Fotoğrafçılık Kursu

Bu içerik korunmaktadır, lütfen bu içeriği görüntülemek için giriş yapın ve kursa kaydolun!

Eğitmene Soru Sor

  1. Özge Aktaş Oran

    Merhabalar, iki yöntemi var; ya yedek bir kamera gövdeniz vardır ve çekimde iki ayrı objektifle iki kamera kullanırsınız ya da kamera çantasına göre oldukça ufak boyutta objektif çantaları var ikinci lensi ona koyabilirsiniz. Burada amaç çekimi ekipman olarak en pratik şekilde geçirmek. Normal kamera sırt çantasıyla girerseniz hem çevrenize hem de fotoğraf çekerken size sıkıntı olacaktır.

  2. Ameliyathaneye yedek batarya ve yeden hafıza kartı dışında başka bir şey almamız gerektiğini söylemiştiniz fakat ikinci bir objektif değiştirmemiz de gerektiğini söylediniz, diğer bir objektif geniş açı ise onu üstümüzde nasıl muhafaza edeceğiz ?

  3. Özge Aktaş Oran

    Merhabalar, Ameliyathane ortamları sanıldığı kadar karanlık değil, o yüzden açık diyaframlı bir objektif ve iso performansı iyi bir makineyle çok rahat çalışabilirsiniz. Doğum çekiminde süreç hızlı gerçekleşiyor, mutlaka makine kullanımına tam hakim olmalısınız. Çekim sırasında diyafram enstantane iso nerden değişiyordu diye bakma durumunuz olmuyor, aynı zamanda tek nokta auto focus kullanımını da seri bir şekilde yapmanız lazım. Bunlara dikkat ettiğiniz sürece fotoğraflarınızda oluşacak ufak tefek ışık ve renk problemlerini fotoğraf düzenlerken giderebilirsiniz. Bunun için raw+jpeg çekmeyi ihmal etmeyin. Ama unutmayın ki raw kalitesinde bile çekmiş olsanız bulanıklık ve patlamaları asla düzeltemezsiniz.

  4. cekim esnasinda ayatlari degistirme zamani olmaz ise cekim kalitesi dusermi ameliyathane isigi yeterli olurmu

Bir cevap yazın