• Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

Bu kurstan sonra fotoğraf hayatınız tamamen değişecek. Bir fotoğrafın %65-70'ini kompozisyon oluşturur. Fotoğraf makinanız ne kadar iyi olursa olsun, siz bu makinayı ne kadar iyi kullanırsanız kullanın, çektiğiniz fotoğrafların kompozisyonel alt yapısı kuvvetli değilse, maalesef iyi fotoğraflar üretemez ve bir adım ileriye geçemezsiniz. Bu anlamda daha iyi fotoğraf için doğru kompozisyon bir gerekliliktir. Daha İyi Fotoğraflar İçin Kompozisyon Eğiitimi, 14 ana başlıkta 43 farklı konu, bol görselli anlatım ile sizi bekliyor...

5

16

883

Kayıtlı Öğrenci

Eğitmen:

%75 İNDİRİMİ KAÇIRMA !

İNDİRİMİN BİTMESİNE KALAN SÜRE:

00
00
00
00

Daha İyi Fotoğraflar için Kompozisyon Eğitimi | Özet


“Fotoğrafı sanat yapan, mesajda belli bir duygu yoğunluğunun bulunmasıdır. Fotoğrafçıyı sanatçı yapan ise mesajı yoğurup iletmedeki özgünlük ve kişiselliktir.” Sabit KALFAGİL

Büyük Ustamız Rahmetli Sabit Hocamızın bu cümlesi aslında Kompozisyonun öneminin altını yeteri kadar çiziyor. Bize ilettiği mesaj; fotoğraflarımızın bir mesaj taşıması gerekliliği ve bu mesajı başkalarının yaptıklarını tekrarlayıp sunmak yerine, ancak özgün olarak iletebilmemiz durumunda fotoğraf sanatçısı olarak adlandırılabileceğimiz...

Kompozisyonun büyülü dünyasına hoş geldiniz.

Fotoğraf makinanız ne kadar iyi olursa olsun, siz bu makinayı ne kadar iyi kullanırsanız kullanın, çektiğiniz fotoğrafların kompozisyonel alt yapısı kuvvetli değilse maalesef bir adım ileriye geçemezsiniz. Bu anlamda daha iyi fotoğraf için doğru kompozisyon BİR GEREKLİLİKTİR.

Anlatım gücü ve biçimsel yapı, bir sanat yapıtının evrensel bir dile ulaşabilmesi için en başta gelen temel unsurlardır. Kadrajın içinde fotografı oluşturan lekelerin yerleri, büyüklüğü, hareketi, birbiriyle olan ilişkisi, oranları fotoğrafçının anlatım dilini izleyiciye aktaracak şekilde düzenlenmiş ise fotoğrafın kompozisyonel alt yapısı tamamlanmış demektir. Başka bir deyiş ile fotoğrafçı, anlatım dilini “başarılı” bir şekilde oluşturmuştur.

Bu durumda başarılı fotoğraf bir anlamda başarılı kompozisyona,

Başarılı kompozisyon ise başarılı bir anlatım diline dayanıyor diyebiliriz.

Kompozisyon, kullandığımız dil bilgisi kurallarının bir anlamda görsel sanatlardaki karşılığıdır ve açık bir iletişimi sağlayabilmenin bir aracı olarak, görsel bir çalışmada kullanılan unsurların kontrollü şekilde düzenlenmesi olarak tanımlanır. 

İşte sizlerle birlikte eğitimimizde bu anlatım dilinin alfabesini görseller üzerinde birlikte görüp DAHA İYİ FOTOĞRAF için bir zorunluluk olan dil eksikliğimizi tamamlayacak veya başlangıç seviyesinde bildiğimiz bu dili akıcı şekilde konuşmaya başlayacağız.

Eğitimimiz, fotoğrafı hobi olarak gören katılımcılara ya da profesyonel olarak fotoğrafçılığa giriş yapmak isteyen katılımcılara cevap verirken aynı zamanda bu işi hali hazırda yapan profesyonellerin mesleki olarak gelişimine de katkı yapacak.

Fotoğraf alt yapısını güçlendirmek isteyen kullanıcılara yönelik olarak hazırlanan Daha İyi Fotoğraf İçin Kompozisyon kursumuzun alt yapısı, katılımcılarımızın metodik olarak Kompozisyon konusunda detaylı bilgi sahibi olmalarına olanak sağlayacak. Tüm zamanların En İyi Online Daha İyi Fotoğraf İçin Kompozisyon Kursunu kaçırmayın… Üstelik 30 gün para iade garantisi bulunuyor.

Türkiye’nin her yerinde tanınan ve yıllardır fotoğraf eğitimleri veren Burak Şenbak’tan bu kursu alıp, eğitimini tamamlayanlar, Türkiye’nin 1 Numaralı Fotoğrafçılık Kursu PhotoPlay’den Sertifika almaya hak kazanacak. Toplam 30 soruluk testimizden 85 ve üzeri puan alan kursiyerlerimiz, Eğitim Sertifikasına ek olarak Üstün Başarı Sertifikası da alacak.

Kurs sırasında veya bitiminden sonra, kurs içeriği ile ilgili aklınıza takılan soruları en geç 24 saat içerisinde cevaplayacak ve sizlere her zaman destek olmaya devam edeceğiz. 

Bu kurstan sonra fotoğrafa bakış tarzınız ve fotoğraf hayatınız tamamen değişecek.

Kurs İçeriği – Eğitim Videoları

 • Kompozisyon Kursu – Tanıtım Videosu ÖZGÜR 00:05:00
 • Kompozisyonun Önemi 00:04:00
 • Kompozisyona Giriş 00:06:00
 • Kompozisyon Türleri 00:03:00
 • Kadraj Oranları 00:14:00
 • Kompozisyonda Kadraj 00:21:00
 • Kompozisyonda Temeller 00:28:00
 • Kompozisyonda Yardımcı Ögeler 00:11:00
 • Kompozisyonda Çekim Ayarları 00:16:00
 • Portre Fotoğrafında Kompozisyon 00:07:00
 • Mimari Fotoğrafta Kompozisyon 00:02:00
 • Kompozisyon – Fırsatlar 00:03:00
 • Kompozisyon Hataları 00:21:00
 • Ustaların Kompozisyona Bakışı 00:10:00
 • Burak Şenbak’tan Mesaj Var 🙂 00:01:00

Öğrenci Değerlendirmeleri

Kim Ne Demiş?

5

5
16 ratings
 • 5 yıldızlar16
 • 4 yıldızlar0
 • 3 yıldızlar0
 • 2 yıldızlar0
 • 1 yıldızlar0
 1. Ustalaşana kadar baş ucu kurslarınızdan olması gereken kompozisyon kursu için teşekkürler.

  5

  Burak hocamın yalın ama akılda kalıcı anlatımları ile kafa karışıklığı olmadan, görsellerle çok güzel desteklenmiş harika kursunu tüm arkadaşlara tavsiye ederim.

  1. Burak ŞENBAK09:34'de 28/06/2021

   Çok teşekkürler ince yorumunuz için. Başarılar, selam ve sevgiler.

 2. Tuncay ÇELİK20:14'de 15/07/2021

  Kursu beğeni ile tamamladım.

  5

  Burak hocanın kaliteli anlatımı ile keyifli bir kurs oldu. Gerçi biraz daha bekleseydim biraz daha indirimli almış olurdum ama sağlık olsun.

 3. tebrikler

  5

  ne anlattığı değil ne anlatmak istediği anlaşılıyor hocamızın dolayısı ile anlatılanları net bir şekilde anlıyoruz.emeğinize sağlık.

 4. Zafer Ozkan15:40'de 14/09/2021

  Fotograf Sanatinin Ozu..

  5

  Fotografta kompozisyon konusu gercekten ilginc ve onemli bir konu. Burak Hoca bu konuya fazlasiyla hakim. Kanaatimce fotografa yeni baslayan herkesin ya da teknigini ilerletmek istiyen fortografcilarin mutlaka zaman ayirip bu konu uzerine odaklanmalari gerekiyor.. Gayet eglenceli ve basarili bir kurs olmus.. Cok tesekkurler.

 5. Fatma Nurtaç Özügül14:31'de 01/11/2021

  Sayenizde...

  5

  Cok faydali bir kurs idi, tesekkurler Burak hocam. Anlatiminiz, verdiginiz ornekler, konulari isleyisiniz cok faydali oldu. Kursu almadan once cektigim fotograflara bakinca; meger ne kadar da yanlislar yapmisim dedim. Iyi ki varsiniz, tesekkurler.

  1. Burak ŞENBAK15:05'de 01/11/2021

   İnce yorumunuz için teşekkür ediyor, fotoğraf hayatınızdaki başarıların artarak devam etmesini diliyorum.

Copyright © 2023, PhotoPlay Nihat Karadağ Fotoğrafçılık Kursu ~ Tüm hakları saklıdır.