Mesleki Fotoğrafçılık Kursları

Düğün Fotoğrafçılığı Kursu

Admin bar avatar
(0 Değerlendirme)
800₺ 99₺
IMG_3240_1 copy duvak copy

%87 indirimi kaçırmayın…

800 TL değerindeki Online Düğün Fotoğrafçılığı Kursu, kısa süreliğine 99TL

Hobinizi, mesleğe dönüştürmek için acele edin…

Türkiye’nin neresinde olursanız olun, iyi bir fotoğraf eğitimi bir tık uzağınızda…

İstediğiniz zaman, istediğiniz yerden, sınırsız tekrar ile fotoğrafı öğrenin…


DİKKAT: Bu eğitime katılabilmek için Temel Fotoğraf Bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer daha önce Temel Fotoğrafçılık Kursu’na katılmadıysanız yada temel bilgileriniz eksikse, aşağıdaki linkte yer alan Temel Fotoğrafçılık Kursu’nu inceleyebilirsiniz.

Temel Fotoğrafçılık Kursu


DÜĞÜN FOTOĞRAFÇILIĞI KURSU’NUN ÖZETİ

Temel fotoğraf bilgisine sahip olan kişilerin, hobilerini mesleğe dönüştürmeleri için hazırlanmış olan Online Düğün Fotoğrafçılığı Kursu, hızlı bir şekilde büyük adımlar atmanıza yardımcı olacak.

Türkiye’nin ilk dış mekan düğün fotoğrafçılarından biri olan ve uluslararası birçok ödüle sahip Alihan Kutlu’dan, düğün fotoğrafçılığı kursu alıp, eğitimini tamamlayanlar, Türkiye’nin 1 Numaralı Fotoğrafçılık Kursu PhotoPlay’den “Başarı ve Eğitim Sertifikası” almaya hak kazanacak.

Kurs esnasında, her dersin altında yer alan ‘Eğitmene Soru Sor’ bölümünden sorduğunuz soruları, Alihan Kutlu sizler için yanıtlayacak.

Kurs bittikten sonra da, sizlere destek olmaya ve gelişiminize katkıda bulunmaya devam edeceğiz. İster ekipmanlarla ilgili olsun, ister çekimlerle ilgili olsun, tüm sorularınızı en geç 24 saat içerisinde cevaplayacak ve sizlere her zaman destek olmaya devam edeceğiz.

Bu eğitim esnasında A’dan Z’ye Düğün Fotoğrafçılığı hakkındaki her şeyi öğreneceksiniz. Kursun sonunda, Online Sınav Sistemi ile bilginizi ölçebileceksiniz. 85 ve üzeri puan alan kursiyerlerimiz, Başarı Sertifikası alacak.

Düğün Fotoğrafçılığı Kursu, hobisini mesleğe dönüştürmek isteyenler için rehber niteliğinde….


DÜĞÜN FOTOĞRAFÇILIĞI KURSU’NUN ÖZELLİKLERİ

 • Profesyonel Düğün Fotoğrafçısı Alihan Kutlu ile eğitim
 • Sınırsız Kurs Tekrarı ile %100 öğrenme garantisi
 • Ömür Boyu Erişim
 • 30 Gün Para İade Garantisi
 • %100 Memnuniyet Garantisi
 • 25 Full Hd Video İçerik
 • Özel Bonus İçerikler
 • İndirilebilir Kaynaklar (Portre aydınlatma örnekleri, Poz verdirme örnekleri, Sözleşme, Re-Touch Action Dosyası)
 • Alihan Kutlu’nun Kullandığı 101 Preset
 • 44 Sayfalık PhotoPlay Çekim Kartları (Hediye)
 • Online Test
 • Başarı ve Eğitim Sertifikası
 • Eğitmenlerle Soru – Cevap
 • Makine Alacaklara Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti
 • Whatsapp Desteği
 • Yıl Sonunda Fotoğraf Sergisine Katılım Hakkı

Düğün Fotoğrafçılığı Kursu’nun Amacı

Türkiye’nin dört bir yanındaki herkese, uzaktan eğitim sistemi aracılığıyla ulaşarak, hobilerini mesleğe dönüştürmeleri için gerekli bilgileri vermek amacıyla Online Düğün Fotoğrafçılığı Kursu’nu hazırladık. Eğer siz de hobinizi mesleğe dönüştürmek istiyorsanız, bu eğitimi kaçırmayın…

Online Düğün Fotoğrafçılığı Kursu, bu alanda çalışmak isteyen kişilerin bilgi seviyesini üst seviyeye çıkartmak amacıyla hazırlandı.


Düğün Fotoğrafçılığı Kursu’nda Neler Öğreneceksiniz?

Online Düğün Fotoğrafçılığı kursu ile düğün fotoğrafçılığının branşlarını, kendinizi geliştirmeniz için gerekli olan kaynakları, düğün fotoğrafçılığı yapabilmek için gerekli olan teknik donanımı, çiftlerle nasıl iletişim kurulacağı, çekim öncesi yapılacak anlaşma ve sözleşmeleri, save the date, stüdyo ve iç mekan, dış mekan, trash the dress, düğün hikayesi çekim türlerinin inceliklerini, çiftlere nasıl poz verdirileceğini ve estetik poz verdirmenin inceliklerini, çekilen fotoğrafların arşivlenmesi, düzenlenmesi, albüm tasarımı gibi bir çok detayı öğreneceksiniz.

Düğün Fotoğrafçılığı Kursu Ders İçeriği

1.DERS:  Düğün Fotoğrafçılığı Tanıtımı

2.DERS: Düğün Fotoğrafçılığına Giriş

Başarılı olmak için neler yapmalıyız?, Ekipman, Ekip/asistan, Çekim öncesi aşamalar, Çiftlerle iletişim, Sözleşme, Çekim Planlaması

3.DERS: Düğün Fotoğrafçılığının Branşları

* Save The Date Fotoğraf Çekimleri

Ne zaman yapılır, hangi aksesuarlar kullanılır, nasıl pozlar alınması gerekir?

*Stüdyo ve İç Mekan Fotoğraf Çekimleri

Stüdyo ve İç mekan çekimleri ne zaman tercih edilir? Avantajları nelerdir? Nasıl pozlar alınabilir?

*Dış Mekan Fotoğraf Çekimleri

Dış mekan çekimleri hangi ortamlarda yapılabilir? Avantaj ve dezavantajları nelerdir? Nasıl pozlar alınabilir? Dış mekan çekimi günün hangi saatlerinde yapılır?

*Trash The Dress Fotoğraf Çekimleri

Trash the dress fotoğraf çekimi nedir? Ne zaman ve hangi mekanlarda yapılır?

*Düğün Hikayesi Fotoğraf Çekimleri

Düğün Hikayesi fotoğraf çekimi nedir? Detayları nelerdir? Düğün günü hangi anların mutlaka çekilmesi gerekir?

4.DERS: Düğün Fotoğrafçılığı- Teknik ve Uygulama

Doğru zamanlama, Işık kullanımı ( Doğal ışık, reflektör, difüzör, flaş, ters ışık), Çekimde uygulanacak önemli sıralama, Estetik poz verdirme, Düğün fotoğrafçılığında kompozisyon, farklı kadrajlar, Kilo fazlası olan kişilerle çekim, Çiftlerde boy farkı, Düğün günü zaman ve stres yönetimi,

5.DERS: Çekim Sonrası İşlemler

Raw format, Düğün albümü, Albüm Tasarımı, Portfolyo ve sosyal medya

6.DERS: ONLINE TEST

 

 


Düğün Fotoğrafçılığı Kursu Size Ne Katacak?

Temel fotoğraf bilgisine sahip olan kişilerin, hobilerini mesleğe dönüştürmeleri için Düğün Fotoğrafçılığı’na dair gerekli tüm bilgileri A’dan Z’ye öğrenmiş olacaksınız.

Save The Date, Stüdyo ve İç Mekan, Dış Mekan, Trash The Dress ve Düğün hikayesi fotoğraflarının nasıl çekildiğini, hangi ekipmanlara ihtiyacınız olduğunu, düğün albümünü nasıl hazırlayacağınızı, düğün fotoğrafçılığında RAW fotoğraf düzenleme, estetik poz verdirme ve daha bir çok konu hakkında A’dan Z’ye bilgi sahibi olacaksınız.

Kurs sonunda ise, daha bilinçli ve daha iyi fotoğraflar çeken, ister freelancer (serbest) çalışan olarak, ister bir firmaya bağlı çalışan olarak Düğün Fotoğrafçısı olabilirsiniz.


Düğün Fotoğrafçılığı Kursu Süresi 

Online Düğün Fotoğrafçılığı Kursu eğitim süresi 2 saattir. Eğitim videoları 1 ile 30 dakika arasında, kısa kısa toplam 25 videodan oluşmaktadır. İster bilgisayarınızdan, isterseniz de mobil cihazınızdan bağlanarak eğitim videolarını izleyebilirsiniz. Online Fotoğrafçılık Kursu Eğitim Seti’ni satın aldıktan sonra, videolara ömür boyu sınırsız erişiminiz olacak ve istediğiniz zaman, istediğiniz kadar izleyerek, fotoğrafçılık alanındaki bilginizi artırabileceksiniz. İsterseniz eğitim videolarına ve online testlere tekrar tekrar katılabilirsiniz.


Düğün Fotoğrafçılığı Kursu’na Kimler Katılabilir?

Temel fotoğraf bilgisine sahip olanlar,

Fotoğraftan para kazanmak isteyenler,

Fotoğraf tutkusunu mesleğe çevirmek isteyenler katılabilirler.

ÖNEMLİ NOT: Online Düğün Fotoğrafçılığı Kursu’na katılmak için Temel Fotoğraf Bilgisi’ne sahip olmak gerekmektedir. Çünkü bu eğitimde temel bilgiler anlatılmamaktadır. Eğer daha önce Temel Fotoğrafçılık Kursu’na katılmadıysanız, aşağıdaki linki tıklayarak, Türkiye’nin en sevilen fotoğraf eğitmeni Nihat Karadağ’dan Temel Fotoğrafçılık Kursu alabilirsiniz.

https://fotografcilikkursu.com/kurslar/temel-fotografcilik-kursu/

Eğer temel eğitiminiz yoksa ya da temel bilgileriniz eksikse, Düğün Fotoğrafçılığı Kursu’ndan ne yazık ki %100 verim alamazsınız. Lütfen bunu unutmayın…


Düğün Fotoğrafçılığı Kursu İçin Neler Gerekli?

 • Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar.
 • İnternet bağlantısı

Sertifikanın Geçerliliği

Kursu bitiren herkes, “Düğün Fotoğrafçılığı Kursu Eğitim Sertifikası” almaya hak kazanacak. Sertifika için ekstra hiç bir ücret ödemeyeceksiniz. Kursu bitirdiğinizde, sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

İsterseniz, kurs sonunda 30 sorudan oluşan ve 30 dakika süren “Online Düğün Fotoğrafçılığı Kursu Bilgi Testi”ne katılarak, hem bilginizi test etmiş olur, hem de 85 ve üzeri puan alırsanız, Eğitim Sertifikası haricinde, “Düğün Fotoğrafçılığı Kursu Başarı Sertifikası” ile ödüllendirilirsiniz.

Sertifikalarınız, PhotoPlay tarafından özel olarak hazırlanmış, 300 gr kalın kağıda basılarak, imzalı ve kaşeli bir şekilde adresinize kargolanacaktır. Dilerseniz, kurs merkezimize gelerek, sertifikanızı elden de alabilirsiniz.

Unutmadan, hem video eğitimleri sınırsız izleme hakkınız bulunuyor, hem de sınavlara sınırsız katılma hakkınız bulunuyor. Yani anlamadığınız konuları tekrar tekrar izleyerek bilgi seviyenizi yükseltebilir ve sınavlara tekrar tekrar katılarak, puanınızı artırabilirsiniz.

PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu’ndan alacağınız sertifikalar; uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Ancak iş yeri açmak için olan sertifika değildir. O belgenin ismi, “Kurs Bitirme Belgesi”dir ve sadece Mesleki Eğitim Merkezleri tarafından en az 1 yıllık eğitim sonucunda verilmektedir.


İş Olanakları

Son zamanların gözde mesleği olan Düğün Fotoğrafçılığı alanında, ister freelancer olarak, ister bir firmaya bağlı olarak, Düğün Fotoğrafçısı ünvanıyla çalışabilirsiniz. İsterseniz, kendinize ait bir firma da açabilirsiniz. Böylece hobinizi mesleğinize dönüştürür, çalışmaktan zevk aldığınız bir iş yapabilir ve kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Ayrıca fotoğrafçılık alanında iş ilanlarına başvururken, Online Düğün Fotoğrafçılığı Kursu sonunda alacağınız sertifikayı da CV’nize ekleyebilirsiniz. Türkiye’nin 1 numaralı fotoğrafçılık kursu olan PhotoPlay’den sertifika aldığınız için, diğer kişilerden daha ön plana çıkmış olacaksınız.


Soru-Cevap 

Eğitim aldığınız esnada ya da daha sonrasında, kursla ilgili sorularınız olursa, 24 saat içerisinde eğitmenlerimiz tarafından sorularınız yanıtlanacak. Her konunun altında yer alan, “Soru Sor” bölümünü kullanarak, sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Dilerseniz Whatsapp Destek Hattı’mızdan da bizlere ulaşabilirsiniz.


Ekipman Danışmanlığı

Kursa kayıt olduğunuzda, almak istediğiniz fotoğraf makinesi başta olmak üzere, tüm ekipmanlarla ilgili sorularınızı eğitmenlerimize sorabilirsiniz. En geç 24 saat içerisinde sorularınız yanıtlanacaktır.


İndirimli Ekipman Temini

PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu ile anlaşmalı firmalar üzerinden, almak istediğiniz fotoğraf makinesi ve ekipmanları, piyasadan daha ucuza almanızı sağlıyoruz.


Kursiyerlerimizin Fotoğraflarına Göz Atın

Daha önce PhotoPlay’den eğitim almış kursiyerlerimizin fotoğraflarını görmek için @fotografcilikkursu profilini ziyaret edin.


İptal ve İade Şartları

Satın almış olduğunuz eğitimleri, satın alma yaptığınız günden itibaren, 30 gün içinde iade edebilirsiniz.

Amacımız, Dünya’nın neresinde olursanız olun, sizlere iyi bir fotoğraf eğitimi deneyimi yaşatmak. Bu nedenle, sizlere faydalı olabilmek bizim için son derece önemli. Aldığınız kurstan memnun kalmadığınız takdirde, hiç bir kesinti yapmadan ücretinizin tamamını iade ediyoruz.  Ancak iade şartları ile ilgili uymanız gereken 2 kural var, bunları aşağıda açık ve net bir şekilde belirtiyoruz:

1- İade işlemi için satın alım yaptıktan sonra 30 gün süreniz var. Yasal mevzuat gereği siz eğitimi satın aldıktan sonraki 30 gün içerisinde bu hizmete ait faturayı kesmemiz gerekiyor, fatura kestiğimizde vergi ödemesi ve ilgili paydaşların ödemelerini yapmış oluyoruz bu nedenle iade işlemleri için 30 gün içinde info@photoplay.com.tr adresine mail atmalısınız.

2- Ücret iadesi yapabilmemiz için, eğitim içeriğinin %20’sinden fazlasını izlememiş olmanız gerekiyor. Kurs içeriğinde ne kadar gezindiğiniz, www.fotografcilikkursu.com tarafından anlık olarak kayıt ediliyor. Eğitim içeriğinin, %20 sinden fazlasını izlediğinizde, gerekli kullanımı sağlamış olursunuz bu durumda ne yazık ki ücret iadesi yapamayız. Eğitimi alıp, 30 gün boyunca, istediğiniz zaman eğitim içeriğinin içerisinde gezinebilirsiniz. Ancak bu süre zarfında, %20’sinden az gezinmeniz ve beğenmemeniz durumunda, ödediğiniz ücreti iade alabilirsiniz.

Size iyi bir deneyim sunmak için bu politikayı oluşturduk. Eğer iade işlemi ile ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, 0 850 441 40 45 numaralı Whatsapp Destek Hattımızdan ya da info@photoplay.com.tr üzerinden bize ulaşarak yardım alabilirsiniz.

 

Kursun Özellikleri

 • Kayıtlı Öğrenci 83
 • Max öğrenci sayısı1000
 • Süre0 hour
 • Yetenek seviyesiTümü
 • DilTürkçe
 • Kursu tekrar alma sayısıN/A

Eğitmen

Admin bar avatar
Alihan Kutlu

ALİHAN KUTLU

Aslen İzmir’li olup İstanbu’lda yaşamaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Turizm otelcilik eğitimi alırken fikir değiştirmiş ve1995 yılında hayran olduğufotoğrafçılık mesleğini seçmiştir.

Türkiye’nin ilk dış mekan düğün fotoğrafçılarındandır.

1997 yılında turizm fotoğrafçılığı yaptığı zamanlarda, insanların doğada daha rahat ve daha fotojenik olduklarını gözlemleyerek bu konuda çalışmalar yapmıştır.

1999 yılında o zamanlar için oldukça sıra dışı bir kararla çalıştığı stüdyonun bahçesinde portre çekimleri yapmaya başlamıştır. Genç yaşına rağmen dış mekanda fotoğraf çekimlerinde birçok meslektaşına öncülük etmiş ve örnek olmuşur.

Dünyaca ünlü fotoğraf sanatçılarından eğitim almış,ve hala kendisini geliştirmeye devam etmektedir. Düğün, ve portre fotoğrafçılığı branşlarında birçok eğitim vermiş ve yeni içeriklerle bunu ilerletmiştir. Uluslararası yarışmalarda çeşitli ödüller almıştır. Ayrıca Türkiye genelinde düzenlenen 3 büyük yarışmanın düğün fotoğrafçılığı branşında jüri olarak görev yapmıştır. Tanıtım, reklam ve düğün fotoğrafçılığı konularında profesyonel olarak hizmet vermektedir. Fotoğrafta hayal gücü bakımından sınır tanımadan yenilikçi ve etkileyici işler üretmeyi sever. Fakat en önemli özelliklerinden biri ise doğal çekimlere önem vermesidir.

Uluslararası Ödülleri:

WPPI 2017 Annual Silver Award in Camera Artistry (Müdahalesiz Raw)

Magic Lens Awards Annual Competition 2017 (Bride or Groom: Wedding Day)

WPPI 2016 First Half Silver Award (Wedding Couple Together: Wedding Day)

WPPI 2016 First Half Silver Award (Bride or Groom Alone: Wedding Day)

WPPI 2016 First Half Silver Award (Bride or Groom Alone: Wedding Day)

WPPI 2016 First Half Silver Award (Bride or Groom: Wedding Day)

WPPI 2016 Second Half Silver Award (Portrait High School Senior)

WPE 2019 Annual Competition First Place Silver Award (Pre Wedding Grome Alone)

WPE 2019 Annual Competition Third Place Silver Award (Grome Alone Wedding Day)

WPE 2019 Annual Competition Silver Award (Grome Alone Wedding Day)

WPE 2019 Annual Competition Silver Award (Wedding Details)

WPE 2019 Annual Competition Silver Award (Wedding Details)

WPE 2019 Annual Competition Silver Award (Pre Wedding Couple Together)

Verdiği Seminer ve Eğitimler:

Düğün Fotoğrafçılığı Workshop İstanbul Fotoğrafçıla Odası 03.03.2020

Düğün Hikayesi Workshop Nira Akademi Antalya 4-7.02.2019

Akın Albüm Seminer Akın Akademi İzmir 18-20.03.2019

Düğün Fotoğrafçılığı Workshop Nira Akademi Antalya 13-16.05.2019

Profesyonel Düğün Fotoğrafçılığı PDF Cunda Kampı (Master) 9-12.03.2015

Profesyonel Düğün Fotoğrafçılığı PDF Antalya Kampı (Master) 5-8.01.2016

Profesyonel Düğün Fotoğrafçılığı PDF Kuşadası Kampı (Asist) 3-6.11.2015

Profesyonel Düğün Fotoğrafçılığı MWPPI Bodrum Kampı (Master) 27-30.06.2016

Profesyonel Düğün Fotoğrafçılığı MWPPI Antalya (Master) 5-9.12.2016

Temel Fotoğrafçılık Eğitimleri İstanbul (Bireysel)

Pratik Photoshop Teknikleri İstanbul (Bireysel)

Profesyonel Düğün Fotoğrafçılığı Çekim Teknikleri İstanbul (Bireysel ve Gruplar)

Katıldığı Eğitim ve Seminerler:

Riccardo Fassoli All2gether Workshop Antalya 15-16.11.2019

Sergio Duarte The United Army Of Art Workshop Antalya 20.11.2019

Sakis Batzalis PDF Workshop Balıkesir 22-24.07.2014

Sergio Duarte MWPPI Video Workshop İstanbul 23-24.07.2016

Salvatore Dimino MWP Kuşadası Workshop 09-13.11.2015

Roberto Valenzuela MWP Kuşadası Worksop 09-13.11.2015

Marian Sterea Düğün Fotoğrafçılığı TPA Antalya Workshop 23-24.11.2015

CM Leung Creative Wedding Photography TPA Antalya Workshop 24-25.11.2016

Dimitro Sobokar MWP İstanbul Düğün Fotoğrafçılığı Workshop 21-22.01.2016

Ivan Gorokhov Glamour Light TPA Antalya Workshop 23-24.11.2015

Greg Moment MWPPI Workshop Antalya Workshop 5-9.12.2016

Sakis Batzalis PDF Workshop İstanbul 13-15.01.2015

Sakis Batzalis PDF Workshop Antalya 08-09-10.03.2016

Sakis Batzalis All Satar Workshop Antalya 21-22-23.11.2016

MWPPI Bodrum Fotoğraf Kampı 22-24.07.2014

Sakis Batzalis PDF Workshop Antalya 08-09-10.03.2016

Sakis Batzalis All Satar Workshop Antalya 21-22-23.11.2016

TPA Düğün Fotoğrafçılığı Atölyesi Antalya Workshop 11.2016

TPA Moda Fotoğrafçılığı Atölyesi Antalya Workshop 11.2016

Oktostore Video çekim teknikleri 2016 Bahçeşehir Üniversitesi İstanbul

MWP İstanbul Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Workshop 18-19.02.2016

TPA Mimari Fotoğraf Atölyesi İbrahim Kahraman Antalya Workshop 23-24.11.2015

Usta Öğreticilik Belgesi MEB 07.07.2014 İstanbul

Ortalama puan 0.00 0 derece

5Yıldız
0%
4Yıldız
0%
3Yıldız
0%
2Yıldız
0%
1Yıldız
0%

İlgili Dersler