WhatsApp Abonemiz Olun
Fotoğraf Etkinliklerimizi Kaçırmayın !

Online Düğün Fotoğrafçılığı Kursu

1473 Kayıtlı Öğrenci

Eğitmen: Alihan Kutlu

Düğün fotoğrafçısı olmak isteyen kişiler için hazırlanan bu eğitim, hızlı bir şekilde büyük adımlar atmanıza yardımcı olacak. Türkiye' nin ilk dış mekan düğün fotoğrafçılarından biri olan ve uluslararası birçok ödüle sahip Alihan KUTLU'dan düğün fotoğrafçılığı kursu alanlar, düğün fotoğrafçılığının branşlarını, kendinizi geliştirmeniz için gerekli olan kaynakları, düğün fotoğrafçılığı yapabilmeniz için gerekli olan teknik donanımı, çiftlerle nasıl iletişim kurulacağınızı, çekim öncesi yapılacak anlaşma ve sözleşmelerin nasıl olacağını, Save The Date, stüdyo, iç mekan, dış mekan, trash the dress, düğün hikayesi çekim türlerinin inceliklerini, çiftlere nasıl poz verdirileceğinizi, estetik poz verdirmenin inceliklerini, çekilen fotoğrafların arşivlenmesini, düzenlenmesini ve albüm tasarımı gibi bir çok detayı öğreneceksiniz.

Online Düğün Fotoğrafçılığı Kursu

%75 İNDİRİMİ KAÇIRMA !

İNDİRİMİN BİTMESİNE KALAN SÜRE:

00
00
00
00
KURSA KAYIT OL1000₺ 249₺

* Zaten kayıtlı mısınız? Giriş yapın

KURSA KAYIT OL 1000₺ 249₺

Online Düğün Fotoğrafçılığı Kursu | ÖZET


DİKKAT: Bu eğitime katılabilmek için Temel Fotoğraf Bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer daha önce Temel Fotoğrafçılık Kursu' na katılmadıysanız yada temel bilgileriniz eksikse, aşağıdaki linkte yer alan Temel Fotoğrafçılık Kursu' nu inceleyebilirsiniz.
Temel Fotoğrafçılık Kursu

Temel fotoğraf bilgisine sahip olan kişilerin, hobilerini mesleğe dönüştürmeleri için hazırlanmış olan Online Düğün Fotoğrafçılığı Kursu hızlı bir şekilde büyük adımlar atmanıza yardımcı olacak. Üstelik 30 gün para iade garantisi bulunuyor.

Türkiye' nin ilk dış mekan düğün fotoğrafçılarından biri olan ve uluslararası birçok ödüle sahip Alihan KUTLU' dan düğün fotoğrafçılığı kursu alıp, eğitimini tamamlayanlar, Türkiye' nin 1 Numaralı Fotoğrafçılık Kursu PhotoPlay' den 'Başarı ve Eğitim Sertifikası' almaya hak kazanacak.

Kurs esnasında, her dersin altında yer alan ‘Eğitmene Soru Sor’ bölümünden sorduğunuz soruları, Alihan KUTLU sizler için yanıtlayacak.

Kurs bittikten sonra da, hem fotoğrafla ilgili aklınıza takılan soruları, hem de ekipmanlarla ilgili sorularınızı en geç 24 saat içerisinde cevaplayacak ve sizlere her zaman destek olmaya devam edeceğiz.

Bu eğitim esnasında, A' dan Z' ye Düğün Fotoğrafçılığı hakkındaki her şeyi öğreneceksiniz.

Kurs sonunda yer alan Online Sınav Sistemi ile bilginizi ölçebileceksiniz. 85 ve üzeri puan alan kursiyerlerimiz, Düğün Fotoğrafçılığı Kursu Sertifikası' nın haricinde, bir de 'Başarı Sertifikası' sahibi olacak.

Düğün Fotoğrafçılığı Kursu, hobisini mesleğe dönüştürmek isteyenler için rehber niteliğinde …

KURS HAKKINDA SSS


✔ Profesyonel Düğün Fotoğrafçısı Alihan KUTLU ile Ders
✔ Sınırsız Kurs Tekrarı ile %100 Öğrenme Garantisi
✔ Ömür Boyu Erişim
✔ 30 Gün Para İade Garantisi
✔ %100 Memnuniyet Garantisi
✔ 25 FULL HD Video İçerik
✔ Özel Bonus İçerikler
✔ İndirilebilir Kaynaklar (Portre aydınlatma örnekleri, Poz verdirme örnekleri, Sözleşme, Re-Touch Action Dosyası)
✔ Alihan KUTLU' nun Kullandığı 101 Preset
✔ 44 sayfalık PhotoPlay Çekim Kartları (Hediye)
✔ Online Test
✔ Başarı ve Eğitim Sertifikası
✔ Eğitmenlerle Soru - Cevap
✔ Makine Alacaklara Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti
✔ Whatsapp Desteği
✔ Yıl Sonunda Fotoğraf Sergisine Katılım Hakkı

Türkiye' nin dört bir yanındaki herkese, uzaktan eğitim sistemi aracılığıyla ulaşarak, hobilerini mesleğe dönüştürmeleri için gerekli bilgileri vermek amacıyla Online Düğün Fotoğrafçılığı Kursu' nu hazırladık. Eğer siz de hobinizi mesleğe dönüştürmek istiyorsanız, bu eğitimi kaçırmayın …

Online Düğün Fotoğrafçılığı Kursu, bu alanda çalışmak isteyen kişilerin bilgi seviyesini üst seviyeye çıkartmak amacıyla hazırlandı.

Online Düğün Fotoğrafçılığı Kursu ile düğün fotoğrafçılığının branşlarını, kendinizi geliştirmeniz için gerekli olan kaynakları, düğün fotoğrafçılığı yapabilmek için gerekli olan teknik donanımı, çiftlerle nasıl iletişim kurulacağı, çekim öncesi yapılacak anlaşma ve sözleşmeleri, save the date, stüdyo ve iç mekan, dış mekan, trash the dress, düğün hikayesi çekim türlerinin inceliklerini, çiftlere nasıl poz verdirileceğini ve estetik poz verdirmenin inceliklerini, çekilen fotoğrafların arşivlenmesi, düzenlenmesi, albüm tasarımı gibi bir çok detayı öğreneceksiniz.

 1. Ders:  Düğün Fotoğrafçılığı Tanıtımı
 2. Ders: Düğün Fotoğrafçılığına Giriş
  1. Başarılı olmak için neler yapmalıyız?
  2. Ekipman
  3. Ekip / Asistan
  4. Çekim öncesi aşamalar
  5. Çiftlerle iletişim
  6. Sözleşme
  7. Çekim Planlaması
 3. Ders: Düğün Fotoğrafçılığının Branşları
  1. Save The Date Fotoğraf Çekimleri
   1. Ne zaman yapılır?
   2. Hangi aksesuarlar kullanılır?
   3. Nasıl pozlar alınması gerekir?
  2. Stüdyo ve İç Mekan Fotoğraf Çekimleri
   1. Stüdyo ve İç mekan çekimleri ne zaman tercih edilir? Avantajları nelerdir?
   2. Nasıl pozlar alınabilir?
  3. Dış Mekan Fotoğraf Çekimleri
   1. Dış mekan çekimleri hangi ortamlarda yapılabilir? Avantaj ve dezavantajları nelerdir?
   2. Nasıl pozlar alınabilir?
   3. Dış mekan çekimi günün hangi saatlerinde yapılır?
  4. Trash the Dress Fotoğraf Çekimleri
   1. Trash the dress fotoğraf çekimi nedir?
   2. Ne zaman ve hangi mekanlarda yapılır?
  5. Düğün Hikayesi Fotoğraf Çekimleri
   1. Düğün Hikayesi fotoğraf çekimi nedir?
   2. Detayları nelerdir?
   3. Düğün günü hangi anların mutlaka çekilmesi gerekir?
 4. Ders: Düğün Fotoğrafçılığı- Teknik ve Uygulama
  1. Doğru zamanlama
  2. Işık kullanımı (Doğal ışık, reflektör, difüzör, flaş, ters ışık)
  3. Çekimde uygulanacak önemli sıralama
  4. Estetik poz verdirme
  5. Düğün fotoğrafçılığında kompozisyon, farklı kadrajlar
  6. Kilo fazlası olan kişilerle çekim
  7. Çiftlerde boy farkı
  8. Düğün günü zaman ve stres yönetimi
 5. Ders: Çekim Sonrası İşlemler
  1. Raw format
  2. Düğün albümü
  3. Albüm Tasarımı
  4. Portfolyo ve sosyal medya
 6. Ders: Online Test

Temel fotoğraf bilgisine sahip olan kişilerin, hobilerini mesleğe dönüştürmeleri için Düğün Fotoğrafçılığı' na dair gerekli tüm bilgileri A' dan Z' ye öğrenmiş olacaksınız.

Save the Date, Stüdyo ve İç Mekan, Dış Mekan, Trash the Dress ve Düğün Hikayesi fotoğraflarının nasıl çekildiğini, hangi ekipmanlara ihtiyacınız olduğunu, düğün albümünü nasıl hazırlayacağınızı, düğün fotoğrafçılığında RAW fotoğraf düzenleme, estetik poz verdirme ve daha bir çok konu hakkında A' dan Z' ye bilgi sahibi olacaksınız.

Kurs sonunda ise daha bilinçli ve daha iyi fotoğraflar çeken, ister freelancer (serbest) çalışan olarak, ister bir firmaya bağlı çalışan olarak Düğün Fotoğrafçısı olabilirsiniz.

Online Düğün Fotoğrafçılığı Kursu eğitim süresi 2 saattir. Eğitim videoları 1 ile 30 dakika arasında, kısa kısa toplam 25 videodan oluşmaktadır. İster bilgisayarınızdan, isterseniz de mobil cihazınızdan bağlanarak eğitim videolarını izleyebilirsiniz. Online Düğün Fotoğrafçılığı Kursu Eğitim Seti' ni satın aldıktan sonra, videolara ömür boyu sınırsız erişiminiz olacak ve istediğiniz zaman, istediğiniz kadar izleyerek, fotoğrafçılık alanındaki bilginizi artırabileceksiniz. İsterseniz eğitim videolarına ve online testlere tekrar tekrar katılabilirsiniz.

 • Temel fotoğraf bilgisine sahip olanlar,
 • Fotoğraftan para kazanmak isteyenler,
 • Fotoğraf tutkusunu mesleğe çevirmek isteyenler katılabilirler.


ÖNEMLİ NOT: Online Düğün Fotoğrafçılığı Kursu' na katılmak için Temel Fotoğraf Bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Çünkü bu eğitimde temel bilgiler anlatılmamaktadır. Eğer daha önce Temel Fotoğrafçılık Kursu' na katılmadıysanız; Türkiye' nin en sevilen fotoğraf eğitmeni Nihat KARADAĞ' dan Temel Fotoğrafçılık Kursu' nu alabilirsiniz.

Eğer temel eğitiminiz yoksa yada temel bilgileriniz eksikse, Düğün Fotoğrafçılığı Kursu' ndan ne yazık ki %100 verim alamazsınız. Lütfen bunu unutmayın …

 • Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar
 • İnternet bağlantısı

Kursu bitiren herkes, 'Düğün Fotoğrafçılığı Eğitim Sertifikası' almaya hak kazanacak. Kursu bitirdiğinizde, sertifikanız profilinize anında ÜCRETSİZ olarak eklenecek ve sertifikanızı indirme linki de mail olarak size gönderilecektir.

Kurs sonunda aktif hale gelen ve 30 sorudan oluşan oluşan Online Test' e katılarak da, hem bilginizi ölçebilir, hem de 85 ve üzeri puan alırsanız, ikinci bir sertifika olan 'Başarı Sertifikası' ile ödüllendirilirsiniz ve bu sertifika da yine profilinize otomatik olarak yüklenir ve indirme linki size mail olarak gönderilir.

Sertifikanızı ister online olarak, isterseniz de 300gr mat kağıda baskı alarak kullanabilirsiniz.

Sertifikanızı doğrulamak için, sertifikanızın üzerinde bulunan eşsiz doğrulama kodunu kullanarak, aşağıdaki linkten doğrulayabilirsiniz.
www.fotografcilikkursu.com/sertifika

Sertifikanızı baskı halinde bizim size kargolamamızı isterseniz, PhotoPlay tarafından özel olarak hazırlanmış, 300 gr kalın kağıda basılarak, imzalı ve kaşeli bir şekilde adresinize kargolanacaktır. Bu durumda, baskı ve kargo masrafını aşağıdaki linkten ödemeniz gerekmektedir.
www.fotografcilikkursu.com/sertifika-baskisi

Unutmadan, hem video eğitimleri sınırsız izleme hakkınız bulunuyor, hem de sınavlara sınırsız katılma hakkınız bulunuyor. Yani anlamadığınız konuları tekrar tekrar izleyerek bilgi seviyenizi yükseltebilir ve sınavlara tekrar tekrar katılarak, puanınızı artırabilirsiniz.
PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu' ndan alacağınız sertifikalar; uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Ancak iş yeri açmak için olan sertifika değildir. O belgenin ismi, 'Kurs Bitirme Belgesi' dir ve sadece Mesleki Eğitim Merkezleri tarafından en az 1 yıllık eğitim sonucunda verilmektedir.

Son zamanların gözde mesleği olan Düğün Fotoğrafçılığı alanında, ister freelancer olarak, ister bir firmaya bağlı olarak, Düğün Fotoğrafçısı ünvanıyla çalışabilirsiniz. İsterseniz, kendinize ait bir firma da açabilirsiniz. Böylece hobinizi mesleğinize dönüştürür, çalışmaktan zevk aldığınız bir iş yapabilir ve kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Ayrıca fotoğrafçılık alanında iş ilanlarına başvururken, Online Düğün Fotoğrafçılığı Kursu sonunda alacağınız sertifikayı da öz geçmişinize ekleyebilirsiniz. Türkiye’ nin 1 numaralı fotoğrafçılık kursu olan PhotoPlay' den sertifika aldığınız için diğer kişilerden daha ön plana çıkmış olacaksınız.

Eğitim aldığınız esnada ya da daha sonrasında, kursla ilgili sorularınız olursa, 24 saat içerisinde eğitmenlerimiz tarafından sorularınız yanıtlanacak. Her konunun altında yer alan, 'Eğitmene Soru Sor' bölümünü kullanarak, sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Dilerseniz Whatsapp Destek Hattı’mızdan da bizlere ulaşabilirsiniz.

Kursa kayıt olduğunuzda, almak istediğiniz fotoğraf makinesi başta olmak üzere, tüm ekipmanlarla ilgili sorularınızı eğitmenlerimize sorabilirsiniz. En geç 24 saat içerisinde sorularınız yanıtlanacaktır.

PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu ile anlaşmalı firmalar üzerinden, almak istediğiniz fotoğraf makinesi ve ekipmanları, piyasadan daha ucuza almanızı sağlıyoruz.

Daha önce PhotoPlay' den eğitim almış kursiyerlerimizin fotoğraflarını görmek için @fotografcilikkursu profilini ziyaret edin.

Satın almış olduğunuz eğitimleri, satın alma yaptığınız günden itibaren, 30 gün içinde iade edebilirsiniz.

Amacımız, Dünya' nın neresinde olursanız olun, sizlere iyi bir fotoğraf eğitimi deneyimi yaşatmak. Bu nedenle, sizlere faydalı olabilmek bizim için son derece önemli. Aldığınız kurstan memnun kalmadığınız takdirde, hiç bir kesinti yapmadan ücretinizin tamamını iade ediyoruz.  Ancak iade şartları ile ilgili uymanız gereken iki kural var, bunları aşağıda açık ve net bir şekilde belirtiyoruz:

1. İade işlemi için satın alım yaptıktan sonra 30 gün süreniz var. Yasal mevzuat gereği siz eğitimi satın aldıktan sonraki 30 gün içerisinde bu hizmete ait faturayı kesmemiz gerekiyor, fatura kestiğimizde vergi ödemesi ve ilgili eğitmenlerin ödemelerini yapmış oluyoruz. Bu nedenle iade işlemleri için 30 gün içinde [email protected] adresine mail atmalısınız.

2. Ücret iadesi yapabilmemiz için, eğitim içeriğinin %20' sinden fazlasını izlememiş olmanız gerekiyor. Kurs içeriğinde ne kadar gezindiğiniz, www.fotografcilikkursu.com tarafından anlık olarak kayıt ediliyor. Eğitim içeriğinin, %20' sinden fazlasını izlediğinizde, gerekli kullanımı sağlamış olursunuz ve bu durumda ne yazık ki ücret iadesi yapamayız. Eğitimi alıp, 30 gün boyunca, istediğiniz zaman eğitim içeriğinin içerisinde gezinebilirsiniz. Ancak bu süre zarfında, %20' sinden az gezinmeniz ve beğenmemeniz durumunda, ödediğiniz ücreti iade alabilirsiniz.

Size iyi bir deneyim sunmak için bu politikayı oluşturduk. Eğer iade işlemi ile ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, 0 850 840 43 33 numaralı Whatsapp Destek Hattı' mızdan ya da [email protected] üzerinden bize ulaşarak yardım alabilirsiniz.

KURS İÇERİĞİ - EĞİTİM VİDEOLARI


*Ders Adı*Süresi
Düğün Fotoğrafçılığı Kursu Tanıtım 00:04:00
Başarılı Olmak İçin Neler Yapmalısınız? 00:03:00
Ekipman 00:06:00
Ekip / Asistan 00:01:00
Çekim Öncesi Aşamalar 00:01:00
Save the Date Fotoğraf Çekimleri 00:01:00
Stüdyo ve İç Mekan Fotoğraf Çekimleri 00:02:00
Dış Mekan Fotoğraf Çekimleri 00:02:00
Trash the Dress Fotoğraf Çekimleri 00:01:00
Düğün Hikayesi Fotoğraf Çekimi 00:05:00
Örnek Düğün Hikayesi Albümü 00:09:00
Teknik ve Uygulama 00:02:00
Işık Kullanımı 00:08:00
Çekimde Uygulanacak Sıralama 00:01:00
Estetik Poz Verdirme 00:05:00
Kompozisyon 00:02:00
Farklı Kadrajlar 00:01:00
Teknik Bilgiler 00:07:00
Fazla Kilolu Olan Kişilerle Çekim 00:03:00
Çiftlerde Boy Farkı 00:01:00
Düğün Günü Zaman ve Stres Yönetimi 00:03:00
Kreatif Fotoğraflar 00:01:00
Çekim Sonrası İşlemler 00:02:00
RAW Format 00:07:00
Retouch 00:07:00
Albüm Tasarımı 00:29:00
Portfolyo ve Sosyal Medya 00:02:00
Dünyaca Ünlü Düğün Fotoğrafçıları 00:00:00
Çiftler için Tavsiyeler ve Hatırlatmalar 00:00:00
Kitap Önerileri 00:00:00
Poz Örnekleri 00:00:00
Trend Presetler 00:00:00
Re-Touch Action Dosyası 00:00:00
Portre Işıkları 00:00:00
PhotoPlay Çekim Kartları 00:00:00
Sözleşme Örneği 00:00:00

ÖĞRENCİ DEĞERLENDİRMELERİ

1473 kayıtlı öğrenciden 28 öğrenci değerlendirmede bulundu. | Ortalama Değerlendirme Puanı: 4.8 / 5 5 Yıldız


Makbule YILMAZ

Makbule YILMAZ - 19:34'de 29/12/2023

MÜKEMMEL

5 Yıldız

EMEĞİNİZE SAĞLIK TEŞEKKÜRLER


Gökçe Aydın

Gökçe Aydın - 15:53'de 27/01/2024

Gökçe Aydın

5 Yıldız

Net, anlaşılır ve faydalı bir kurs olması sevindirdi. Teşekkürler


ÖMER ÇALOĞLU

ÖMER ÇALOĞLU - 01:57'de 29/01/2024

Değerlendirme

5 Yıldız

Zevk alarak dinledim.kolay gelsin


Fatma Aydıner

Fatma Aydıner - 11:54'de 30/01/2024

Beğendim

5 Yıldız

Güzel anlatmış hocamız çok beğendim


Yunus Bayram

Yunus Bayram - 00:28'de 21/03/2024

görsel içerik eksiği

5 Yıldız

öncelikle hocamızın eline emeğine sağlık çok güzel bir anlatım olmuş. fakat çekimlerden görüntülerle örneklendirerek anlatma desteklenebilseymiş çok daha güzel olurdu. kamera karşısına geçilip sadece konu anlatılıp geçilmiş. Yılların markası olan photoplay için bence fazla pasif bir eğitim içeriği olmuş. Tabiki hocamızında yılların birikimini bizlerle paylaştığı için ayrıca teşekkür ederim. Daha güzel eğitimlerde görüşmek dileğiyle ☺️


Daha Fazla Öğrenci Değerlendirmesi
Online Ödeme