WhatsApp Abonemiz Olun
Fotoğraf Etkinliklerimizi Kaçırmayın !

Online Fotoğraf Okuma ve Değerlendirme Eğitimi

831 Kayıtlı Öğrenci

Eğitmen: Serkan Turaç

Fotoğraf okumayı öğrenmek ve fotoğraflarının profesyonel bir fotoğraf eğitmeni tarafından değerlendirilmesini isteyenler için hazırlanan bu eğitim ile online eğitim videolarını izleyerek; Fotoğraf Okuma Nasıl Yapılır?, Fotoğrafta Yapısal Farklar Nelerdir?, "Fotoğrafta Eksiltme ve Çoğaltma Nedir?", "Fotoğraf Değerlendirme Kriterleri Nelerdir?", "Fotoğrafta Etki ve İçeriği" öğreneceksiniz. Bu sayede hem kendi fotoğraflarınızı hem de gördüğünüz fotoğrafları yorumlamayı, okumayı ve değerlendirmeyi öğrenmiş olacaksınız. Bu eğitim aynı zamanda, çektiğiniz fotoğrafların daha iyi olması için sizleri yönlendirecek ve fotoğrafik gelişiminize katkıda bulunacak.

Online Fotoğraf Okuma ve Değerlendirme Eğitimi

%75 İNDİRİMİ KAÇIRMA !

İNDİRİMİN BİTMESİNE KALAN SÜRE:

00
00
00
00
KURSA KAYIT OL1000₺ 249₺

* Zaten kayıtlı mısınız? Giriş yapın

KURSA KAYIT OL 1000₺ 249₺

Online Fotoğraf Okuma ve Değerlendirme Eğitimi | ÖZET


Fotoğraf okumayı öğrenmek ve fotoğraflarının profesyonel bir fotoğraf eğitmeni tarafından değerlendirilmesini isteyenler için hazırlanan bu eğitim ile online eğitim videolarını izleyerek;
 • Fotoğraf Okuma Nasıl Yapılır?
 • Fotoğrafta Yapısal Farklar
 • Fotoğrafta Eksiltme ve Çoğaltma
 • Değerlendirme Kriterleri
 • Fotoğrafta Etki ve İçeriği öğreneceksiniz.

KURS HAKKINDA SSS


Fotoğraf Okuma ve Değerlendirme Eğitimi'nin eğitmenliğini Serkan Turaç yapmaktadır.

Serkan Turaç Kimdir?
Fotoğrafa yerel bir gazetede başladı. Birçok dergi ve gazete için fotoğraf üretti. Çeşitli ulusal ve uluslararası dergi, gazete ve internet sitesinde yazıları ve de fotoğrafları yayımlandı. Kişisel olarak birçok mekân da sergi açtı. Yurtiçi ve yurtdışında karma fotoğraf sergilerine katıldı. İmza atmış olduğu üç belgesel olmak üzere kısa ve uzun metraj filmlerde çeşitli görevler aldı. Yönetmenliğini üstlendiği “Not” isimli Kısa filmi 2016 yılında çekti. Bodrum Kısa Film Atölyesini kurdu. Atölye sonrası ANSIZIM, Doğruluk Sandalyesi ve Oğul Kısa filmlerini çekti. Kısa Film seminerleri düzenlemekte. Şirketler için Tanıtım Filmleri ve fotoğrafları çekiyor. Ödüllü Afiş, DVD ve Kitap kapak tasarımları bulunmaktadır. Fotoğraf sergilerinin yanı sıra görsel fotoğraf sunumları ve fotoğrafçılar için kitaplar hazırladı.

Danışmanlığı altında Türkiye’de birçok fotoğraf sevdalısına ışık tuttu. Yürüttüğü projelerde fotoğrafçılar yetiştirdi. İstanbul Fotoğraf Günlerinde ve çeşitli fotoğraf organizasyonlarında görevler aldı. Fotoğraf kitaplarının da danışmanlığını/editörlüğünü üstlendi. Kısa filmlerde ön seçicilik ve seçicilik görevlerinde bulundu.

İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği İFSAK’da dört yıl Başkan Yardımcılığı görevinden sonra 2013-2015 döneminde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. İFSAK dergisinde Yazı işleri Müdürlüğü ve Yayın Yönetmenliği görevlerinde bulundu.

AKYA Film Prodüksiyon çatısı altında fotoğraf, video ve sinema çalışmalarına devam ediyor. Serkan Turaç, Türkiye’de, İFSAK, BÜFOD, BODRUMART üyesi, Sille Sanat Sarayı’nın, Muş Fotoğraf Sanatı Derneği’nin ve Halikarnas BOFSAD’ın “Onur” üyesidir.

FIAP Uluslararası Fotoğraf Sanatı Fedarasyonu (Fédération Internationale de l’Art Photographique) EFIAP/b unvanını, GPU (Global Photographers Union) ZEUS unvanını taşıyor.

✔ Türkiye’nin en iyi fotoğraf eğitmenlerinden Serkan Turaç ile ders
✔ Sınırsız Kurs Tekrarı ile %100 öğrenme garantisi
✔ Ömür boyu erişim
✔ 30 gün para iade garantisi
✔ %100 memnuniyet garantisi
✔ 7 FULL HD eğitim videosu
✔ Eğitim Sertifikası
✔ Eğitmenle Soru – Cevap
✔ Whatsapp Desteği
✔ Yıl Sonunda Fotoğraf Sergisine Katılım Hakkı

 • Gördüğümüz fotoğrafları yorumlamayı, okumayı ve değerlendirmeyi öğrenmenizi sağlamak,
 • Çektiğiniz fotoğrafların daha iyi olması için sizleri yönlendirmek,
 • Fotoğrafik gelişiminize katkıda bulunmak.

 • Fotoğraf Okuma Nasıl Yapılır?
 • Fotoğrafta Yapısal Farklar
 • Fotoğrafta Eksiltme ve Çoğaltma
 • Değerlendirme Kriterleri
 • Fotoğrafta Etki ve İçerik

Fotoğraf Okuma ve Değerlendirme Kursu, 2 ile 17 dakika arasında değişen toplam 7 eğitim videosundan ve 45 dakikadan oluşmaktadır. İster bilgisayarınızdan, isterseniz de mobil cihazınızdan bağlanarak eğitim videolarını izleyebilirsiniz.

Temel fotoğraf bilgisine sahip, fotoğrafta ilerlemek isteyen, fotoğraf okumasını öğrenmek ve fotoğraflarının profesyonel bir göz tarafından değerlendirilmesini isteyen herkes bu eğitime katılabilir.

 • Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar
 • İnternet bağlantısı

Kursu bitiren herkes, ‘Fotoğraf Okuma ve Değerlendirme Eğitimi Sertifikası’ almaya hak kazanacak. Kursu bitirdiğinizde, sertifikanız profilinize anında ÜCRETSİZ olarak eklenecek ve sertifikanızı indirme linki de mail olarak size gönderilecektir.

Sertifikanızı ister online olarak, isterseniz de 300gr mat kağıda baskı alarak kullanabilirsiniz.

Sertifikanızı doğrulamak için, sertifikanızın üzerinde bulunan eşsiz doğrulama kodunu kullanarak, aşağıdaki linkten doğrulayabilirsiniz.
www.fotografcilikkursu.com/sertifika

Sertifikanızı baskı halinde bizim size kargolamamızı isterseniz, PhotoPlay tarafından özel olarak hazırlanmış, 300 gr kalın kağıda basılarak, imzalı ve kaşeli bir şekilde adresinize kargolanacaktır. Bu durumda, baskı ve kargo masrafını aşağıdaki linkten ödemeniz gerekmektedir.
www.fotografcilikkursu.com/sertifika-baskisi

Unutmadan, video eğitimleri sınırsız izleme hakkınız bulunuyor. Yani anlamadığınız konuları tekrar tekrar izleyerek bilgi seviyenizi yükseltebilirsiniz. 

PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu’ ndan alacağınız sertifikalar; uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Ancak iş yeri açmak için olan sertifika değildir. O belgenin ismi, ‘Kurs Bitirme Belgesi’ dir ve sadece Mesleki Eğitim Merkezleri tarafından en az 1 yıllık eğitim sonucunda verilmektedir.

Eğitim aldığınız esnada ya da daha sonrasında, kursla ilgili sorularınız olursa, 24 saat içerisinde eğitmenlerimiz tarafından sorularınız yanıtlanacak. Her konunun altında yer alan, 'Eğitmene Soru Sor' bölümünü kullanarak, sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Dilerseniz Whatsapp Destek Hattı’mızdan da bizlere ulaşabilirsiniz.

Daha önce PhotoPlay' den eğitim almış kursiyerlerimizin fotoğraflarını görmek için @fotografcilikkursu profilini ziyaret edin.

Satın almış olduğunuz eğitimleri, satın alma yaptığınız günden itibaren, 30 gün içinde iade edebilirsiniz.

Amacımız, Dünya' nın neresinde olursanız olun, sizlere iyi bir fotoğraf eğitimi deneyimi yaşatmak. Bu nedenle, sizlere faydalı olabilmek bizim için son derece önemli. Aldığınız kurstan memnun kalmadığınız takdirde, hiç bir kesinti yapmadan ücretinizin tamamını iade ediyoruz.  Ancak iade şartları ile ilgili uymanız gereken iki kural var, bunları aşağıda açık ve net bir şekilde belirtiyoruz:

1. İade işlemi için satın alım yaptıktan sonra 30 gün süreniz var. Yasal mevzuat gereği siz eğitimi satın aldıktan sonraki 30 gün içerisinde bu hizmete ait faturayı kesmemiz gerekiyor, fatura kestiğimizde vergi ödemesi ve ilgili eğitmenlerin ödemelerini yapmış oluyoruz. Bu nedenle iade işlemleri için 30 gün içinde [email protected] adresine mail atmalısınız.

2. Ücret iadesi yapabilmemiz için, eğitim içeriğinin %20' sinden fazlasını izlememiş olmanız gerekiyor. Kurs içeriğinde ne kadar gezindiğiniz, www.fotografcilikkursu.com tarafından anlık olarak kayıt ediliyor. Eğitim içeriğinin, %20' sinden fazlasını izlediğinizde, gerekli kullanımı sağlamış olursunuz ve bu durumda ne yazık ki ücret iadesi yapamayız. Eğitimi alıp, 30 gün boyunca, istediğiniz zaman eğitim içeriğinin içerisinde gezinebilirsiniz. Ancak bu süre zarfında, %20' sinden az gezinmeniz ve beğenmemeniz durumunda, ödediğiniz ücreti iade alabilirsiniz.

Size iyi bir deneyim sunmak için bu politikayı oluşturduk. Eğer iade işlemi ile ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, 0 850 840 43 33 numaralı Whatsapp Destek Hattı' mızdan ya da [email protected] üzerinden bize ulaşarak yardım alabilirsiniz.

KURS İÇERİĞİ - EĞİTİM VİDEOLARI


*Ders Adı*Süresi
Fotoğraf Okuma ve Değerlendirme Eğitimi – Tanıtım Videosu 00:00:00
Fotoğraf Okuma Nasıl Yapılır? 00:17:00
Fotoğrafta Yapısal Farklar 00:10:00
Fotoğrafta Eksiltme ve Çoğaltma 00:09:00
Değerlendirme Kriterleri 00:06:00
Fotoğrafta Etki ve İçerik 00:07:00
Değerlendirme Buluşmaları 00:02:00

ÖĞRENCİ DEĞERLENDİRMELERİ

831 kayıtlı öğrenciden 11 öğrenci değerlendirmede bulundu. | Ortalama Değerlendirme Puanı: 4.7 / 5 5 Yıldız


ASLI GUVEN

ASLI GUVEN - 11:51'de 21/11/2023

Fotoğraf okuma ve değerlendirme

5 Yıldız

Çok güzel ve verimli bir eğitimdi. Teşekkür ederim.


Büşra Çakmak

Büşra Çakmak - 05:49'de 22/12/2023

BÜŞRA

5 Yıldız

Çok güzel


Şerife Cavkaytar

Şerife Cavkaytar - 14:03'de 27/12/2023

eğitim

5 Yıldız

teşekkürler


ÖMER ÇALOĞLU

ÖMER ÇALOĞLU - 01:42'de 29/01/2024

Değerlendirme

5 Yıldız

Başarıli bir eğitim gayet güzeldi


Orhan Yavuz

Orhan Yavuz - 18:03'de 08/02/2024

Çok Değerli..!

5 Yıldız

Fotoğğraf Okuma Kursu çok değerli bir kurs.. Emeği geçen başta Serkan hocama ve arkada destek olan ekibe çok teşekkürler…


Daha Fazla Öğrenci Değerlendirmesi
Online Ödeme