• Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

KİRALIK FOTOĞRAF STÜDYOSU

İstanbul’da Fotoğraf ve Video Çekimleriniz İçin Tam Donanımlı Profesyonel
KİRALIK FOTOĞRAF STÜDYOSU

www.fotografstudyosu.com.tr

Foto Serengil’in Kadıköy’de Türkiye’nin ilk renkli fotoğraf stüdyosunu açmasının üzerinden 60 seneden fazla zaman geçti. Bu sürede sayısız amatör ve profesyonel fotoğrafçının yanı sıra birçok kurumsal firmaya da hizmet veren Foto Serengil, fotoğraf sektöründe her zaman saygı duyulan ve güvenilen bir firma olarak faaliyetlerini sürdürdü.
Kiralık Fotoğraf Stüdyosu (Blackout Studio), işte böyle bir altyapı ve bilgi birikimi üzerine kurulmuş yeni, modern ve dinamik bir kuruluş…
Bir Foto Serengil kuruluşu. Blackout Studio, aynı anda hizmet verebilen, klimalı ve ısıtmalı iki ayrı kiralık fotoğraf stüdyosu, zengin ekipmanı, sekiz araç kapasiteli otoparkı ve rahat ulaşım imkanıyla, amatör ve profesyonel fotoğrafçıların hizmetinde.FOTOĞRAF STÜDYOSU
Dışarıda fotoğraf çekmek çok keyifli ancak ticari bir prodüksiyona ne kadar uygun? Özellikle tekstil, ürün ve e-ticaret gibi, fazla sayıda ürünün seri çekilmesi gerektiğinde ya da still life tarzı, setlerinin kurulması uzun süre alan çekimlerde, bir fotoğraf stüdyosu kullanmak, hem size zaman kazandırır hem de fotoğraflarınızın kalitesini arttırır. Stüdyo ortamında pırıl pırıl bir yaz güneşini paraflaşlar ve uygun şekillendiriciler ile simule edebilirsiniz, ancak fotoğraf stüdyosunda yağmur yağmaz, en azından siz istemedikçe…
Doğru ışık ve ışık şekillendiciler kullanarak, stüdyo ortamında bir çok hava durumunu simule edebileceğiniz gibi, hayal gücünüzü kullanarak bambaşka duygu ve anlatımlar da yaratabilirsiniz. Çekimlerinizde ışığın yönü, gücü, rengi, gölgelerin yerleri, dış ortamda olduğu gibi, günün saatine bağlı olarak değişmez. Fotoğraf stüdyosunda hep aynı ışık değerleriyle çekim yapıp, tutarlı sonuçlar elde edebilirsiniz. Tekstil, röprodüksiyon ve ürün gibi, tutarlı rengin önem arzettiği, dokuların iyi algılanır olmasının beklendiği çekimlerde, fotoğraf stüdyosu ortamı yukarıda bahsettiğimiz değerleri dış ortama göre çok daha iyi sağlamaktadır.
Işık kalitesi ve ışık kullanımındaki pratikliğin yanısıra, fotoğraf stüdyosu size sadece kötü hava koşullarından değil, aynı zamanda ses ve ışık kirliliği, trafik ve meraklı gözlerden de izole bir ortam sağlayacaktır. Fotoğraf stüdyosunun sağladığı rahat çalışma ortamı, sizin ve modellerinizin stressiz bir şekilde çekime konsantre olmanızı kolaylaştıracaktır. Bu sayede siz ve ekibiniz daha verimli çalışabileceksiniz.
Kontrol, izolasyon ve verim.. işte bir fotoğraf stüdyosunun size sağlayacağı kutsal üçlü…


STÜDYO 1
12 metre genişlik,
12,5 metre uzunluk,
3 metre tavan yüksekliği
4 metre genişliğinde özel yapım vinil beyaz fon
 
STÜDYO 2
5 metre genişlik,
7 metre uzunluk,
3 metre tavan yüksekliği,
2,75 metre x 6 metre fon kullanım alanı
 
SOYUNMA ODALARI
İki ayrı soyunma odası ile tekstil çekimlerinizde modellerinizi rahat ettirin


GÜNLÜK KİRALIK FOTOĞRAF STÜDYOSU
Ayın her günü stüdyo çekimi yapmıyorsanız bütün bir ay için stüdyo masraflarını karşılamak çok gereksiz. Günlük kiralık fotoğraf stüdyosu kullanmak, sizini gereksiz para harcamaktan kurtaracaktır. Sadece ihtiyacınız kadar kullanın ve kazancınızı daha fazla işinize yarayacak yatırımlara yönlendirin. İhtiyacınız olmayan yatırımlar yaparak bütçenizi kısıtlamayın. Biz gereken yatırımı yaptık, siz keyfini çıkarın. Günlük kiralık fotoğraf stüdyosunda, ekipmanı, sabit giderleri, temizliği hatta çayı kahveyi bile düşünmeden video veya fotoğraf çekimlerinizi yapın.
Ekipman yenileme, depolama, sigorta ve güvenlik gibi sıkıcı konuları biz bırakın. Siz çekiminize odaklanın ve konsantrasyonunuz bozacak bütün ayrıntıların sizin için önceden halledilmiş olmasının tadını çıkartın. Biten bir batarya ya da dolan bir hafıza kartı keyfinizi kaçırmasın. Bırakın, dekor hazırlanması, set kurulumu ya da değiştirilmesi gibi zaman kaybettirecek konuları siz gelmeden halledelim. İstediğiniz gibi çalışmakta direnen, inatçı ekipmanı sizin için yola getirelim, olası bir arıza durumunda yedeğiyle değiştirelim.
Basit çoğu zaman daha iyidir! Ancak düz renk bir fotoğraf fonu, her zaman isteğiniz hissi veremeyebilir. Dekor kurulumu, aksesuar temini gibi konularda da müşterilerimize destek veriyoruz. Fotoğraf ve video prodüksiyonlarınız için, istekleriniz doğrultusunda setler hazırlıyoruz. Söz konusu dekorların gerek tasarımı gerekse de uygulaması için stüdyomuzdaki atöyede mümkün. Ayrıca daha kapsamlı çalışmalar için yıllardır çalıştığımız birçok çözüm ortağımız da var.
Günlük kiralık fotoğraf stüdyosu hizmetlerimiz arasında tethered shooting yani bilgisayara bağlı çekim de var! Bu yöntem ile fotoğraflarınızı anında ve tam ekran olarak görüntüleyin. İstediğiniz presetleri çekim anında fotoğraflarınıza uygulayarak sonuca oldukça yakın önizleme yapın. Müşterileriniz ve siz çekim sonrasında bir sürprizle karşılaşmayın. Ayrıca fotoğraflarınızın anında bir yedeği olsun.
Planladığınızdan daha fazla depolama alanına mı ihtiyacınız oldu? Günlük kiralık fotoğraf stüdyosu hizmetleri arasında başka bir hayat kurtaran güzellik de depolama hizmeti. Dilerseniz çekim esnasında stüdyo bilgisayarına kaydedilen fotoğrafların bir yedeğini daha alıp sizin için saklayalım. Yedekleme koşulları için bizimle iletişime geçin.


KİRALIK STÜDYO
Fotoğraf stüdyosu, profesyonel fotoğrafçılara ve creative ajanslara birçok konuda avantajlar sağlar. Ancak bu avantajlardan yararlanabilmek için bir stüdyoya ihtiyaç var! Ne yazık ki bir fotoğraf stüdyosunu kurmak ve işletmek büyük bir mali yük. Ayrıca ilk yatırım ve işletme maliyetleri dışında fotoğraflarınıza ayıracağınız zamandan da çalacak bir uğraş. İlk kurulumda ve her ay stüdyoyu işler halde tutmak için harcayacağınız bütçenin dışında, hangi paraflaşları alacağınızı, stüdyo içi düzenlemeyi, optimum alan kullanımını, birbiriyle uyumlu aksesuarları belirlemek bile uzun bir mesai. Böyle bir tecrübeye sahip olmak size önünizdeki profesyonel hayatınızda fayda sağlayacak olsa da, her ay belirli bir sayının üzerinde çekim yapmıyorsanız zaman ve para açısından mantıklı bir yatırım değil. Bir stüdyo kurmak ve işletmek için ayıracağınız zaman ve parayı, kendinize yatırım yapmaya, sanatınız geliştirmeye, kendi tanıtımınızı yapıp müşteri portföyünüzü geliştirmeye harcamak, bütün çekimleriniz stüdyoda olmayacaksa daha mantıklı.
Burada devreye kiralık stüdyolar giriyor. Çekimlerinizi bir kiralık stüdyoda yapmanın en başta gelen faydası, doğal olarak yüzlerce ekipmana ilk yatırım maliyeti ve akabinde işletme maliyeti olarak para harcamamak. Ayrıca saatlerce hangi ekipmanı alacağınızı ve en uygun fiyatları araştırmamış olacaksınız. Bu girişimin beraberinde gelecek olan, kira, elektrik, su, iletişim, reklam vb. gibi aylık harcamalar da cebinizde kalacak. Kiralık stüdyo kullandığınızda sizin için külfetten avantaja dönüşecek şeyler burada bitmiyor.
Fotoğraf ekipmanın birçok ortak özelliği olsa da, her parçanın ayrıca kendine has bir takım özellikleri de bulunmakta. Gelişen teknolojiyle artık kontrolleri tamamen elektronik olan kamera ve paraflaşların menülerinde kaybolmak işten bile değil. Kiralık stüdyo çalışanları, meslekleri gereği, birçok ekipmanı kullanmak zorunda olduklarından, bu konudaki tecrübeleri ile size sayfalarca kullanım kılavuzu okumaktan kurtaracaktır. Kiralık Stüdyo, sürekli yatırım yapılan bir yer olduğundan, ihtiyacınız olabilecek herşey, yanında o ekipmana hakim birisiyle, elinizin altında olur. İthiyaçlarınız doğrultusunda ekipman seçimi ve set kurulumlarında yardım alabilirsiniz. Ekipman seçmek, aksesuarlara karar vermek, kullanıcı kılavuzu okumak ve set kurmaktansa, sanatınıza odaklanmak daha cazip değil mi?
Ayrıca kiralık stüdyolar, işin doğası gereği her daim, model ajansları, kast akansları, kuaförler, makyözler ve ekipman kiralama şirketleriyle dirsek temasında olduklarından, bu tarz ekstra ihtiyaçlarınız da karşılabileceğine güvebilirsiniz. Sadece prodüksiyonunuza uygun model bulmada değil, müşterinizle beraber seçeceğiniz modellerle kıyafet provalı casting yapmak da kiralık stüdyoların verdiği hizmetler arasında. Fotoğraf veya video prodüksiyonunuzdan önce sizin ve müşterinizin, modelleriniz, makyözünüz ve stilistiniz ile, çekimin yapılacağı kiralık stüdyoda toplantı yapabilmek gerçekten büyük bir avantaj.


BLACKOUT STUDIO İLETİŞİM

WEB SİTESİ
www.fotografstudyosu.com.tr

TELEFON
+90 532 514 76 24

WHATSAPP
+90 532 514 76 24

MAIL
[email protected]

NEREDE?
19 Mayıs Mah. Fulya Bayırı Cad. Güven 1 Sok. Altınışık Apartmanı No:1A Şişli-Mecidiyeköy/İSTANBUL 34360

HARİTA KONUMU
https://g.page/r/CZ5Vef7k_ilUEBA

Copyright © 2024, PhotoPlay Nihat Karadağ Fotoğrafçılık Kursu ~ Tüm hakları saklıdır.