hem fotoğraf hayatınızı hem de fotoğraf işleme tekniklerinizi tamamen değiştirecek.

Eğitimimiz, fotoğrafı hobi olarak gören katılımcılara ya da profesyonel olarak fotoğrafçılığa giriş yapmak isteyen katılımcılara cevap verirken aynı zamanda bu işi hali hazırda yapan profesyonellerin mesleki olarak gelişimine de katkı yapacak.

Bu eğitim, sadece bugüne kadar yayımlanmış en kapsamlı Katmanlar Eğitimi olmakla kalmayıp, katılımcılara çok çeşitli ip uçları da sunuyor. Fotoğraf işleme yöntemlerine bakış açınızı değiştirecek ve başarınızı arttıracak Online Katmanlar Eğitimi' ni kaçırmayın … Üstelik 30 gün para iade garantisi bulunuyor.

Eğitim notları ve derslerde kullanılan Burak ŞENBAK' a ait fotoğraflar indirilebilir formatta katılımcıları bekliyor. Böylece, siz de eğitimde gördüğünüz konuları, aynı fotoğraflar üzerinden işleyerek, pratik yapabileceksiniz.

Kurs sırasında veya bitiminden sonra, kurs içeriği ile ilgili aklınıza takılan soruları en geç 24 saat içerisinde cevaplayacak ve sizlere her zaman destek olmaya devam edeceğiz. Konu aktarımı sırasında kafanızda oluşabilecek soruları Burak ŞENBAK' ın, yılların verdiği tecrübe ile, sizin yerinize sorduğunu ve cevaplarını açıkladığına şahit olacaksınız.

Türkiye' nin her yerinde tanınan ve yıllardır fotoğraf eğitimleri veren Burak ŞENBAK' tan bu kursu alıp, eğitimini tamamlayanlar, Türkiye' nin 1 Numaralı Fotoğrafçılık Kursu PhotoPlay' den 'Başarı ve Eğitim Sertifikası' almaya hak kazanacak.

Kurs sonunda yer alan Online Sınav Sistemi ile bilginizi ölçebileceksiniz. 85 ve üzeri puan alan kursiyerlerimiz, İleri Photoshop - Katmanlar Kursu Sertifikası' nın haricinde, bir de 'Başarı Sertifikası' sahibi olacak.

Bu kurstan sonra fotoğraf hayatınız tamamen değişecek.

Katmanların büyülü dünyasına tekrar hoş geldiniz.

KURS HAKKINDA SSS


✔ Türkiye' nin En İyi Fotoğraf Eğitmenlerinden Burak ŞENBAK ile Ders

✔ Şimdiye Kadar Katmanlar Konusunda Hazırlanmış En Kapsamlı İçerik

✔ Sınırsız Kurs Tekrarı ile %100 Öğrenme Garantisi

✔ Ömür Boyu Erişim

✔ 30 Gün Para İade Garantisi

✔ %100 Memnuniyet Garantisi

✔ 10 FULL HD Video İçerik

✔ Özel Bonus İçerikler

✔ İndirilebilir Kaynaklar (Eğitim notları ve uygulama fotoğrafları)

✔ 44 sayfalık PhotoPlay Çekim Kartları (Hediye)

✔ Online Test

✔ Başarı ve Eğitim Sertifikası

✔ Eğitmenlerle Soru - Cevap

✔ Whatsapp Desteği

✔ Yıl Sonunda Fotoğraf Sergisine Katılım Hakkı

Çektiğimiz fotoğrafları işleme sırasında çoğu zaman 'kısıtlı' bir alanda iş yaptığınızı düşünüyorsanız, muhtemelen katmanları kullanmıyor veya sınırlı olarak kullanıyorsunuzdur. Harika şartlarda, kompozisyonu doğru ve teknik olarak hatasız çekilmiş fotoğrafların dahi Photoshop ile bir işleme sürecinden geçmeleri şart.

Photoshop ile işleme sırasında sıradanlığın ötesine geçebilmek için Photoshop uygulamalarına hâkim olmak çok önemli. Bu uygulamalardan, biz fotoğrafçılara yardımcı olan en önemli Photoshop araçlarından biri ise katmanlardır.

Kursun amacı, kadrajda hapsedilmiş görüntüyü düzenlemek, işleme süresini kolaylaştırmak, hızlandırmak ve yaratıcı çalışmalar yapabilmek için fotoğrafçılara yardımcı olabilmek.

Bu kursu tamamlayanlar için, hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacak.

Bu kursu tamamladığınızda;

 • Katmanların çalışma mantığını anlayacak,
 • Fotoğraflarınızda yapacağınız herhangi bir değişikliğin sadece belirli bir bölgede geçerli olmasını gerçekleştirebilecek,
 • Etkiden emin olmadığınız durumlarda her şeye baştan başlamak yerine ufak müdahalelerle her şeyi tekrar düzenleyebilecek ve zaman kazanacak,
 • Doğa, manzara fotoğraflarınızda bize doğanın sunduğu harika renkleri ortaya çıkartabilecek, degrade filtreleri başarı ile kullanabilecek,
 • Portre fotoğraflarında modelinizi fondan kopartabilecek, sadece istediğiniz yerleri keskinleştirebilecek, gözlere farklı tonlama atayabilecek,
 • Düğün fotoğrafçılığında fondaki gereksiz, dikkat dağıtıcı unsurlardan kurtulabilecek, gelin ve damadınızı istediğiniz fona taşıyabilecek,
 • Sokak fotoğrafçılığında dikkati çekmek istediğiniz bölgenin ışığını arttırıp istemediğiniz yerleri koyulaştırabilecek,
 • Yeni doğan fotoğrafçılığında bebeğin veya ailenin kıyafet, giysilerine farklı tonlar verip, bebeğin teninin dokusunu yumuşatabilecek, farklı arka planlar kullanabilecek,
 • Birbirinden farklı fotoğraflardan dijital kompozit oluşturup yaratıcı fotoğraflar üretebilecek,
 • Kısaca fotoğrafın tüm dallarında kullanılabilen Katmanlar konsepti ile var olanı daha iyi bir şekilde sunabileceksiniz.
Tüm konular eğitmenimiz Burak ŞENBAK' ın fotoğrafları üzerinden görsel örnekler ile anlatılmaktadır.

 • Katmanlar - Giriş
 • Katmanlar - Açıklamalar
 • Katmanlar ve PSD Formatı
 • Katmanlar ve Manipülasyon
 • Katman Karışım Modları (Blending Modes)
 • 'Öyle ise Karış' (Blend If) Özelliği
 • Akıllı Nesneler (Smart Objects), Maskeler, Tekrar-Tekrar İşleme
 • Katman Maskeleri (Layer Masks), Etkinin istenen yerlerde geçerli olması
 • Düzenleme Katmanları (Adjustment Layers)
 • Fotoğraflara Yazı, İmza, Logo Eklemek
Bu konuların tamamına ait Burak ŞENBAK' ın örnekler üzerinden aktardığı bilgiler, ayrıca eğitim notları ve derslerde kullanılan örnek fotoğraflar indirilebilir formatta sizleri bekliyor.

 • Eğitim öncesinde katmanlar konusunda herhangi bir bilgiye sahip olmayan veya sınırlı bilgi sahibi katılımcılar konuya tamamen hâkim olacak,
 • Doğru bildiğiniz yanlışları öğrenecek,
 • Çekim sonrası fotoğraf işleme süreniz kısalacak, geri dönüşler yapabilecek,
 • Yaratıcı fotoğraflar üretebilecek,
 • Sıradanlıktan arındırılmış fotoğraflara sahip olacak,
 • Katmanlar aracılığı ile fotoğraflar işleme sırasında baştan sona izlemeniz gereken yol planı hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Online İleri Photoshop - Katmanlar Kursu' nun süresi yaklaşık 3,5 saattir. Eğitim videoları 7 ile 32 dakika arasında, toplam 10 videodan oluşmaktadır. İster bilgisayarınızdan, isterseniz de mobil cihazınızdan bağlanarak eğitim videolarını izleyebilirsiniz. Online İleri Photoshop - Katmanlar Kursu Eğitim Seti' ni satın aldıktan sonra, videolara ömür boyu sınırsız erişiminiz olacak ve istediğiniz zaman, istediğiniz kadar izleyerek, fotoğrafçılık alanındaki bilginizi artırabileceksiniz. İsterseniz eğitim videolarına ve online testlere tekrar tekrar katılabilirsiniz.

Online İleri Photoshop - Katmanlar Kursu fotoğraf makinası olan ve giriş seviyesi Photoshop bilgisine sahip herkes için uygundur.

 • Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar
 • İnternet bağlantısı

Kursu bitiren herkes, 'İleri Photoshop - Katmanlar Kursu Sertifikası' almaya hak kazanacak. Kursu bitirdiğinizde, sertifikanız profilinize anında ÜCRETSİZ olarak eklenecek ve sertifikanızı indirme linki de mail olarak size gönderilecektir.

Kurs sonunda aktif hale gelen ve 30 sorudan oluşan oluşan Online Test' e katılarak da, hem bilginizi ölçebilir, hem de 85 ve üzeri puan alırsanız, ikinci bir sertifika olan 'Başarı Sertifikası' ile ödüllendirilirsiniz ve bu sertifika da yine profilinize otomatik olarak yüklenir ve indirme linki size mail olarak gönderilir.

Sertifikanızı ister online olarak, isterseniz de 300gr mat kağıda baskı alarak kullanabilirsiniz.

Sertifikanızı doğrulamak için, sertifikanızın üzerinde bulunan eşsiz doğrulama kodunu kullanarak, aşağıdaki linkten doğrulayabilirsiniz.

www.fotografcilikkursu.com/sertifika

Sertifikanızı baskı halinde bizim size kargolamamızı isterseniz, PhotoPlay tarafından özel olarak hazırlanmış, 300 gr kalın kağıda basılarak, imzalı ve kaşeli bir şekilde adresinize kargolanacaktır. Bu durumda, baskı ve kargo masrafını aşağıdaki linkten ödemeniz gerekmektedir.

www.fotografcilikkursu.com/sertifika-baskisi

Unutmadan, hem video eğitimleri sınırsız izleme hakkınız bulunuyor, hem de sınavlara sınırsız katılma hakkınız bulunuyor. Yani anlamadığınız konuları tekrar tekrar izleyerek bilgi seviyenizi yükseltebilir ve sınavlara tekrar tekrar katılarak, puanınızı artırabilirsiniz.

PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu' ndan alacağınız sertifikalar; uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Ancak iş yeri açmak için olan sertifika değildir. O belgenin ismi, 'Kurs Bitirme Belgesi' dir ve sadece Mesleki Eğitim Merkezleri tarafından en az 1 yıllık eğitim sonucunda verilmektedir.

Fotoğrafçılık alanında stüdyolarda çalışabilir ya da freelancer olarak kendi işinizin patronu da olabilirsiniz. Son zamanların gözde meslekleri olan düğün ve doğum fotoğrafçılığı gibi alanlarda fotoğraf çekimleri yaparak, özel gün fotoğrafçısı olabilirsiniz. Böylece hobinizi mesleğinize dönüştürür, çalışmaktan zevk aldığınız bir iş yapabilirsiniz. Ayrıca fotoğrafçılık alanında iş ilanlarına başvururken, Online İleri Photoshop - Katmanlar Kursu sonunda alacağınız sertifikayı da öz geçmişinize ekleyebilirsiniz. Türkiye' nin 1 numaralı fotoğrafçılık kursu olan PhotoPlay' de Türkiye' nin en iyi fotoğraf eğitmenlerinden Burak ŞENBAK' tan bu eğitim ve sertifikaları aldığınız için diğer kişilere göre ön plana çıkmış olacaksınız.

Eğitim aldığınız esnada ya da daha sonrasında, kursla ilgili sorularınız olursa, 24 saat içerisinde eğitmenlerimiz tarafından sorularınız yanıtlanacak. Her konunun altında yer alan, 'Eğitmene Soru Sor' bölümünü kullanarak, sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Dilerseniz Whatsapp Destek Hattı’mızdan da bizlere ulaşabilirsiniz.

Daha önce PhotoPlay' den eğitim almış kursiyerlerimizin fotoğraflarını görmek için @fotografcilikkursu profilini ziyaret edin.

Satın almış olduğunuz eğitimleri, satın alma yaptığınız günden itibaren, 30 gün içinde iade edebilirsiniz.

Amacımız, Dünya' nın neresinde olursanız olun, sizlere iyi bir fotoğraf eğitimi deneyimi yaşatmak. Bu nedenle, sizlere faydalı olabilmek bizim için son derece önemli. Aldığınız kurstan memnun kalmadığınız takdirde, hiç bir kesinti yapmadan ücretinizin tamamını iade ediyoruz.  Ancak iade şartları ile ilgili uymanız gereken iki kural var, bunları aşağıda açık ve net bir şekilde belirtiyoruz:

1. İade işlemi için satın alım yaptıktan sonra 30 gün süreniz var. Yasal mevzuat gereği siz eğitimi satın aldıktan sonraki 30 gün içerisinde bu hizmete ait faturayı kesmemiz gerekiyor, fatura kestiğimizde vergi ödemesi ve ilgili eğitmenlerin ödemelerini yapmış oluyoruz. Bu nedenle iade işlemleri için 30 gün içinde [email protected] adresine mail atmalısınız.

2. Ücret iadesi yapabilmemiz için, eğitim içeriğinin %20' sinden fazlasını izlememiş olmanız gerekiyor. Kurs içeriğinde ne kadar gezindiğiniz, www.fotografcilikkursu.com tarafından anlık olarak kayıt ediliyor. Eğitim içeriğinin, %20' sinden fazlasını izlediğinizde, gerekli kullanımı sağlamış olursunuz ve bu durumda ne yazık ki ücret iadesi yapamayız. Eğitimi alıp, 30 gün boyunca, istediğiniz zaman eğitim içeriğinin içerisinde gezinebilirsiniz. Ancak bu süre zarfında, %20' sinden az gezinmeniz ve beğenmemeniz durumunda, ödediğiniz ücreti iade alabilirsiniz.

Size iyi bir deneyim sunmak için bu politikayı oluşturduk. Eğer iade işlemi ile ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, 0 850 840 43 33 numaralı Whatsapp Destek Hattı' mızdan ya da [email protected] üzerinden bize ulaşarak yardım alabilirsiniz.

KURS İÇERİĞİ - EĞİTİM VİDEOLARI


*Ders Adı*Süresi
İleri Photoshop-Katmanlar Kursu Tanıtım 00:06:00
Katmanlar-Açıklamalar 00:25:00
Katmanlar ve PSD Formatı 00:11:00
Katmanlar ve Manipülasyon 00:22:00
Katman Karışım Modları (Blending Modes) 00:11:00
Blend If Özelliği 00:12:00
Akıllı Nesneler (Smart Objects) 00:09:00
Katman Maskeleri (Layer Masks) 00:30:00
Düzenleme Katmanları (Adjustment Layers) 00:31:00
Fotoğraflara Yazı ve İmza Eklemek 00:13:00
PhotoPlay Çekim Kartları 00:00:00
Eğitim Görselleri ve Ders Notu 00:00:00

ÖĞRENCİ DEĞERLENDİRMELERİ

1096 kayıtlı öğrenciden 11 öğrenci değerlendirmede bulundu. | Ortalama Değerlendirme Puanı: 5 / 5 5 Yıldız


Büşra Çakmak

Büşra Çakmak - 06:03'de 22/12/2023

Büşra

5 Yıldız

Çok güzel


Şerife Cavkaytar

Şerife Cavkaytar - 14:27'de 27/12/2023

eğitim

5 Yıldız

teşekkürler


Muhammet Akadar

Muhammet Akadar - 22:54'de 28/12/2023

Teşekürler

5 Yıldız

Mükenbel bir çalışma


Makbule YILMAZ

Makbule YILMAZ - 23:40'de 29/12/2023

Teşekkürler

5 Yıldız

Teşekkür ederim


ÖMER ÇALOĞLU

ÖMER ÇALOĞLU - 02:13'de 29/01/2024

Değerlendirme

5 Yıldız

Güzel bir eğitim olmuş


Daha Fazla Öğrenci Değerlendirmesi
Online Ödeme