Fotoğraf Düzenleme Kursları

İleri Photoshop – Katmanlar Kursu

Admin bar avatar
(0 Değerlendirme)
650₺ 99₺
ileri photoshop kursu katmanlar

%85 indirimi kaçırmayın…

650 TL değerindeki Online İleri Photoshop – Katmanlar Kursu, kısa süreliğine sadece 99TL

Türkiye’nin neresinde olursanız olun, iyi bir photoshop eğitimi bir tık uzağınızda…

İstediğiniz zaman, istediğiniz yerden, sınırsız tekrar ile photoshop öğrenin…

Bu kurstan sonra fotoğraf hayatınız tamamen değişecek.

NOT: Bu eğitim içeriğinin ilk videosunu, hiç bir yere kayıt olmadan ÜCRETSİZ olarak izleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, DERSLER sekmesini tıklamak.


İLERİ PHOTOSHOP – KATMANLAR EĞİTİMİ – ÖZET

Katmanların büyülü dünyasına hoş geldiniz.

Katmanlar; Photoshop kullanan fotoğrafçıların çalışma mantığını anladıktan sonra fotoğraf işleme akışlarını kolaylaştırırken, aynı zamanda hızlandıran ve bunun yanında kreatif çalışmalar için de bir temel görevi gören, başarılı fotoğrafçıların en büyük yardımcısıdır.

Belki de Photoshop içinde yer alan konuların en zoru. Ancak endişeye gerek yok; bugüne kadar Katmanlar konusunu hiç Burak Şenbak’dan dinlemediniz!

Online Katmanlar Eğitiminde eğitmenimiz Burak Şenbak’ın amacı; katılımcılara gerekli bilgileri aktararak var olan başarılarını arttırmak olacak. Burak Şenbak, yılların verdiği eğitmenlik tecrübesi ile sizlere Katmanlar konusunu A’dan Z’ye öğretirken “ezberleme” yerine “anlamanızı” sağlayarak katmanlar iş akışını ve mantığını bir daha unutmamanızı mümkün kılıyor.

Online Katmanlar Eğitimi, hem Türkçe hem İngilizce Photoshop menüsü kullanan, Windows veya Mac işletim sistemlerine sahip tüm katılımcıların ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlendi.

Çekilmiş fotoğrafların birbirinden çok farklı yöntemlerle görünümünü düzeltmek, düzenlemek, başkalaştırmak, manipülatif fotoğraflar oluşturmak, yaratıcılığınızın tamamını kullanmak, fotoğraflara imza ve logonuzu eklemek için öğrenmek zorunda olduğunuz katmanlar konsepti, hem fotoğraf hayatınızı hem de fotoğraf işleme tekniklerinizi tamamen değiştirecek.

Eğitimimiz, fotoğrafı hobi olarak gören katılımcılara ya da profesyonel olarak fotoğrafçılığa giriş yapmak isteyen katılımcılara cevap verirken aynı zamanda bu işi hali hazırda yapan profesyonellerin mesleki olarak gelişimine de katkı yapacak.

Bu eğitim, sadece bugüne kadar yayımlanmış en kapsamlı Katmanlar Eğitimi olmakla kalmayıp, katılımcılara çok çeşitli ip uçları da sunuyor. Fotoğraf işleme yöntemlerine bakış açınızı değiştirecek ve başarınızı arttıracak Online Katmanlar Eğitimini kaçırmayın… Üstelik 30 gün para iade garantisi bulunuyor.

Eğitim notları ve derslerde kullanılan Burak Şenbak’a ait fotoğraflar indirilebilir formatta katılımcıları bekliyor. Böylece, siz de eğitimde gördüğünüz konuları, aynı fotoğraflar üzerinden işleyerek, pratik yapabileceksiniz.

Kurs sırasında veya bitiminden sonra, kurs içeriği ile ilgili aklınıza takılan soruları en geç 24 saat içerisinde cevaplayacak ve sizlere her zaman destek olmaya devam edeceğiz. Konu aktarımı sırasında kafanızda oluşabilecek soruları Burak Şenbak’ın, yılların verdiği tecrübe ile, sizin yerinize sorduğunu ve cevaplarını açıkladığına şahit olacaksınız.

Türkiye’nin her yerinde tanınan ve yıllardır fotoğraf eğitimleri veren Burak Şenbak’dan bu kursu alıp, eğitimini tamamlayanlar, Türkiye’nin 1 Numaralı Fotoğrafçılık Kursu PhotoPlay’den Sertifika almaya hak kazanacak. Toplam 30 soruluk testimizden 85 ve üzeri puan alan kursiyerlerimiz, Eğitim Sertifikasına ek olarak Üstün Başarı Sertifikası da alacak.

Bu kurstan sonra fotoğraf hayatınız tamamen değişecek.

Katmanların büyülü dünyasına tekrar hoş geldiniz.


KURSUN ÖZELLİKLERİ

 ✔ Türkiye’nin en iyi fotoğraf eğitmenlerinden Burak Şenbak ile ders

✔ Şimdiye kadar katmanlar konusunda hazırlanmış en kapsamlı içerik.

✔ Sınırsız Kurs Tekrarı ile %100 öğrenme garantisi

✔ Ömür boyu erişim

✔ 30 gün para iade garantisi

✔ %100 memnuniyet garantisi

✔ 10 FULL HD video içerik

✔ Özel bonus içerikler

✔ İndirilebilir kaynaklar (eğitim notları ve uygulama fotoğrafları)

✔ 44 sayfalık PhotoPlay Çekim Kartları (HEDİYE)

✔ Online Test

✔ Başarı ve Eğitim Sertifikası

✔ Eğitmenle Soru – Cevap

✔ Whatsapp Desteği

✔ Yıl Sonunda Fotoğraf Sergisine Katılım Hakkı


KURSUN AMACI 

Çektiğimiz fotoğrafları işleme sırasında çoğu zaman “kısıtlı” bir alanda iş yaptığınızı düşünüyorsanız, muhtemelen katmanları kullanmıyor veya sınırlı olarak kullanıyorsunuzdur. Harika şartlarda, kompozisyonu doğru ve teknik olarak hatasız çekilmiş fotoğrafların dahi Photoshop ile işleme sürecinden geçmeleri şart.

Photoshop ile işleme sırasında sıradanlığın ötesine geçebilmek için Photoshop uygulamalarına hâkim olmak çok önemli. Bu uygulamalardan, biz fotoğrafçılara yardımcı olan en önemli Photoshop araçlarından birisi ise Katmanlar.

Kursun amacı, kadrajda hapsedilmiş görüntüyü düzenlemek, işleme süresini kolaylaştırmak, hızlandırmak ve yaratıcı çalışmalar yapabilmek için fotoğrafçılara yardımcı olabilmek.

Bu kursu tamamlayanlar için hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.


BU KURSTA NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

Bu kursu tamamladığınızda;

 • Katmanların çalışma mantığını anlayacak,
 • Fotoğraflarınızda yapacağınız herhangi bir değişikliğin sadece belirli bir bölgede geçerli olmasını gerçekleştirebilecek,
 • Etkiden emin olmadığınız durumlarda her şeye baştan başlamak yerine ufak müdahalelerle her şeyi tekrar düzenleyebilecek ve zaman kazanacak,
 • Doğa, manzara fotoğraflarınızda bize doğanın sunduğu harika renkleri ortaya çıkartabilecek, degrade filtreleri başarı ile kullanabilecek,
 • Portre fotoğraflarında modelinizi fondan kopartabilecek, sadece istediğiniz yerleri keskinleştirebilecek, gözlere farklı tonlama atayabilecek,
 • Düğün fotoğrafçılığında fondaki gereksiz, dikkat dağıtıcı unsurlardan kurtulabilecek, gelin ve damadınızı istediğiniz fona taşıyabilecek,
 • Sokak fotoğrafçılığında dikkati çekmek istediğiniz bölgenin ışığını arttırıp istemediğiniz yerleri koyulaştırabilecek,
 • Yeni Doğan Fotoğrafçılığında bebeğin veya ailenin kıyafet, giysilerine farklı tonlar verip, bebeğin teninin dokusunu yumuşatabilecek, farklı arka planlar kullanabilecek,
 • Birbirinden farklı fotoğraflardan dijital kompozit oluşturup yaratıcı fotoğraflar üretebilecek,
 • Kısaca fotoğrafın tüm dallarında kullanılabilen Katmanlar konsepti ile var olanı daha iyi bir şekilde sunabileceksiniz.

Tüm konular eğitmenimiz Burak Şenbak’ın fotoğrafları üzerinden görsel örnekler ile anlatılmaktadır.


KURS İÇERİĞİ

 • Katmanlar – Giriş
 • Katmanlar – Açıklamalar
 • Katmanlar ve PSD Formatı
 • Katmanlar ve Manipülasyon
 • Katman Karışım Modları (Blending Modes)
 • ‘Öyle ise Karış’ (Blend If) Özelliği
 • Akıllı Nesneler (Smart Objects), maskeler, tekrar-tekrar işleme
 • Katman Maskeleri (Layer Masks), etkinin istenen yerlerde geçerli olması
 • Düzenleme Katmanları (Adjustment Layers)
 • Fotoğraflara Yazı, İmza, Logo Eklemek

Bu konuların tamamına ait Burak Şenbak’ın örnekler üzerinden aktardığı bilgiler sizleri bekliyor. Ayrıca eğitim notları ve derslerde kullanılan örnek fotoğraflar indirilebilir formatta sizleri bekliyor.


BU EĞİTİM SİZE NE KATACAK?

 • Eğitim öncesinde Katmanlar konusunda herhangi bir bilgiye sahip olmayan veya sınırlı bilgi sahibi katılımcılar konuya tamamen hâkim olacak,
 • Doğru bildiğiniz yanlışları öğrenecek,
 • Çekim sonrası fotoğraf işleme süreniz kısalacak, geri dönüşler yapabilecek,
 • Yaratıcı fotoğraflar üretebilecek,
 • Sıradanlıktan arındırılmış fotoğraflara sahip olacak,
 • Katmanlar aracılığı ile fotoğraf işleme sırasında baştan sona izlemeniz gereken yol planı hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

KURSUN SÜRESİ

Online Katmanlar Eğitiminin eğitim süresi 3,5 saattir. Eğitim videoları 7 ile 32 dakika arasında toplam 10 videodan oluşmaktadır. İster bilgisayarınızdan, isterseniz de mobil cihazınızdan bağlanarak eğitim videolarını izleyebilirsiniz. Online Katmanlar Eğitimini satın aldıktan sonra, videolara ömür boyu sınırsız erişiminiz olacak ve istediğiniz zaman, istediğiniz kadar izleyerek, fotoğrafçılık alanındaki bilginizi artırabileceksiniz. İsterseniz eğitim videolarına ve online testlere tekrar, tekrar katılabilirsiniz.


KURSA KİMLER KATILABİLİR?

 Online Katmanlar Eğitimi fotoğraf makinası olan ve giriş seviyesi Photoshop bilgisine sahip herkes için uygundur.


KURS İÇİN NELER GEREKLİ?

 • Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar.
 • İnternet bağlantısı

SERTİFİKANIN GEÇERLİLİĞİ

Kursu bitiren herkes, “Online Katmanlar Eğitimi Sertifikası” almaya hak kazanacak.

Sertifika için ek olarak hiçbir ücret ödemeyeceksiniz. Kursu bitirdiğinizde, sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı basılı olarak isteyebileceksiniz.

Dilerseniz, kurs sonunda 30 sorudan oluşan ve 30 dakika süren, ücretsiz Bilgi Testine katılarak hem bilginizi test etmiş olur hem de 85 ve üzeri puan alırsanız, Eğitim Sertifikası haricinde, “Üstün Başarı Sertifikası” ile ödüllendirilirsiniz.

Sertifikalarınız, PhotoPlay tarafından özel olarak hazırlanmış, 300 gr kalın kâğıda basılarak, imzalı ve kaşeli bir şekilde adresinize gönderilecektir. Dilerseniz, kurs merkezimize gelerek, sertifikanızı elden de alabilirsiniz.

Eğitim videolarını sınırsız izleme hakkınızın yanında testlere de sınırsız katılma hakkınız bulunuyor. Anlamadığınız konuları tekrar tekrar izleyerek bilgi seviyenizi yükseltebilir ve sınavlara tekrar, tekrar katılarak, puanınızı artırabilirsiniz.

PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu’ndan alacağınız sertifikalar uluslararası, özel ve resmî kurumlarda geçerlidir. Ancak iş yeri açmak için gerekli olan sertifika değildir. Bu belgenin ismi, Kurs Bitirme Belgesidir ve sadece Mesleki Eğitim Merkezleri tarafından en az 1 yıllık eğitim sonucunda verilmektedir.


İŞ OLANAKLARI

Fotoğrafçılık alanında stüdyolarda çalışabileceğiniz gibi, freelancer olarak kendi işinizin patronu da olabilirsiniz. Son zamanların gözde meslekleri olan düğün ve doğum fotoğrafçılığı gibi alanlarda fotoğraf çekimleri yaparak, özel gün fotoğrafçısı olabilirsiniz. Böylece hobinizi mesleğinize dönüştürür, çalışmaktan zevk aldığınız bir iş yapabilirsiniz. Ayrıca fotoğrafçılık alanında iş ilanlarına başvururken, Online Katmanlar Eğitimi sonunda alacağınız sertifikayı da özgeçmiş\CV’nize ekleyebilirsiniz. Türkiye’nin 1 numaralı fotoğrafçılık kursu olan PhotoPlay’de Türkiye’nin en iyi fotoğraf eğitmenlerinden Burak Şenbak’tan bu eğitim ve sertifikaları aldığınız için diğer kişilere göre ön plana çıkmış olacaksınız.


SORU-CEVAP

Eğitim aldığınız esnada ya da daha sonrasında, kursla ilgili sorularınız olursa, 24 saat içerisinde eğitmenlerimiz tarafından sorularınız yanıtlanacak. Her konunun altında yer alan, “Soru Sor” bölümünü kullanarak, sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Dilerseniz Whatsapp Destek Hattı’mızdan da bizlere ulaşabilirsiniz.


KURSİYERLERİMİZİN FOTOĞRAFLARINA GÖZ ATIN

Daha önce PhotoPlay’den eğitim almış kursiyerlerimizin fotoğraflarını görmek için @fotografcilikkursu profilini ziyaret edin.


İPTAL VE İADE ŞARTLARI

Satın almış olduğunuz eğitimleri, satın alma yaptığınız günden itibaren, 30 gün içinde iade edebilirsiniz.

Amacımız, Dünya’nın neresinde olursanız olun, sizlere iyi bir fotoğraf eğitimi deneyimi yaşatmak. Bu nedenle, sizlere faydalı olabilmek bizim için son derece önemli. Aldığınız kurstan memnun kalmadığınız takdirde, hiçbir kesinti yapmadan ücretinizin tamamını iade ediyoruz.  Ancak iade şartları ile ilgili uymanız gereken 2 kural var, bunları aşağıda açık ve net bir şekilde belirtiyoruz:

1- İade işlemi için satın alım yaptıktan sonra 30 gün süreniz var. Yasal mevzuat gereği siz eğitimi satın aldıktan sonraki 30 gün içerisinde bu hizmete ait faturayı kesmemiz gerekiyor, fatura kestiğimizde vergi ödemesi ve ilgili paydaşların ödemelerini yapmış oluyoruz bu nedenle iade işlemleri için 30 gün içinde info@photoplay.com.tr adresine mail atmalısınız.

2- Ücret iadesi yapabilmemiz için, eğitim içeriğinin %20’sinden fazlasını izlememiş olmanız gerekiyor. Kurs içeriğinde ne kadar gezindiğiniz, www.fotografcilikkursu.com tarafından anlık olarak kayıt ediliyor. Eğitim içeriğinin, %20 sinden fazlasını izlediğinizde, gerekli kullanımı sağlamış olursunuz bu durumda ne yazık ki ücret iadesi yapamayız. Eğitimi alıp, 30 gün boyunca, istediğiniz zaman eğitim içeriğinin içerisinde gezinebilirsiniz. Ancak bu süre zarfında, %20’sinden az gezinmeniz ve beğenmemeniz durumunda, ödediğiniz ücreti iade alabilirsiniz.

Size iyi bir deneyim sunmak için bu politikayı oluşturduk. Eğer iade işlemi ile ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, 0 850 441 40 45 numaralı Whatsapp Destek Hattımızdan ya da info@photoplay.com.tr üzerinden bize ulaşarak yardım alabilirsiniz.

Kursun Özellikleri

 • Kayıtlı Öğrenci 46
 • Max öğrenci sayısı1000
 • Süre0 hour
 • Yetenek seviyesiTümü
 • DilTürkçe
 • Kursu tekrar alma sayısıN/A

Eğitmen

Admin bar avatar
Burak Şenbak

1965 İstanbul doğumlu. Kadıköy Anadolu Lisesi’nin ardından İ.T.Ü. Makine Fakültesi, Makine Mühendisliği bölümünü bitirdi. Master öğrenimini İ.Ü. İşletme Fakültesi, İşletme Bölümünde tamamladı. Uzun yıllar özel sektörde uluslararası alanda teknik ürün satışı, proje yönetimi ve iş geliştirme konularında çalıştı.

İFSAK; 2011-2013 döneminde Yönetim Kurulu Genel Sekreterlik görevini, 2013-2015 döneminde ise Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Uluslararası ilişkiler, Eğitmenlik, TFSF delegeliği, İFSAK FIAP Temsilcisi görevlerini sürdürdü.

Ulusal ve uluslararası alanda düzenlenen birçok sergiye katıldı. Farklı dergiler ve web sitelerinde fotoğraf üzerine yazıları yayımlandı, kurum ve kuruluşlar için fotoğraf çekimleri ve fotoğraf gösterileri gerçekleştirdi. Birçok fotoğraf projesinde küratör olarak görev aldı.

Üyelikleri:
AFFD (Afyon Frig Fotoğraf Derneği) üyesi,
BOFSAD (Halikarnas Bodrum Fotoğraf Sanatı Derneği) üyesi,
İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği) üyesi,
BÜFOD (Büyükçekmece Fotoğraf Derneği) Kurucu üyesi,
SSS (Sille Sanat Sarayı) Onur üyesi,
SİFAD (Sinop Fotoğraf Amatörleri Derneği) Onur üyesi,
PSA (Photographic Society of America) üyesi ve Türkiye Üye İlişkileri Direktörü.

2010 Yılından beri İFSAK ve BÜFOD eğitim birimlerinde görevli. Türkçe’nin yan ısıra İngilizce olarak da özel firmalarda\kurumlarda, derneklerde, üniversitelerde Temel Fotoğraf Eğitimi, Makinalar, Objektifler, Çekim Teknikleri, İleri Çekim Teknikleri, Işık, Kompozisyon, Gece Çekim Teknikleri, HDR Fotoğraf, Panoramik Fotoğraf, Portre Fotoğrafçılığı ve Photoshop eğitimi verdi. Birçok dernek ve kuruma ulusal ve uluslararası platformlarda danışmanlık hizmeti verdi. Ulusal ve uluslararası yarışmalar, foto maratonlar ve fotoğraf günleri düzenledi.

İstanbul Fotoğraf Müzesi arşivine alınmış olan ve "Fotoğrafımızda Bugün 2011" albümünde yayınlanan 200 fotoğraf arasında kendi fotoğrafı da bulunmakta. İlk kişisel sergisi “Geri Dönmek Üzere”yi 2014 yılında açtı.
Üç yıl gibi kısa bir zamanda ulusal ve uluslararası yarışmalarda fotoğrafları 30’dan fazla ülkede 120’dan fazla fotoğrafı ile 40’a yakını madalya olmak üzere 800’den fazla uluslararası sergileme aldı. Çeşitli ulusal ve uluslararası yarışmalarda jüri üyeliği ve TFSF Temsilciliği ile mahkemelerde bilirkişilik görevlerini gerçekleştirdi.

2012 yılında ‘Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP)’nun verdiği AFIAP (Artist –FIAP) unvanını, 2013 yılında ise EFIAP (Excellence-FIAP) unvanını, 2014 yılında ise EFIAP\b unvanını taşımaya hak kazandı.
2013 Yılında ‘İFSAK Yılın Fotoğrafçısı’ oldu.
2014 GPU Aphrodite ve 2015 yılının başında GPU Hermes unvanını aldı.
2015 Yılında 9. Sami Güner Kupası’nı kazandı.
2015 Yılında Cumhuriyet Gazetesi “Yunus Nadi Fotoğraf Ödülü”nü kazandı.
2016 Yılı, Kadıköy Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği (KALİD), “Kristal Martı” ödülünü aldı.
2016 Yılı, Photographic Society of America (PSA) Türkiye Üye İlişkileri Direktörü oldu.
2017 Yılı, Prof. Dr. Güler Ertan’ın “Fotoğrafımızda 1960’tan Günümüze” kitabında yer aldı.
2018 Yılı, İFSAK Baha Gelenbevi Kupası’nın dördüncü etabında da başarılı olarak bu kupayı ilk kez kazanan fotoğrafçı olmanın mutluluğunu yaşadı.
2018 Yılı, Siena International Photo Awards’da 48.000 fotoğraf arasından “Etkileyici Yüzler ve Karakterler” kategorisinde “Onursal Mansiyon” ödülünü kazandı.

Kişisel Sergiler:
2014 - Geri Dönmek Üzere, İstanbul
2018 - Diversity, Malinski Fotoğraf Festivali, Kumanovo Makedonya.
2018 – Velhasıl İnsan, Frig Fotoğraf Festivali, Afyon.
2018 – Zamanın Anları, 1. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali Midyat – Tasarım Vakfı, Faruk Malhan.
2018 – Gerçeküstü, 25. İstanbul Fotoğraf Günleri, İFSAK.

SONY WORLD PHOTOGRAPHY AWARDS;
2015; İnsan Kategorisi, 171 Ülkeden 79.0 fotoğraf arasında ilk 40’a giren “Cold” isimli fotoğrafı “National Award”ı kazandı.
2016; “Cock Fight” adlı çalışması ile “National Award”ı kazandı. Böylece üst üste aynı ödülü ikinci kez almış oldu.
2017; Kültür Kategorisi; 182 Ülkeden 106.000 fotoğraf arasında ilk 50’ye giren “Fishing Nets” isimli fotoğrafı “COMMENDED LIST”de yer aldı.

Ortalama puan 0.00 0 derece

5Yıldız
0%
4Yıldız
0%
3Yıldız
0%
2Yıldız
0%
1Yıldız
0%

İlgili Dersler