Fotoğrafçılık Kursu

Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Kursu

(4 Değerlendirme)
600₺ 99₺
Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Kursu Sertifikalı

%80 indirimi kaçırmayın…

600 TL değerindeki Online Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Kursu, kısa süreliğine 99TL

Hastanelerde geçerli SERTİFİKA sahibi olmak için acele edin…

Türkiye’nin neresinde olursanız olun, iyi bir fotoğraf eğitimi bir tık uzağınızda…

İstediğiniz zaman, istediğiniz yerden, sınırsız tekrar ile fotoğrafı öğrenin…


DİKKAT: Bu eğitime katılabilmek için Temel Fotoğraf Bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer daha önce Temel Fotoğrafçılık Kursu’na katılmadıysanız yada temel bilgileriniz eksikse, aşağıdaki linkte yer alan Temel Fotoğrafçılık Kursu’nu inceleyebilirsiniz.

Temel Fotoğrafçılık Kursu


DOĞUM ve BEBEK FOTOĞRAFÇILIĞI’NIN ÖZETİ

Temel fotoğraf bilgisine sahip olan kişilerin, hobilerini mesleğe dönüştürmeleri için hazırlanmış olan Online Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Kursu, hızlı bir şekilde büyük adımlar atmanıza yardımcı olacak. Üstelik 30 gün para iade garantisi bulunuyor.

Eğitmenliğini Özge Aktaş’ın yaptığı, Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Kursu’nu alıp, eğitimini tamamlayanlar, Türkiye’nin 1 Numaralı Fotoğrafçılık Kursu PhotoPlay’den “Başarı ve Eğitim Sertifikası” almaya da hak kazanacak.

Kurs bittikten sonra da, hem fotoğrafla ilgili aklınıza takılan soruları, hem de ekipmanlarla ilgili sorularınızı en geç 24 saat içerisinde cevaplayacak ve sizlere her zaman destek olmaya devam edeceğiz.

Bu eğitim esnasında, A’dan Z’ye Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı hakkındaki her şeyi öğreneceksiniz.

Kurs sonunda yer alan Online Sınav Sistemi ile bilginizi ölçebileceksiniz. 85 ve üzeri puan alan kursiyerlerimiz, Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Kursu Sertifikasının haricinde, bir de Başarı Sertifikası sahibi olacak.

Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Kursu, hobinizi mesleğiniz hale getirmek içinde sizlere yardımcı olacak. Hastenelerde geçerli sertifika sahibi olmak için acele edin…


Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Kursu’nun Özellikleri

✔ PhotoPlay Eğitmenlerinden Özge Aktaş Oran ile ders

✔ Sınırsız Kurs Tekrarı ile %100 öğrenme garantisi

✔ Ömür boyu erişim

✔ 30 gün para iade garantisi

✔ %100 memnuniyet garantisi

✔ 50 FULL HD video içerik

✔ Özel bonus içerikler

✔ 44 sayfalık PhotoPlay Çekim Kartları (HEDİYE)

✔ Online Testler

✔ İndirilebilir kaynaklar

✔ Başarı ve Eğitim Sertifikası

✔ Eğitmenlerle Soru – Cevap

✔ Makine Alacaklara Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti

✔ Whatsapp Desteği

✔ Yıl Sonunda Fotoğraf Sergisine Katılım Hakkı


Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Kursu’nun Amacı

Türkiye’nin dört bir yanındaki herkese, uzaktan eğitim sistemi aracılığıyla ulaşarak, hobilerini mesleğe dönüştürmeleri için gerekli bilgileri vermek amacıyla Online Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Kursu’nu hazırladık. Eğer siz de hobinizi mesleğe dönüştürmek istiyorsanız, bu eğitimi kaçırmayın…

Online Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Kursu, bu alanda çalışmak isteyen kişilerin bilgi seviyesini üst seviyeye çıkartmak amacıyla hazırlandı.


Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Kursu’nda Neler Öğreneceksiniz?

Online Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Kursu ile Hamilelik, Doğum Anı, 2. Gün Çekimi ve 1. Yaş fotoğraf çekimine kadar birçok konu hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Üstelik fotoğrafların Photoshop ve Lightroom’da nasıl işlendiğini de öğrenmiş olacaksınız. Fotoğrafları bilgisayarınıza indirerek, sizlerde Photoshop ve Lightroom’da bu fotoğrafları işleyebileceksiniz.

Ayrıca tüm bu çekimlerde kullanılan ekipmanları ve yardımcı araçları öğreneceksiniz. Kursun en sonunda ise, iş yeri açmanız için gerekli olan tüm bilgiler sizinle paylaşılıyor.

Kısacası, Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı’na dair A’dan Z’ye tüm bilgiler bu kursun içerisinde.


Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Kursu Ders İçeriği

1.  DERS: Doğum ve Bebek Fotoğrafçısı Nasıl Olmalıdır?

Hijyen, İletişim ve pozitif enerji, Empati ve duygusal destek, Hassas olmamak, Uzun ve düzensiz çalışma saati, Teknik yeterlilik.

2. DERS: Doğum Ve Bebek Fotoğrafçılığında Teknik Detaylar

Manuel mod kullanımı, Makine ve objektif seçimi, Hafıza kartının önemi, Yedek batarya, Harici flaş, Reflektör, Çekim kalitesi ve Seri Çekim,

3. DERS: Hamilelik Çekimi

Hamilelik çekimi nedir? Hamilelik çekimi ne zaman yapılır? Hangi mekanlarda hamilelik çekimi yapılabilir? Mekan seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Hamilelik çekiminde nasıl giysiler giyilmeli? Kullanılacak aksesuarlar nelerdir? Hamilelik çekiminde nasıl pozlar çekilebilir?

4. DERS: Doğum Fotoğrafçılığı

Doğum fotoğrafçılığı nedir? Müşterinin ne zaman iletişime geçmesi gerekir? Hastane-Ameliyathane kuralları nelerdir? Planlı-Plansız doğum nasıl olur? Planlı ve plansız doğumlarda fotoğraf çekimi nasıl olmalıdır? Doğum fotoğrafçılığında yaşanabilecek sıkıntılar nelerdir? 2. Gün çekimi nasıl olur? Doğum fotoğrafçılığında fotoğraf düzenleme.

5. DERS: Yenidoğan ve Bebek Fotoğrafçılığı

Yenidoğan fotoğrafçılığı nedir? Yenidoğan fotoğrafı çekimi nasıl ortamda yapılır? Çekime başlamadan önce yapılacaklar nelerdir? Yenidoğan fotoğrafçılığında kullanılan malzemeler nelerdir? Yenidoğan fotoğrafçılığında aksesuar ve prop kullanımı. Yenidoğan fotoğrafçılığında nasıl pozlar çekilmeli? Yenidoğan fotoğrafçılığında ışık kullanımı.

6. DERS: 1 Yaş Çekimi

1 Yaş Çekimi Nedir? 1 Yaş Çekimi İçin Konsept Oluşturma ve Aksesuarlar

7. DERS: Sözleşme

Sözleşmede neler olması gerekir? Paketler ve içerikleri. Ödeme şekli. Fotoğrafların düzenlemesi ve teslimi. Sosyal medyada paylaşım.

8. DERS: Fotoğraf Düzenleme

Lightroomda bebek fotoğrafı nasıl düzenlenir? Lightroomda Slayt nasıl oluşturulur? Photoshopta albüm tasarımı nasıl yapılır?

9. DERS: İş Kurmak

İş planı çıkarmak, Yer seçmek, Malzemeleri Temin Etmek, Portfolyo oluşturmak, Şirket isminin belirlenmesi, Logo ve kurumsal kimlik, Şirket kurulumu işlemleri, Satış ve pazarlama

10. ONLINE TEST


Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Kursu Size Ne Katacak?

Temel fotoğraf bilgisine sahip olan kişilerin, hobilerini işe dönüştürmeleri için gerekli tüm bilgileri A’dan Z’ye öğrenmiş olacaksınız?

Doğum, Bebek, Hamile, Yenidoğan ve 1 Yaş fotoğraflarının nasıl çekildiğini, hangi ekipmanlara ihtiyacınız olduğunu, Photoshop ve Lightroom’da fotoğraflarınızı nasıl işleyeceğinizi ve iş yeri açmak için gerekli tüm bilgileri öğrenmekle kalmayacak, hastanelerde geçerli olan Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Kursu Sertifikası’na da sahip olacaksınız.

İster freelancer (serbest çalışan) olarak, ister bir hastanenin Doğum Fotoğrafçısı olarak çalışabilirsiniz. Ya da dilerseniz, kendi işyerinizi açarak kendi işinizin patronu olabilirsiniz.


Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Kursu Süresi 

Online Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Kursu eğitim süresi 2 saattir. Eğitim videoları 1 ile 13 dakika arasında, kısa kısa toplam 50 videodan oluşmaktadır. İster bilgisayarınızdan, isterseniz de mobil cihazınızdan bağlanarak eğitim videolarını izleyebilirsiniz. Online Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Kursu Eğitim Seti’ni satın aldıktan sonra, videolara ömür boyu sınırsız erişiminiz olacak ve istediğiniz zaman, istediğiniz kadar izleyerek, fotoğrafçılık alanındaki bilginizi artırabileceksiniz. İsterseniz eğitim videolarına ve online testlere tekrar tekrar katılabilirsiniz.


Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Kursu’na Kimler Katılabilir?

Temel fotoğraf bilgisine sahip olanlar,

Fotoğraftan para kazanmak isteyenler,

Fotoğraf tutkusunu mesleğe çevirmek isteyenler katılabilirler.

ÖNEMLİ NOT: Online Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Kursu’na katılmak için Temel Fotoğraf Bilgisi’ne sahip olmak gerekmektedir. Çünkü bu eğitimde temel bilgiler anlatılmamaktadır. Eğer daha önce Temel Fotoğrafçılık Kursu’na katılmadıysanız, aşağıdaki linki tıklayarak, Türkiye’nin en sevilen fotoğraf eğitmeni Nihat Karadağ’dan Temel Fotoğrafçılık Kursu alabilirsiniz.

https://fotografcilikkursu.com/kurslar/temel-fotografcilik-kursu/

Eğer temel eğitiminiz yoksa ya da temel bilgileriniz eksikse, Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Kursu’ndan ne yazık ki %100 verim alamazsınız. Lütfen bunu unutmayın…


Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Kursu’na Katılmak İçin Neler Gerekli?

 • Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar.
 • İnternet bağlantısı

Sertifikanın Geçerliliği

Kursu bitiren herkes, “Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Kursu Eğitim Sertifikası” almaya hak kazanacak. Sertifika için ekstra hiç bir ücret ödemeyeceksiniz. Kursu bitirdiğinizde, sertifikanız profilinize anında eklenecek ve sertifikanızı baskı halinde isteyebileceksiniz.

İsterseniz, kurs sonunda 30 sorudan oluşan ve 30 dakika süren Online Test’e katılarak, hem bilginizi ölçebilir, hem de 85 ve üzeri puan alırsanız, Eğitim Sertifikası haricinde, “Başarı Sertifikası” ile ödüllendirilirsiniz.

Sertifikalarınız, PhotoPlay tarafından özel olarak hazırlanmış, 300 gr kalın kağıda basılarak, imzalı ve kaşeli bir şekilde adresinize kargolanacaktır. Dilerseniz, kurs merkezimize gelerek, sertifikanızı elden de alabilirsiniz.

Unutmadan, hem video eğitimleri sınırsız izleme hakkınız bulunuyor, hem de sınavlara sınırsız katılma hakkınız bulunuyor. Yani anlamadığınız konuları tekrar tekrar izleyerek bilgi seviyenizi yükseltebilir ve sınavlara tekrar tekrar katılarak, puanınızı artırabilirsiniz.

PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu’ndan alacağınız sertifikalar; uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Ancak iş yeri açmak için olan sertifika değildir. O belgenin ismi, “Kurs Bitirme Belgesi”dir ve sadece Mesleki Eğitim Merkezleri tarafından en az 1 yıllık eğitim sonucunda verilmektedir.


İş Olanakları

Son zamanların gözde mesleği olan doğum ve bebek fotoğrafçılığı alanında fotoğraf çekimleri yaparak, özel gün fotoğrafçısı olabilirsiniz. Böylece hobinizi mesleğinize dönüştürür, çalışmaktan zevk aldığınız bir iş yapabilirsiniz.

Ayrıca hastanelerin kendi bünyesinde Doğum Fotoğrafçısı olarak çalışabileceğiniz gibi, hastanelerle anlaşmalı olan Doğum Fotoğrafçılarının yanında da çalışabilirsiniz. Dilerseniz, kendiniz de hastanelerle anlaşma yapabilir ya da müşterilerinizi siz bularak, hastanelerde freelancer olarak çekim yapabilirsiniz. Doğum fotoğrafı bana göre değil derseniz, Yenidoğan Konsept Çekim Stüdyosu açıp, kendi işinizin patronu da olabilirsiniz.

Ayrıca fotoğrafçılık alanında iş ilanlarına başvururken, Online Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Kursu sonunda alacağınız sertifikayı da CV’nize ekleyebilirsiniz. Türkiye’nin 1 numaralı fotoğrafçılık kursu olan PhotoPlay’den sertifika aldığınız için, diğer kişilerden daha ön plana çıkmış olacaksınız.


Soru-Cevap 

Eğitim aldığınız esnada ya da daha sonrasında, kursla ilgili sorularınız olursa, 24 saat içerisinde eğitmenlerimiz tarafından sorularınız yanıtlanacak. Her konunun altında yer alan, “Eğitmene Soru Sor” bölümünü kullanarak, sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Dilerseniz Whatsapp Destek Hattı’mızdan da bizlere ulaşabilirsiniz.


Ekipman Danışmanlığı

Kursa kayıt olduğunuzda, almak istediğiniz fotoğraf makinesi başta olmak üzere, tüm ekipmanlarla ilgili sorularınızı eğitmenlerimize sorabilirsiniz. En geç 24 saat içerisinde sorularınız yanıtlanacaktır.


İndirimli Ekipman Temini

PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu ile anlaşmalı firmalar üzerinden, almak istediğiniz fotoğraf makinesi ve ekipmanları, piyasadan daha ucuza almanızı sağlıyoruz.


Kursiyerlerimizin Fotoğraflarına Göz Atın

Daha önce PhotoPlay’den eğitim almış kursiyerlerimizin fotoğraflarını görmek için @fotografcilikkursu profilini ziyaret edin.


İptal ve İade Şartları

Satın almış olduğunuz eğitimleri, satın alma yaptığınız günden itibaren, 30 gün içinde iade edebilirsiniz.

Amacımız, Dünya’nın neresinde olursanız olun, sizlere iyi bir fotoğraf eğitimi deneyimi yaşatmak. Bu nedenle, sizlere faydalı olabilmek bizim için son derece önemli. Aldığınız kurstan memnun kalmadığınız takdirde, hiç bir kesinti yapmadan ücretinizin tamamını iade ediyoruz.  Ancak iade şartları ile ilgili uymanız gereken 2 kural var, bunları aşağıda açık ve net bir şekilde belirtiyoruz:

1- İade işlemi için satın alım yaptıktan sonra 30 gün süreniz var. Yasal mevzuat gereği siz eğitimi satın aldıktan sonraki 30 gün içerisinde bu hizmete ait faturayı kesmemiz gerekiyor, fatura kestiğimizde vergi ödemesi ve ilgili eğitmenlerin ödemelerini yapmış oluyoruz. Bu nedenle iade işlemleri için 30 gün içinde info@photoplay.com.tr adresine mail atmalısınız.

2- Ücret iadesi yapabilmemiz için, eğitim içeriğinin %20’sinden fazlasını izlememiş olmanız gerekiyor. Kurs içeriğinde ne kadar gezindiğiniz, www.fotografcilikkursu.com tarafından anlık olarak kayıt ediliyor. Eğitim içeriğinin, %20 sinden fazlasını izlediğinizde, gerekli kullanımı sağlamış olursunuz ve bu durumda ne yazık ki ücret iadesi yapamayız. Eğitimi alıp, 30 gün boyunca, istediğiniz zaman eğitim içeriğinin içerisinde gezinebilirsiniz. Ancak bu süre zarfında, %20’sinden az gezinmeniz ve beğenmemeniz durumunda, ödediğiniz ücreti iade alabilirsiniz.

Size iyi bir deneyim sunmak için bu politikayı oluşturduk. Eğer iade işlemi ile ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, 0 850 441 40 45 numaralı Whatsapp Destek Hattımızdan ya da info@photoplay.com.tr üzerinden bize ulaşarak yardım alabilirsiniz.

 

Kursun Özellikleri

 • Kayıtlı Öğrenci 300
 • Max öğrenci sayısı1000
 • Süre0 week
 • Yetenek seviyesiTümü
 • DilTürkçe
 • Kursu tekrar alma sayısıN/A

Eğitmen

Admin bar avatar
Özge Aktaş Oran

İstanbul’da doğdu. Daha küçük yaşlardayken babasının hediye ettiği ve bugün halen kullandığı Zenit kamera ile fotoğraf çekmeye başladı. 14 yaşındayken televizyon ve dizi setlerinde stajyerlik yapmaya başladı. Lisede Radyo ve Televizyon Bölümü'nde mesleki eğitimine başladı. 17 yaşında CNNTürk’te aktüel kamera asistanı olarak çalıştı. Ön lisans eğitimini Fotoğrafçılık ve Kameramanlık üzerine aldı. Eğitimi sırasında bir çok kısa film ve klip çekiminde reji asistanı olarak çalıştı. Dereceyle tamamladığı önlisans eğitimi sonrasında fotoğrafçı Fethi İzan’ın asistanlığını yaptı. Lisans öğrenimini sinema üzerine yaptı ve bölüm birinciliği ile mezun oldu. Lisans eğitimi sonrası profesyonel olarak freelance fotoğrafçılık yapmaya başladı. Çeşitli prodüksiyon, reklam şirketleri ve özel kurumlar için fotoğrafçılık hizmeti verdi. Özel gün, ürün ve yemek fotoğrafları çekmektedir. Aynı zamanda 2016 yılından beri fotoğraf üzerine teorik ve uygulamalı eğitimler vermektedir.

Ortalama puan 5.00 4 derece

5Yıldız
100%
4Yıldız
0%
3Yıldız
0%
2Yıldız
0%
1Yıldız
0%

Yorumlar

 • Admin bar avatar

  Çağla Özmüş

  Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Kursu

  Özge Hocamdan aldığım ikinci kursum. Bu kursu onun verdiğini görünce çok sevindim. Çünkü hem güler yüzlülüğüyle hem anlatımıyla ve en önemlisi bilgi donanımıyla mükemmel bir kurs deneyimiydi. Her şey için teşekkürler :)
 • Büşra Sayıcı

  Gayet başarılı

  Başarılı bir kurstu teşekkürler Özge hanım
 • Fatih Agun

  Teşekkürler Özge hanım

 • Bahadır Arcan

  Başarılı Bir Photoplay Kursu

  Temel bilgilerin verildiği oldukça faydalı bir kurs. Özge hocanın anlatımı da gayet iyi. Tavsiye ederim.

İlgili Dersler